• BIOTECHNOLOGIA MEDYCZNA REKRUTACJA

   Uczelnie Poznań - kierunek Biotechnologia medyczna
   Czujesz, że masz w sobie nutę wielkiego odkrywcy? Intryguje Cię biologia molekularna? Fascynuje nowoczesna aparatura? Tym co łączy te wszystkie pytania jest biotechnologia medyczna - młoda i dynamicznie rozwijająca się dziedzina, u podstaw której leży nieustanna chęć poszukiwania nowych rozwiązań. Dzięki wsparciu naszej fachowej kadry zdobędziesz wszechstronną wiedzę z zakresu biologii doświadczalnej, genetyki, inżynierii genetycznej, komórkowej i tkankowej, medycyny molekularnej czy bioinformatyki. Nauczysz się właściwie prowadzić badania naukowe, wdrażać innowacyjne produkty lecznicze i biomedyczne, opracowywać i optymalizować procesy biotechnologiczne oraz obsługiwać najwyższej klasy specjalistyczny sprzęt badawczy. Absolwenci, wkraczając na rynek pracy, znajdują zatrudnienie w jednostkach naukowo-badawczych, przemyśle farmaceutycznym i firmach biotechnolo- gicznych, zarówno w kraju, jak i za granicą. Podejmują także pracę w laboratoriach badawczych zajmujących się zaawansowanymi metodami z pogranicza medycyny i biologii eksperymentalnej.
   Wymagania rekrutacyjne

    


   Studia I stopnia

    

   W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Biotechnologia medyczna brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

   • Biologia
   • Chemia
   • Język angielski

   Dowiedz się więcej

    


    


   Studia II stopnia

    

   Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Biotechnologia medyczna jest wynik egzaminu wstępnego. 

    

    

   Dowiedz się więcej

  • DIETETYKA REKRUTACJA

   Uczelnie Poznań - kierunek Dietetyka
   Dietetyka to dziedzina ciesząca się nieustannie rosnącą popularnością. Swym zakresem obejmuje zagadnienia prawidłowego żywienia człowieka od narodzin do późnej starości oraz pomoc sportowcom i ludziom chorym w wyborze wartościowego jedzenia. To dietetyk podpowiada jak jeść smacznie i zdrowo. W trakcie studiów nauczysz się opracowywać spersonalizowane programy dietetyczne dla ludzi, którzy pragną zachować zdrowie i utrzymać sylwetkę oraz dla osób zmagających się z nadwagą i chorobami uzależnionymi od diety. Poznasz wiele produktów i potraw, ich właściwości i technologie zdrowego przygotowania. Dowiesz się jak poprowadzić leczenie wspomagane przez dietę oraz jak właściwie oceniać wpływ odżywiania na wyniki leczenia chorób. Studia przygotowują do pracy w placówkach ochrony zdrowia, poradniach żywieniowych, sanatoriach, ośrodkach sportowych i organizacjach konsumenckich. Absolwenci dietetyki często decydują się również na prowadzenie własnej działalności gospodarczej w zakresie poradnictwa dietetycznego.
   Wymagania rekrutacyjne

    


   Studia I stopnia

    

   W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Dietetyka brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

   • Biologia
   • Chemia

   Dowiedz się więcej

    


    


   Studia II stopnia

    

   Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Dietetyka jest wynik egzaminu wstępnego. 

    

    

