Prawo - Łódź

Wizja atrakcyjnej i dobrze płatnej pracy przyciąga wielu maturzystów - prawo to kierunek Uniwersytetu Łódzkiego, na który w roku 2014 zgłosiło się najwięcej kandydatów (aż 1422). Jednak tylko 250 z nich 1 października rozpoczęło naukę w nowoczesnym budynku Wydziału Prawa i Administracji przy ul. Kopcińskiego 8/12. W tym roku WPiA również przygotował 250 miejsc dla kandydatów na pierwszy rok studiów, które prowadzone są w trybie jednolitym magisterskim i trwają 5 lat. Jednak aby zostać sędzią, adwokatem, radcą prawnym czy komornikiem, czeka Cię dodatkowo jeszcze nawet 3 i pół roku nauki w praktyce, czyli aplikacji.

Po szóstym semestrze studenci wybierają jedną z pięciu specjalizacji: wymiar sprawiedliwości – profil prawnokarny, wymiar sprawiedliwości – profil cywilnoprawny, prawo publiczne, prawo gospodarcze lub prawo europejskie. W trakcie studiów zgłębisz wiedzę prawniczą uczestnicząc między innymi w zajęciach takich jak logika dla prawnika, prawo konstytucyjne, postępowanie karne, doktryny polityczne, teoria i filozofia prawa i wielu, wielu innych. Po pięciu latach nauki absolwent prawa może ubiegać się o aplikację ogólną, adwokacką, radcowską lub notarialną albo podjąć pracę w administracji publicznej, przedsiębiorstwach państwowych i prywatnych, organizacjach pozarządowych, organizacjach międzynarodowych czy organach Unii Europejskiej.

Wybierając prawo na Uniwersytecie Łódzkim będziesz uczył się w nowoczesnym, funkcjonalnym i przestronnym, jedynym na świecie budynku w kształcie paragrafu pełniącym funkcje uczelni. Nie tylko przeszklone ściany i sufity łódzkiego Wydziału Prawa i Administracji będą dawały Ci poczucie swobody. Studenci prawa sami układają sobie swój indywidualny plan zajęć, zapisując się na ćwiczenia i wykłady w takich dniach i godzinach, jakie najbardziej im pasują!

Przeliczniki dla wyników z przedmiotów:

Kategoria przedmiotu

Przedmioty

Poziom podstawowy

Poziom rozszerzony

Poziom dwujęzyczny

1

do przeliczenia uwzględniany jest jeden wynik z przedmiotu

Przedmiot jest wymagany

historia, geografia, matematyka

1,5

4

4

2

do przeliczenia uwzględniany jest jeden wynik z przedmiotu

Przedmiot jest wymagany

język polski*

1

3

3

3

do przeliczenia uwzględniane są maksymalnie dwa wyniki z przedmiotów

Przedmioty nie są wymagane: posiadanie przedmiotów daje dodatkowe punkty, ale ich brak nie wpływa na możliwość ubiegania się o przyjęcie na dany kierunek/specjalność

język obcy, język łaciński i wiedza o kulturze antycznej, matematyka, WOS, geografia, historia

0,5

1

1/1.25**

*dla obywateli polskich lub osób posiadających kartę Polaka, którzy zdali egzamin maturalny w innym kraju, język zaliczony na egzaminie maturalnym

**przelicznik wyższy dotyczy języka obcego

prawo uw


KARIERA


KIERUNKI STUDIÓW


STUDIA

studia biologicznestudia biologiczne

UCZELNIE