Prawo

Prawo

30.09.2024

Prawo – Uniwersytet Łódzki rekrutacja 2024/2025

Studia na kierunku prawo na Uniwersytecie Łódzkim to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 5 lat (studia jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia na kierunku prawo w UŁ
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia jednolite magisterskie
Czas trwania 5 lat (studia jednolite magisterskie)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnymSpecyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Progi punktowe na kierunek prawo - Uniwersytet Łódzki

Kandydaci na Uniwersytet Łódzki ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne 2024/2025 na kierunek prawo musieli uzyskać co najmniej 530 pkt., ponieważ tyle wynosił minimalny próg punktowy.

Sprawdź progi na Uniwersytet Łódzki

Program studiów i przedmioty

Program kształcenia na kierunku Prawo skonstruowany jest w taki sposób, aby przygotować studentów do podjęcia wszystkich rodzajów aplikacji koniecznych do wykonywania zawodów prawniczych. Treści zawarte w programie należą przede wszystkim do obszaru nauk społecznych i dyscypliny nauk prawnych, ale nie brakuje w nim również zagadnień dotyczących między innymi ekonomii, finansów, socjologii, czy filozofii.

Podczas zajęć studenci poznają między innymi aparat pojęciowy z zakresu nauk prawnych, terminologię języka prawnego i prawniczego, jak również zjawiska społeczne i gospodarcze determinujące stanowienie i stosowanie prawa. Oprócz tego, nabywają umiejętności obserwowania i interpretowania zjawisk społecznych, a także analizowania ich powiązań z różnymi obszarami działalności prawnej.

 

Sprawdź

Uniwersytet Łódzki kierunki studiów

Uniwersytet Łódzki rekrutacja

Studia i uczelnie w Łodzi

Kierunki studiów w Łodzi

Rekrutacja na studia w Łodzi

 

Absolwenci studiów na kierunku Prawo w Łodzi otrzymują przepustkę do ubiegania się o przyjęcie na aplikacje: ogólną, adwokacką, radcowską i notarialną. Oczywiście, pozyskana wiedza może być również podstawą do podjęcia pracy. Osoby, które ukończyły Prawo odnajdą się między innymi w administracji publicznej, przedsiębiorstwach, czy organizacjach pozarządowych.

 

Prawo główne przedmioty:

  • Doktryny polityczno-prawne
  • Argumentacja prawnicza
  • Prawo rzymskie
  • Prawa i wolności człowieka i obywatela
  • Łacina dla prawników
  • Postępowanie administracyjne
  • Powszechna historia państwa i prawa
  • Postępowanie karne
  • Prawo administracyjne
  • Prawo cywilne
  • Prawo międzynarodowe publiczne
  • Prawo karne
  • Postępowanie karne
  • Prawo finansowe
 

Studia prawnicze przygotowują, przede wszystkim, do podjęcia wszystkich rodzajów aplikacji koniecznych do wykonywania zawodów prawniczych, a także pełnienia funkcji w instytucjach lub organizacjach wymagającej dużej prawniczej wiedzy. Prawo na Uniwersytecie Łódzkim opiera się na nauce obserwacji, oceny i interpretacji zjawisk społecznych, a następnie analizowania ich powiązań z różnymi obszarami działalności prawnej.

Studia prawnicze w Łodzi należą do grona najbardziej wymagających, dlatego lista przedmiotów do zaliczenia nie jest najkrótsza. Widnieją na niej taki przedmioty jak: logika dla prawników, prawo konstytucyjne, doktryny polityczne, prawo gospodarcze i handlowe, teoria i filozofia prawa, etyka zawodów prawniczych.

Wszystkie przedmioty umieszczone w programie nauczania mają za zadanie nauczyć wykorzystywania i łączenia wiedzy teoretycznej z zakresu prawa i powiązanych z nim dziedzin w celu analizy problemów oraz dochodzenia do jego rozwiązania. Ukończone studia dają absolwentom wiele możliwości, na czele z ubieganiem się o aplikację: ogólną, adwokacką, radcowską, notarialną. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci mogą wykorzystać także w administracji publicznej, przedsiębiorstwach państwowych i prywatnych, organizacjach pozarządowych, organizacjach międzynarodowych.

Studia na kierunku Prawo na Uniwersytecie Łódzkim to czas aktywnie spędzony. Studenci mogą pogłębiać swoją wiedzę oraz działać praktycznie w różnych organizacjach studenckich, których najlepszym przykładem są: „Klinika Prawa”, czyli organizacja świadcząca nieodpłatną pomoc prawną osobom niezamożnym, oraz „Znam swoje prawa”, czyli program mający na celu poszerzanie wiadomości z zakresu różnych gałęzi prawa wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Przed przystąpieniem do procesu rekrutacji, często zadajemy pytania, aby wiedzieć czy wybrana uczelnia odpowiada naszym założeniom edukacyjnym.

 

Jakie ma Uniwersytet Łódzki opinie?