   Dowiedz się więcej

  • KIERUNEK LEKARSKO-DENTYSTYCZNY REKRUTACJA

   Uczelnie Poznań - kierunek Lekarsko-dentystyczny
   Stomatolog, choć budzi trwogę u tysięcy pacjentów, jest przede wszystkim lekarzem, który pragnie poprawy stanu naszego zdrowia. Do jego zadań należy diagnozowanie oraz leczenie chorób dziąseł, zębów i błony śluzowej, korygowanie wad zgryzu, protetyka oraz udzielanie informacji odnośnie zachowania właściwej higieny jamy ustnej. Jakie cechy odznaczają dobrego stomatologa? Przede wszystkim powinien być on niezwykle cierpliwy i delikatny w kontaktach z pacjentem. Powinien posiadać umiejętność podejmowania szybkich i trafnych decyzji oraz charakteryzować się wyjątkową zręcznością manualną, która wykorzystywana jest przy niemal każdym zabiegu. Absolwenci kierunku lekarsko-dentystycznego bez trudu znajdują zatrudnienie nie tylko w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, ale również w instytucjach naukowo-badawczych i ośrodkach upowszechniających wiedzę z zakresu edukacji prozdrowotnej. Po uzyskaniu odpowiednich uprawnień, absolwenci decydują się często na prowadzenie własnego gabinetu stomatologicznego.
   Wymagania rekrutacyjne

    


   Studia jednolite magisterskie

    

   W procesie rekrutacji na studia jednolite magisterskie na kierunku Lekarsko-dentystycznym brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

   • Biologia
   • Chemia lub fizyka

   Dowiedz się więcej

    

  • OPTOMETRIA REKRUTACJA

   Uczelnie Poznań - kierunek Optometria
   Blisko 10 milionów Polaków nosi okulary. Jak zatem dbać o swój wzrok? Które oprawki wybrać? A może najlepszym rozwiązaniem będą szkła kontaktowe? Na wszystkie te pytania odpowie optometrysta, odpowiedzialny za diagnostykę wad wzroku oraz właściwy dobór optycznych wyrobów medycznych. Dzięki unikatowemu programowi studiów zdobędziesz wszechstronną wiedzę z zakresu anatomii, fizjologii, biofizyki, biologii układu wzrokowego, optyki oraz technologii optycznej. Zajęcia w nowoczesnych laboratoriach poprowadzą specjaliści z wieloletnim stażem. Poprzez szereg teoretycznych i praktycznych zajęć nauczysz się technik pomiaru niezbędnych do doboru okularów, oprawek oraz szkieł kontaktowych. Dowiesz się jak obsługiwać sprzęt optyczny oraz jak wygląda praca w zakładach optycznych. Absolwenci optometrii na rynku pracy są towarem deficytowym, skrzętnie poszukiwanym przez pracodawców. Przede wszystkim znajdują pracę w zakładach optycznych, firmach projektujących i dystrybuujących sprzęt optyczny lub prowadzą własne gabinety.
   Wymagania rekrutacyjne

    


   Studia I stopnia

    

   W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Optometria brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

   • Biologia
   • Jeden przedmiot do wyboru spośród: fizyka, chemia, matematyka

   Dowiedz się więcej

    


    


   Studia II stopnia

    

   Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Optometria jest wynik egzaminu wstępnego. 

    

    

   Dowiedz się więcej

  • PROTETYKA SŁUCHU REKRUTACJA

   Uczelnie Poznań - kierunek Protetyka słuchu
   Ponad 30% Polaków dotkniętych jest niedosłuchem. Z wiekiem tracą oni entuzjazm życia i czują się wykluczeni. Dzięki protetykowi słuchu pacjenci mogą wrócić do codzienności, być samodzielni i uśmiechnięci. To protetyk zdiagnozuje ubytek, dobierze właściwy aparat i zadba o akustyczną opiekę nad pacjentem. Dzięki unikalnemu programowi zajęć uzyskasz wszechstronną wiedzę z zakresu nauk medycznych związanych z procesem słyszenia. Audiologia, audiometria mowy czy topodiagnostyka układu słuchowego, to jedne z wielu specjalistycznych przedmiotów, w których będziesz mógł uczestniczyć. W trakcie studiów zdobędziesz umiejętności samodzielnego przeprowadzania badań diagnostycznych. Nauczysz się dobierać i dopasowywać aparaty oraz implanty słuchowe. Uzyskasz też doświadczenia w zakresie sprawowania opieki nad pacjentami. Protetyka słuchu jest uważana za kierunek przyszłości. Jej absolwenci to specjaliści wąskiej dziedziny rozchwytywani przez pracodawców. Szczególnie przez gabinety protetyki słuchu, pracownie audiometryczne i otoplastyczne oraz jednostki badawcze.
   Wymagania rekrutacyjne

    


   Studia II stopnia

    

   Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Protetyka słuchu jest wynik rozmowy kwalifikacyjnej. 

