Studia społeczne Bielsko-Biała

Studia społeczne Bielsko-Biała

studia społeczne bielsko biała

Studia społeczne w Bielsku-Białej

Być człowiekiem znaczy: każdego dnia starać się być lepszym – mówił F. Dessauer. To zdanie świetnie odnosi się do osób, które chcą dostać się na studia społeczne. Dlaczego? Bo trzeba się postarać, by być lepszym od innych, by znaleźć się na liście przyjętych, a poza tym, studia społeczne, w tym studia psychologiczne skupiają się właśnie na człowieku. Wszystkie kierunki społeczne skupiają się na nauce badającej strukturę i funkcje dziejów społeczeństwa, a także jego kulturę, prawa i prawidłowości jakimi dane społeczeństwo się charakteryzuje. Do kierunków społecznych zaliczamy kierunki ogólne, jak psychologia, socjologia, filozofia, jak również specjalistyczne, takie jak humanistyka, kognitywistyka. Studia społeczne dzielą się także na studia teoretyczne, naukowe, jak i czysto praktyczne. Do tych ostatnich można zaliczyć chociażby dziennikarstwo i komunikację społeczna, politykę społeczna, nauki o rodzinie, pomoc socjalną czy profilaktykę społeczną.

Uczelnie i kierunki studiów społecznych w Bielsku-Białej

 


AKADEMIA TECHNICZNO - HUMANISTYCZNA STUDIA SPOŁECZNE

Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej jest jedyną uczelnią w mieście, na której organizowane są studia społeczne.

Wydział Zarządzania i Transportu ATH

  • Socjologia (studia I stopnia, ze specjalnościami: Komunikacja społeczna i nowe media, Socjologia organizacji i zarządzania zasobami ludzkimi).

 

Rekrutacja na studia społeczne w Bielsku-Białej

Jak dostać się na studia psychologiczne i społeczne? Należy zdać maturę na poziomie podstawowym i rozszerzonym z wymaganych przedmiotów. Żeby dowiedzieć się, jakie przedmioty zaliczane są przez rekruterów do przedmiotów wymaganych warto zajrzeć do jednej z zakładek na naszej stronie otouczelnie.pl albo bezpośrednio na stronę danej uczelni, w tym wypadku na stronę Akademii Techniczno-Humanistycznej. Najczęściej powtarzającymi się przedmiotami podczas procesu rekrutacji na studia spoleczne są: język polski, historia, wiedza o społeczeństwie, matematyka, język obcy i biologia, choć często ważne są wyniki z języka obcego nowożytnego, wiedzy o kulturze oraz fizyki z astronomią.

Praca po studiach społecznych w Bielsku-Białej

Warto już na etapie studiów rozglądać się za firmami zatrudniającymi osoby z wykształceniem społecznym, a przede wszystkim starać się korzystać z okazji do odbycia praktyk i staży. Po studiach psychologicznych i społecznych można znaleźć pracę w poradniach, placówkach ochrony zdrowia, szkołach, grupach terapeutycznych, mediach, takich jak radio, prasa czy telewizja, w instytucjach kultury, agencjach marketingowych i PR-owych, administracji publicznej, instytucjach europejskich, uczelniach wyższych czy polityce. 

 

Komentarze (1)

Kamila odpowiedz

Praca socjalna na Wyższej Szkole Ekonomiczno - Humanistycznej w B-Białej - polecam! Jestem na pierwszym stopniu i jestem bardzo zadowolona. Zajęcia są świetnie prowadzone, zarówno od strony praktycznej, jak i teoretycznej, co może zaowocować w przyszłości w pracy. Oprócz tego na uczelni ozytywna atmosfera, ciekawi ludzie