Weronika, studentka IV- roku Prawa mówi:

„Jeśli ktoś planuje wybrać studia prawnicze to musi przygotować się na długą drogę i długą naukę. Studia to dopiero początek. Muszę przyznać otwarcie, że część kolegów zrezygnowało – ale muszę też podkreślić, że warto wytrzymać, warto się uczyć. Te studia dają bardzo ważny i szlachetny zawód.”

 

Gdzie studiować prawo na Uniwersytecie Łódzkim

Studia na kierunku prawo prowadzone są przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego zlokalizowanego przy ul. Kopcińskiego 8/12 w Łodzi.

Kontakt:

tel. 42 635 46 48 

www.wpia.uni.lodz.pl

 

 

Prawo Uniwersytet Łódzki limity miejsc - rekrutacja 2024/2025

  • studia stacjonarne jednolite magisterskie: 250
  • studia stacjonarne jednolite magisterskie: 200

 

Prawo Uniwersytet Łódzki ceny - rekrutacja 2024/2025 (pierwszy rok studiów)

  • studia stacjonarne: bezpłatne
  • studia niestacjonarne: od 5000 zł

*Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek należy sprawdzić na stronie internetowej uczelni.

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Prawo na Uniwersytecie Łódzkim:

Absolwent może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • obserwacji i interpretacji zjawisk społecznych,
  • różnych technik komunikacyjnych,
  • etyki zawodów prawniczych,
  • prawa konstytucyjnego,
  • prawa cywilnego,
  • prawa karnego,
  • postępowania administracyjnego i sądowoadministracyjnego,
  • prawa gospodarczego publicznego.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Prawo:

Absolwent kierunku Prawo na Uniwersytecie Łódzkim może znaleźć zatrudnienie:

  • w administracji publicznej (rządowej i samorządowej),
  • w przedsiębiorstwach państwowych i prywatnych,
  • w organizacjach pozarządowych,
  • w organizacjach międzynarodowych,
  • w kancelriach prawniczych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE

W procesie rekrutacji na studia jednolite magisterskie na kierunku prawo brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

geografia, historia, matematyka, język polski, język łaciński i kultura antyczna, język obcy nowożytny, wiedza o społeczeństwie

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Łódzki

HARMONOGRAM REKRUTACJI+

Kandydaci na studia na kierunku prawo na Uniwersytecie Łódzkim w roku 2023/2024 muszą wykazać się wynikami egzaminów maturalnych z dwóch wymaganych przedmiotów, do których należą język polski oraz historia albo geografia, albo matematyka. Ponadto mogą oni wśród przedmiotów maturalnych uwzględnić maksymalnie dwa dodatkowe przedmioty spośród: język obcy, język łaciński i wiedza o kulturze antycznej, matematyka, wiedza o społeczeństwie, geografia lub historia.

Dokładne informacje znajdziesz na stronie rekrutacyjnej uczelni.

Idź do strony uczelni

DOKUMENTY REKRUTACYJNE+

Dokumenty rekrutacyjne to jedno z najprzyjemniejszych elementów procesu kwalifikacyjnego. Dlaczego? Ponieważ pojawienie się informacji o ich złożeniu świadczy o zakwalifikowaniu nas na pierwszy rok. Kandydaci muszą dostarczyć następujące dokumenty ...

Dokładne informacje znajdziesz na stronie rekrutacyjnej uczelni.

Idź do strony uczelni

OPŁATY REKRUTACYJNE+

Opłaty rekrutacyjnej dokonuje każdy kandydat, niezależnie od wyboru kierunku czy trybu studiów. Jest to opłata, dzięki której możemy przystąpić do postępowania kwalifikacyjnego. Możemy dokonać jej od razu po założeniu konta w systemie IRK, w którym to podane będą dokładne dane odnośnie kwoty i numeru konta bankowego, na który należy wnieść tę opłatę. Należy pamiętać, że uwzględnienie opłaty w systemie może potrwać kilka dni, dlatego najlepiej dokonać wpłaty kilka dni przed zakończeniem terminu zapisów, ewentualnie przynieść dowód wpłaty do Centrum Obsługi Studentów i Doktorantów.

Dokładne informacje znajdziesz na stronie rekrutacyjnej uczelni.

Idź do strony uczelni

PRZEDMIOTY KWALIFIKACYJNE+

W postępowaniu rekrutacyjnym na Prawo występują trzy kategorie przedmiotów:

  • Kategoria 1 (wymagana): historia, geografia, matematyka;
  • Kategoria 2 (wymagana): język polski;
  • Kategoria 3 (niewymagana): język obcy, język łaciński i wiedza o kulturze antycznej, matematyka, wiedza o społeczeństwie, geografia, historia.

Dokładne informacje znajdziesz na stronie rekrutacyjnej uczelni.

Idź do strony uczelni

PRZELICZNIK PUNKTÓW KWALIFIKACYJNYCH+

Dokładne informacje znajdziesz na stronie rekrutacyjnej uczelni.

Idź do strony uczelni

OLIMPIADY ORAZ KONKURSY+

Z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego przyjmowani są laureaci i finaliści następujących olimpiad stopnia centralnego ...

Dokładne informacje znajdziesz na stronie rekrutacyjnej uczelni.

Idź do strony uczelni

Komentarze (0)