    

    

   Dowiedz się więcej

  • TECHNIKI DENTYSTYCZNE REKRUTACJA

   Uczelnie Poznań - kierunek Techniki dentystyczne
   Technik dentystyczny pełni niezwykle istotną rolę w procesie leczenia uzębienia. Jego ścisła współpraca z lekarzem stomatologiem jest konieczna w sytuacjach utraty zębów. Wykorzystując zdobytą na studiach wiedzę, technik dentystyczny z niezwykłą starannością przygotowuje dla pacjentów protezy i aparaty ortodontyczne. Wyobraźnia przestrzenna, zdolności manualne, cierpliwość, umiejętność długotrwałego skupienia uwagi, to cechy, które charakteryzują dobrego technika dentystycznego. Dzięki studiom wiele tych atrybutów będziesz mógł w sobie udoskonalić. W nowocześnie wyposażonych pracowniach nauczysz się wykonywać protezy stałe, ruchome i nietypowe. Będziesz też tworzyć aparaty ortodontyczne zaprojektowane przez lekarza stomatologa. Technicy dentystyczni to specjaliści wąskiej dziedziny usilnie poszukiwani na rynku pracy. Absolwenci tego kierunku znajdują zatrudnienie w centrach stomatologicznych, publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej oraz prowadzą własne pracownie techniczno-dentystyczne.
   Wymagania rekrutacyjne

    


   Studia I stopnia

    

   W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Techniki dentystyczne brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

   • Biologia

   Dowiedz się więcej

    

  • ZDROWIE PUBLICZNE, SPECJALNOŚĆ: HIGIENA DENTYSTYCZNA REKRUTACJA

   Uczelnie Poznań - kierunek Zdrowie publiczne, specjalność: Higiena dentystyczna
   Ważnym elementem kompleksowych starań o zapewnienie czystości zębów jest pomoc i wsparcie higienisty dentystycznego. To on pod kierunkiem lekarza stomatologa przeprowadza zabiegi pielęgnacyjne w jamie ustnej. Dzięki wykonywanej przez higienistę pracy ludzie mają więcej powodów, aby się promiennie uśmiechać. Studia to szansa na zdobycie wiedzy w zakresie podstaw anatomii człowieka i zasadniczych problemów zdrowotnych jamy ustnej. To możliwość poznania zagadnień związanych z fizjologią narządu żucia, sposobów rozróżniania budowy anatomicznej zębów i innych tkanek. Studenci higieny dentystycznej uczą się rozpoznawania zmian patologicznych zębów, przyzębia i jamy ustnej oraz biochemicznych przemian, które zachodzą wokół nich. Absolwenci higieny dentystycznej, jako wykwalifikowani specjaliści, podejmują pracę w centrach stomatologicznych, szpitalach klinicznych, publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej oraz gabinetach profilaktyki zdrowotnej i pomocy przedlekarskiej w przedszkolach oraz szkołach.
   Wymagania rekrutacyjne

    


   Studia I stopnia

    

   W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Zdrowie publiczne brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

   • Biologia

   Dowiedz się więcej

    

opinie (0)

Stacjonarne

Studia jednolite magisterskie:
KIERUNEK LEKARSKO-DENTYSTYCZNY
 
Studia I stopnia:
BIOTECHNOLOGIA MEDYCZNA
DIETETYKA
TECHNIKI DENTYSTYCZNE
ZDROWIE PUBLICZNE
OPTOMETRIA
 
Studia II stopnia:
DIETETYKA
OPTOMETRIA
PROTETYKA SŁUCHU

Niestacjonarne

Studia jednolite magisterskie:
KIERUNEK LEKARSKO-DENTYSTYCZNY
 
Studia I stopnia:
BIOTECHNOLOGIA MEDYCZNA
DIETETYKA
TECHNIKI DENTYSTYCZNE
ZDROWIE PUBLICZNE
 
Studia II stopnia:
BIOTECHNOLOGIA MEDYCZNA
DIETETYKA