Administracja

Administracja

12.03.2024

Administracja – Uczelnia Łukaszewski w Warszawie 2024/2025

Administracja jest kierunkiem, którego podstawowym celem jest pozyskanie wiedzy, umiejętności oraz kompetencji społecznych, stanowiących przygotowanie do pracy urzędniczej w różnych rodzajach administracji oraz stosowania w działalności zawodowej określonych przepisów prawa. Administracja to jedna z propozycji kształcenia, oferowana przez Uczelnię Łukaszewski w Warszawie. Co ważne, program nauczania opracowany jest we współpracy z otoczeniem społeczno- gospodarczym, co pozwala pozyskać wszechstronne wykształcenie, odpowiadające potrzebom i wymaganiom współczesnego rynku.

Studia na kierunku administracja w
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne, online
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Kształcenie na kierunku Administracja w Uczelni Łukaszewski w Warszawie umożliwia pozyskanie wiedzy z obszaru nauk społecznych, w szczególności z zakresu nauk o prawie i administracji. Studenci zaznajamiają się między innymi z: strukturą i funkcjonowaniem konstytucyjnych organów państwa, rolą administracji publicznej i jej instytucji w organizacji państwa i współczesnego społeczeństwa, zagadnieniami prawa administracyjnego i postępowania administracyjnego, strukturą i funkcjonowaniem organów samorządu terytorialnego w systemie ustrojowym RP, procesami zachodzącymi w gospodarce finansowej państwa i samorządu, jak również zasadami funkcjonowania instytucji i organów Unii Europejskiej.

 

Program studiów i przedmioty

Administracja główne przedmioty:

  • historia administracji,
  • prawo cywilne i umowy w administracji,
  • dostęp do informacji publicznej i ochrona danych,
  • finanse publiczne i prawo finansowe,
  • ekonomia sektora publicznego,
  • postępowanie egzekucyjne w administracji,
  • legislacja administracyjna,
  • organizacja i zarządzanie w administracji publicznej,
  • ustrój samorządu terytorialnego

Studenci Administracji w Uczelni Łukaszewski otrzymują szeroki wybór specjalności, dzięki którym mogą rozwijać indywidualne zainteresowania, jak również zdobywać jasno określone kompetencje i kwalifikacje, stanowiące przygotowanie do wykonywania obowiązków na konkretnych stanowiskach. Należą do nich: Administracja Unii Europejskiej, Administracja biznesu, Administracyjne funkcjonowanie instytucji UE, Administracja jednostek samorządu terytorialnego, Administrowanie placówkami sportowymi, Administracja rządowa, Administracja samorządowa, Administracja skarbowa, E- administracja, Pozyskiwanie i zarządzanie funduszami UE.

 

Nabywane umiejętności

Studenci Administracji oprócz szczegółowej wiedzy nabywają również jasno określonych umiejętności. Jakie są to umiejętności? Między innymi w zakresie: dokonywania podstawowych czynności prawnych w tym zwłaszcza polegających na zawieraniu umów, przygotowywania i przeprowadzania badań sondażowych, stosowania procedur i przygotowywania wymaganej przy zamówieniach publicznych dokumentacji, rozpoznawania zależności między prawem europejskim a prawem międzynarodowym, analizowania wyników badań statystycznych, projektowania i redagowania różnych typów aktów normatywnych.

 

Praca po studiach

Co po studiach? Jak może wyglądać droga zawodowa po ukończeniu nauki i otrzymaniu dyplomu? Absolwenci Administracji w Uczelni Łukaszewski w Warszawie wyróżniają się wiedzą, umiejętnościami oraz kompetencjami społecznymi. Sprawnie poruszają się po zagadnieniach: metod badań socjologicznych, funkcjonowania organizacji pozarządowych, prawa pracy i prawa urzędniczego, administracji bezpieczeństwa publicznego, gospodarki komunalnej, zarządzania długiem i majątkiem komunalnym. Z pozyskanym wykształceniem mogą znaleźć zatrudnienie między innymi w: urzędach administracji centralnej i samorządowej, organach podatkowych, kancelariach prawniczych, działach administracyjnych sądów i prokuratury, działach prawnych i działach kadr przedsiębiorstw prywatnych, organizacjach pozarządowych współpracujących z administracją publiczną.

 

Opinie

Administracja od wielu lat należy do grona kierunków chętnie wybieranych. Duża popularność tej propozycji kształcenia sprawia, że ofert dydaktycznych przybywa, co niektórym kandydatom może utrudniać podjęcie decyzji o wyborze miejsca nauki. Osoby zainteresowane studiowaniem Administracji w Warszawie mogą skierować uwagę na omawianą przez nas uczelnię. Jakie ma Uczelnia Łukaszewski opinie? Natalia, studentka Administracji mówi:

„Do studiowania w Uczelni Łukaszewski przekonały mnie przede wszystkim oferowane specjalności. Jest ich bardzo wiele, dzięki czemu każdy odnajdzie swoją ścieżkę i będzie mógł zdobywać specjalistyczną wiedzę, na którą istnieje duże zapotrzebowanie na rynku.”

 

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Administrację w Uczelni Łukaszewski w Warszawie:

Absolwent kierunku Administracja w Uczelni Łukaszewski w Warszawie posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

  • konstytucyjnego systemu organów państwowych,
  • prawa pracy i prawa urzędniczego,
  • publicznego prawa gospodarczego,
  • programów pomocowych Unii Europejskiej,
  • zarządzania długiem i majątkiem komunalnym,
  • technik negocjacji i mediacji w administracji,
  • prawa międzynarodowego,
  • instytucji i źródeł prawa Unii Europejskiej.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Administracja:

Absolwent kierunku Administracja w Uczelni Łukaszewski w Warszawie znajdzie zatrudnienie między innymi w:

  • urzędach administracji centralnej i samorządowej,
  • organach podatkowych,
  • kancelariach prawniczych,
  • działach administracyjnych sądów i prokuratury,
  • działach prawnych i działach kadr przedsiębiorstw prywatnych,
  • organizacjach pozarządowych współpracujących z administracją publiczną.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uczelnia Łukaszewski w Warszawie

Komentarze (0)