• HIGIENA DENTYSTYCZNA REKRUTACJA

   Uczelnie Łódź - kierunek studiów higiena dentystyczna

   Doświadczona higienistka stomatologiczna może w wielu przypadkach zastąpić lekarza, do jej obowiązków należy dokonywanie bieżących przeglądów uzębienia, wykonywanie zabiegów profilaktycznych i stomatologii estetycznej, fluoryzacji, instruktaż higieny jamy ustnej, korekta wypełnień zębowych i aparatów protetycznych oraz edukacja prozdrowotna.

   Wymagania rekrutacyjne

    

   • Biologia lub chemia (dowolny poziom)

  • KIERUNEK LEKARSKI REKRUTACJA

   Uczelnie Łódź - kierunek studiów lekarski

   Współczesna medycyna rozwija się bardzo dynamicznie, w związku z czym podstawowym obowiązkiem lekarza jest nieustanny rozwój i elastyczność wobec nowych standardów leczenia. Kształcenie studentów prowadzone jest w ramach unikatowego projektu,  tzw. Operacji Sukces, który jest całkowicie dostosowany do wymogów unijnych. Po ukończeniu 6-letnich studiów absolwenci zdają Lekarski Egzamin Końcowy. Wynik tego egzaminu jest podstawą wyboru specjalizacji (np. okulistyka, chirurgia, kardiologia), której ukończenie trwa kilka lat, w zależności od wybranej dyscypliny.

   Wymagania rekrutacyjne

    

   2 PRZEDMIOTY SPOŚRÓD:

   • Biologia, chemia, fizyka, matematyka (poziom rozszerzony)

  • KIERUNEK LEKARSKO-DENTYSTYCZNY REKRUTACJA

   Uczelnie Łódź - kierunek studiów lekarsko dentystyczny

   Aby uzyskać tytuł lekarza dentysty trzeba po skończeniu studiów odbyć roczny staż podyplomowy, a następnie zdać Lekarsko-Dentystyczny Egzamin Końcowy. Tak jak wśród lekarzy, tak i wśród stomatologów wyróżniamy ekspertów z różnych specjalności. Stomatologia zachowawcza zajmuje się profilaktyką, diagnozowaniem i leczeniem chorób zębów. Wyróżniamy również chirurgię stomatologiczną oraz ortodoncję, czyli profilaktykę i leczenie wad zgryzu. Jest jeszcze protetyka stomatologiczna, która pozwala na odtwarzanie uzębienia za pomocą protez i implantów, a także niezwykle dziś popularna stomatologia estetyczna.

   Wymagania rekrutacyjne

    

   2 PRZEDMIOTY SPOŚRÓD:

   • Biologia, chemia, fizyka, matematyka (poziom rozszerzony)

  • TECHNIKI DENTYSTYCZNE REKRUTACJA

   Uczelnie Łódź - kierunek studiów techniki dentystyczne

   Technik dentystyczny zajmuje się wykonywaniem różnego rodzaju protez oraz aparatów ortodontycznych, a także naprawą uzupełnień protetycznych i aparatów ortodontycznych. Technicy dentystyczni stanowią podporę dynamicznie się dziś rozwijającej stomatologii estetycznej i protetyki, co daje szerokie perspektywy ciekawej pracy.

   Wymagania rekrutacyjne

    

   • Biologia lub chemia (dowolny poziom)

   Kandydatów na dany kierunek obowiązuje sprawdzian zdolności manualnych

opinie (1)

 • Studentka
  ocena

  Nie studiowałam na innych uczelniach medycznych, więc nie mam porównania, ale zdecydowanie mogę polecić łódzki UMed - świetna atmosfera, wykładowcy przyjaźni i z pasją podchodzą do swojego przedmiotu. Starsze roczniki oczywiście służą dobrą radą i potrzebnymi materiałami ;) Jeśli chodzi o sprzęt i warunki, to uczelnia ma dobre zaplecze. A dodatkowo dziekanat obala mity, mi udało się za każdym razem załatwić wszystko co chciałam szybko i sprawnie, a panie w dziekanacie są bardzo miłe! Biblioteka nowoczesna, dobrze wyposażona. To na pewno będzie wybór, którego nie będziecie żałować :)

Bardzo słaby Bardzo słaby
Słaby Słaby
Neutralny Neutralny
Dobry Dobry
Bardzo dobry Bardzo dobry

Stacjonarne

Studia jednolite magisterskie:
LEKARSKI (czas trwania 6 lat)
LEKARSKO-DENTYSTYCZNY (czas trwania 5 lat)
 
Studia I stopnia:
TECHNIKI DENTYSTYCZNE
HIGIENA DENTYSTYCZNA
 
Studia II stopnia:
TECHNIKI DENTYSTYCZNE

Niestacjonarne

Studia jednolite magisterskie:
LEKARSKI (czas trwania 6 lat)
LEKARSKO- DENTYSTYCZNY (czas trwania 5 lat)

Podyplomowe

ELEMENTY METODOLOGII BADAŃ EMPIRYCZNYCH W MEDYCYNIE I ZASTOSOWANIA STATYSTYKI W BADANIACH BIOMEDYCZNYCH