Prawo Łódź

Prawo Łódź

Prawo  Łódź

Studia w Łodzi na kierunku

prawo

Odkryj kierunek prawo w Łodzi i sprawdź gdzie możesz studiować 

Prawo studia - Łódź

Wizja atrakcyjnej i dobrze płatnej pracy przyciąga wielu maturzystów - prawo to kierunek Uniwersytetu Łódzkiego, na który w ubiegłym roku zgłosiło się najwięcej kandydatów (aż 1422). Jednak tylko 250 z nich 1 października rozpoczęło naukę w nowoczesnym budynku Wydziału Prawa i Administracji przy ul. Kopcińskiego 8/12. W tym roku WPiA również przygotował 250 miejsc dla kandydatów na pierwszy rok studiów, które prowadzone są w trybie jednolitym magisterskim i trwają 5 lat. Jednak aby zostać sędzią, adwokatem, radcą prawnym czy komornikiem, czeka Cię dodatkowo jeszcze nawet 3 i pół roku nauki w praktyce, czyli aplikacji.

Po szóstym semestrze studenci wybierają jedną z pięciu specjalizacji: wymiar sprawiedliwości – profil prawnokarny, wymiar sprawiedliwości – profil cywilnoprawny, prawo publiczne, prawo gospodarcze lub prawo europejskie. W trakcie studiów zgłębisz wiedzę prawniczą uczestnicząc między innymi w zajęciach takich jak logika dla prawnika, prawo konstytucyjne, postępowanie karne, doktryny polityczne, teoria i filozofia prawa i wielu, wielu innych. Po pięciu latach nauki absolwent prawa może ubiegać się o aplikację ogólną, adwokacką, radcowską lub notarialną albo podjąć pracę w administracji publicznej, przedsiębiorstwach państwowych i prywatnych, organizacjach pozarządowych, organizacjach międzynarodowych czy organach Unii Europejskiej.

Wybierając prawo na Uniwersytecie Łódzkim będziesz uczył się w nowoczesnym, funkcjonalnym i przestronnym, jedynym na świecie budynku w kształcie paragrafu pełniącym funkcje uczelni. Nie tylko przeszklone ściany i sufity łódzkiego Wydziału Prawa i Administracji będą dawały Ci poczucie swobody. Studenci prawa sami układają sobie swój indywidualny plan zajęć, zapisując się na ćwiczenia i wykłady w takich dniach i godzinach, jakie najbardziej im pasują!

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W ŁODZI JEST KIERUNEK PRAWO

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Łódzki

Kierunek prawo możesz studiować na:

Wydział Prawa i Administracji UŁ

Społeczna Akademia Nauk w Łodzi

Kierunek prawo możesz studiować na:

Prawo

Jakie wymagania na kierunek Prawo w Łodzi?

Jak wygląda rekrutacja na kierunek Prawo w Łodzi? Należy wiedzieć, że dostać się na studia prawnicze to wyczyn niełatwy, dlatego trzeba pochwalić się bardzo dobrymi wynikami w obowiązującym konkursie świadectw. Jakie przedmioty brane są pod uwagę w procesie rekrutacji? W gronie przedmiotów podstawowych znajdują się: historia, geografia, matematyka, język polski. W gronie przedmiotów dodatkowych widnieją: język obcy, język łaciński i wiedza o kulturze antycznej, wiedza o społeczeństwie. Wymagania na Prawo w Łodzi to wysoko postawiona poprzeczka, gdyż studia prawnicze należą do najbardziej wymagających. 

 

Studia na kierunku prawo - Uniwersytet Łódzki

Studia na kierunku prawo - Społeczna Akademia Nauk w Łodzi

 

Jaka praca po studiach na kierunku Prawo w Łodzi?

Jaka praca czeka na absolwentów Prawa w Łodzi? Absolwenci znajdą zatrudnienie w:

  • administracji publicznej (rządowej i samorządowej),
  • przedsiębiorstwach państwowych i prywatnych,
  • organizacjach pozarządowych,
  • kancelariach prawniczych.

 

Jakie opinie mają studia na kierunku Prawo w Łodzi?

Przed rozpoczęciem nauki często zadajemy pytania odnośnie wyboru kierunku studiów; zastanawiamy się czy jest dla nas odpowiedni i czy kształcenie w danym mieście będzie nas satysfakcjonowało. Jakie ma kierunek Prawo w Łodzi opinie? Ewa, studentka Prawa mówi: 

 

„Prawo nie jest kierunkiem studiów dla każdego. To nie są łatwe studia i po drodze, niestety, część kolegów się wykruszyło. Ale studia są satysfakcjonujące, dające bardzo szlachetny, istotny zawód. Bywało niełatwo, to prawda. Ale nie wyobrażam sobie, że mogłabym pójść inną drogą.”

 #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)