ul. 1 Maja 50

40-287 Katowice

Tel./fax +32 257 77 41, +32 257 77 46

e-mail: dziekanat.wfiu(at)ue.katowice.pl

http://www.ue.katowice.pl/no_cache/uczelnia/wydzialy/wydzial-finansow-i-ubezpieczen.html

ul. 1 Maja 50

40-287 Katowice

Tel./fax +32 257 77 41, +32 257 77 46

e-mail: dziekanat.wfiu(at)ue.katowice.pl

http://www.ue.katowice.pl/no_cache/uczelnia/wydzialy/wydzial-finansow-i-ubezpieczen.html

 • FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ Stopień: I II REKRUTACJA

  Uczelnie Katowice - kierunek Finanse i rachunkowość
  Marzysz o pracy w wielkim biurowcu ze szkła? Uważasz, że świat wielkich korporacji to Twój świat? Czy może masz pomysł na własny biznes? A może po prostu chciałbyś pracować w biurze, banku, firmie ubezpieczeniowej, agencji nieruchomości, na giełdzie, w administracji państwowej, firmie budowlanej, agencji reklamy, firmie headhunterskiej, wydawnictwie, sekretariacie, firmie transportowej, służbie zdrowia, firmie IT, muzeum, firmie developerskiej lub administracji państwowej? Wybierając kierunek Finanse i Rachunkowość, zapewnisz sobie taki właśnie wybór! Wszystkie bowiem podmioty gospodarujące, od gospodarstw rodzinnych po światowe korporacje, podejmują decyzje, wykorzystując instrumenty finansowe. Kształcenie studentów na kierunku Finanse i Rachunkowość ma na celu przybliżenie mechanizmów finansowych działających w przedsiębiorstwach każdej wielkości, sprzyjając podnoszeniu efektywności ekonomicznej poszczególnych podmiotów bez względu na ich wielkość i strukturę własnościową. Chcemy nauczyć naszych studentów analizowania danych, oceniania ryzyka, podejmowania trafnych decyzji, znajdowania optymalnych rozwiązań w różnych warunkach gospodarczych.
  Wymagania rekrutacyjne

   

  Studia I stopnia

   

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Finanse i rachunkowość brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

  • Język obcy
  • Jeden przedmiot do wyboru spośród: matematyka, geografia, historia, informatyka, fizyka, wiedza o społeczeństwie

  Dowiedz się więcej

   


   


  Studia II stopnia

   

  Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Finanse i rachunkowość jest posiadanie dyplomu studiów wyższych z tytułem zawodowym.  

  Dowiedz się więcej

   

 • FINANSE I ZARZĄDZANIE W OCHRONIE ZDROWIA Stopień: I II REKRUTACJA

  Uczelnie Katowice -  kierunek  Finanse i zarządzanie w ochronie  zdrowia
  Jeśli chcesz połączyć swoja karierę zawodową z niezwykle ważną misją społeczną, jeśli oprócz zarabiania pieniędzy chcesz zrobić coś ważnego. Jeśli jesteś osobą, która nie boi się wyzwań i sprawy innych ludzi nie są ci obojętne, chcesz pracować w jednostce, która łączy w sobie elementy biznesu ze służbą dla społeczeństwa - to właśnie jest kierunek dla Ciebie. Ochrona zdrowia to specyficzny sektor gospodarki. Perspektywy jego rozwoju i przewidywane przemiany stwarzają konieczność przygotowania wyspecjalizowanej kadry menedżerskiej, która będzie potrafiła sprostać wymogom tej niezwykle ważnej i jednocześnie wrażliwej branży. Nasi studenci będą mieli okazję poznać zagadnienia z zakresu finansów i zarządzania dotyczące istoty, prawidłowości i problemów funkcjonowania przedsiębiorstw i instytucji publicznych z uwzględnieniem specyfiki sektora ochrony zdrowia, polityki społecznej oraz zdrowia publicznego. W zależności od ukończonej specjalności będą przygotowani do pracy w charakterze specjalisty z zakresu finansów, rachunkowości lub organizacji i zarządzania zasobami w jednostkach ochrony zdrowia. Nauczą się analizować i oceniać zjawiska gospodarcze i sytuację ekonomiczno-finansową jednostek gospodarczych i innych podmiotów, które świadczą usługi w zakresie ochrony zdrowia. Będą gotowi do podejmowania decyzji menedżerskich w zakresie rozpoznawania, diagnozowania i rozwiązywania problemów gospodarowania zasobami ludzkimi, rzeczowymi i finansowymi z uwzględnieniem specyfiki funkcjonowania podmiotów publicznych.
  Wymagania rekrutacyjne

   

  Studia I stopnia

   

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Finanse i zarządzanie w ochronie zdrowia brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

  • Język obcy 
  • Jeden przedmiot do wyboru spośród: matematyka, geografia, historia, informatyka, fizyka, wiedza o społeczeństwie

  Dowiedz się więcej

   


   


  Studia II stopnia

   

  Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Finanse i zarządzanie w ochronie zdrowia jest posiadanie dyplomu studiów wyższych z tytułem zawodowym.

  Dowiedz się więcej

   

Opinie (0)