Zarządzanie i inżynieria produkcji

Zarządzanie i inżynieria produkcji

22.03.2024

Zarządzanie i inżynieria produkcji – Politechnika Lubelska rekrutacja 2024/2025

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji na Politechnice Lubelskiej to studia inżynierskie, kończą się uzyskaniem dyplomu (inżyniera).

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w POLLUB
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym)Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Program studiów i przedmioty

Zarządzanie i inżynieria produkcji główne przedmioty:

  • technologia informacyjna
  • statystyka
  • procesy produkcyjne
  • zarządzanie zasobami ludzkimi
  • matematyka
  • inżynieria materiałowa
  • makroekonomia
  • społeczne aspekty zarządzania
  • podstawy procesów polimerowych
  • przygotowanie produkcji
  • elektrotechnika i elektronika

 

Rozwijająca się gospodarka nieustannie potrzebuje nowych pomysłów i świeżych rozwiązań. Aby takowe rodziły się w głowach potrzebna jest interdyscyplinarna wiedza, czyli taka, która łączy różne dyscypliny. Patrząc na edukacyjną mapę uwagę zwraca Zarządzanie i inżynieria produkcji, czyli kierunek kształcenia charakteryzujący się innowacyjną mieszanką dyscyplin i zagadnień. Ekonomia, organizacja produkcji, prawo…Wymieniać można niemal bez końca. Ale gdzie studiować? W której uczelni rozpocząć drogę do osiągnięcia sukcesu? Na Politechnice Lubelskiej, gdzie Zarządzanie i inżynieria produkcji prowadzona jest na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

 

Nabywane umiejętności

Założeniem kształcenia jest pozyskanie wiedzy w zakresie inżynierii produkcji oraz nauk ekonomicznych i zarządzaniu. Studenci przygotowują się do realizacji zadań z zakresu inżynierii produkcji, w tym: projektowania nowych i nadzorowania istniejących procesów i systemów produkcyjnych i eksploatacyjnych, nadzorowania obiektów i systemów zarządzania, doboru i szkolenia personelu, zarządzania kosztami, finansami i kapitałem, zarządzania przedsiębiorstwem, marketingu, logistyki, zarządzania inwestycjami rzeczowymi, formułowania zadań z zakresu technologii, zarządzania i finansów, transferu technologii i innowacyjności. Zarządzanie i inżynieria produkcji na Politechnice Lubelskiej to kierunek prowadzony zarówno w formie stacjonarnej, jak i niestacjonarnej.

Jakie przedmioty widnieją w programie nauczania? Między innymi: technologia informacyjna, matematyka, inżynieria materiałowa, makroekonomia, społeczne aspekty zarządzania, podstawy procesów polimerowych, przygotowanie produkcji, elektrotechnika i elektronika, mechanika techniczna z wytrzymałością materiałów, rachunek kosztów dla inżynierów, badania operacyjne, prawo gospodarcze, podstawy eksploatacji maszyn, komputerowe systemy zarządzania przedsiębiorstwem, podstawy obróbki plastycznej, komputerowe wspomaganie prac inżynierskich CAE, logistyka w przedsiębiorstwie, komunikacja społeczna, maszyny i narzędzia do przetwórstwa tworzyw.

Zarządzanie i inżynieria produkcji to kierunek kształcenia stanowiący odpowiedź na coraz większe zapotrzebowanie współczesnej gospodarki na specjalistów o szerokich umiejętnościach, potrafiących łączyć w swoich działaniach wiedzę na temat procesów technicznych, technologicznych i zarządzania. Realizowane w toku studiów zajęcia mają na celu przygotować do zarządzania procesami produkcyjnymi, organizowania i zarządzania personelem, koordynowania prac zespołów pracowniczych, czy uczestnictwa w realizacji i wdrażaniu prac badawczych i rozwojowych. Co za tym idzie, absolwenci omawianego kierunku znajdą zatrudnienie w przedsiębiorstwach wykorzystujących nowoczesne technologie, jednostkach projektowych i doradczych zajmujących się inżynierią produkcji, jednostkach gospodarczych oraz administracyjnych, w których wymagana jest kompleksowa wiedza techniczna, ekonomiczna, informatyczna oraz umiejętności organizacyjne.

 

Opinie

Niejeden kandydat na studia bije się z myślami i zwyczajnie nie wie, w którym kierunku poprowadzić dalszą edukację. Wybór jest duży, poziom wysoki – w jaki sposób wybrać odpowiednią dla siebie uczelnię? Studia w Lublinie oferują wiele możliwości, a jeśli planujemy studiować Zarządzanie i inżynierię produkcji warto dowiedzieć się – jakie ma Politechnika Lubelska opinie? Tomek, student Zarządzania i inżynierii produkcji mówi:

„Studia na Politechnice Lubelskiej to strzał w dziesiątkę. Tutaj stajemy się specjalistami, którzy posiadają nowoczesną wiedzę i umiejętności, a także kompetencje niezbędne do tego, by sprawnie poruszać się i prawidłowo komunikować w zespole. Jeśli chcecie studiować Zarządzanie i inżynierię produkcji, to tylko tutaj. Tylko na Politechnice Lubelskiej.”

 

Gdzie studiować kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji na Politechnice Lubelskiej

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji prowadzone są przez Wydział Mechaniczny Politechniki Lubelskiej zlokalizowany przy ul. Nadbystrzyckiej 36 w Lublinie.

Kontakt:

tel. (81) 538 42 84

https://wm.pollub.pl/

 

Zarządzanie i inżynieria produkcji Politechnika Lubelska limity miejsc - rekrutacja 2023/2024

  • studia stacjonarne I stopnia: 90

 

Zarządzanie i inżynieria produkcji Politechnika Lubelska ceny - rekrutacja 2023/2024 (pierwszy rok studiów)

  • studia stacjonarne: bezpłatne

*Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek należy sprawdzić na stronie internetowej uczelni.

 

STUDIA W LUBLINIE - ważne informacje

Kierunki studiów w Lublinie

Studia w Lublinie

 

 

ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI - ważne informacje

Zarządzanie i inżynieria produkcji studia Lublin

Zarządzanie i inżynieria produkcji studia

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Zarządzanie i inżynierię produkcji na Politechnice Lubelskiej:

Absolwent kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji na Politechnice Lubelskiej może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • matematycznego opisu zjawisk fizycznych i zagadnień technicznych,
  • procesów ekonomicznych i zasad sterowania nimi,
  • zasad prawa gospodarczego,
  • marketingowego planowania i realizacji przedsięwzięć,
  • stosowania zasad finansów i rachunkowości do prawidłowego funkcjonowania jednostek gospodarczych oraz ich finansowania,
  • zarządzania procesem produkcyjnym i usługami,
  • zasad zarządzania jakością i bezpieczeństwem,
  • projektowania systemów logistycznych,
  • projektowania inżynierskiego obiektów i procesów technicznych,
  • doboru systemów automatyzacji i robotyzacji procesów technologicznych.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji:

Absolwent kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji na Politechnice Lubelskiej może znaleźć zatrudnienie w:

  • przedsiębiorstwach wykorzystujących nowoczesne technologie,
  • jednostkach projektowych i doradczych zajmujących się inżynierią produkcji,
  • jednostkach gospodarczych,
  • jednostkach administracyjnych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA
Wydział Mechaniczny POLLUB

W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

chemia, fizyka, informatyka, matematyka, język polski, język angielski, język obcy nowożytny

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Lubelska

Komentarze (0)