Studia matematyczne Kielce

Studia matematyczne Kielce

studia matematyczne Kielce

Studia matematyczne Kielce

Wybierasz się na studia matematyczne? W Kielcach masz możliwość zrobienia specjalizacji nauczycielskiej oraz ciekawej, zupełnie innej od wszystkich specjalności: zastosowania matematyki. Czym charakteryzuje się ten kierunek? To studia dla osób chcących wykorzystać matematyczną wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne do pracy zawodowej. Matematycy świetnie sprawdzają się jako aktywni pracownicy przedsiębiorstw produkcyjnych, jak i na stanowiskach managerskich. Studia matematyczne w Kielcach świetnie Was do tego przygotują. A na początku swojej drogi zawsze będziecie mogli dorobić jako korepetytorzy z matematyki - bardzo dobrze opłacani i poszukiwani na każdym etapie edukacji! Studia matematyczne nauczą Was myślenia logicznego z ukierunkowaniem na konkretny cel. Sprawdźcie, jakie kierunki w Kielcach możecie wybrać!

 

Uczelnie i kierunki matematyczne w Kielcach

 


UNIWERSYTET JANA KOCHANOWSKIEGO STUDIA MATEMATYCZNE

Uniwersytet im. Jana Kochanowskiego w Kielcach zaprasza na studia matematyczne na Wydział Matematyczno-Przyrodniczy, na kierunki takie jak:

  • matematyka - studia licencjackie i magisterskie, stacjonarne i niestacjonarne, w specjalnościach: nauczanie matematyki, zastosowania matematyki

dowiedz się więcej

 

Rekrutacja na studia matematyczne w Kielcach

Jeśli zdecydowaliście, że wybierzecie się na studia matematyczne, to nie zdziwcie się, że komisja kwalifikacyjna sprawdzi przede wszystkim Wasze wyniki z matury rozszerzonej z matematyki, z dodatkowego przedmiotu ścisłego i języka angielskiego. To Wasza karta wstępu na studia matematyczne w Kielcach.

 

Praca po studiach matematycznych

Absolwenci matematyki w Kielcach najczęściej zostają nauczycielami matematyki w podstawówkach, gimnazjach, bądź pozostają na uczelni, by rozwikłać wciąż nierozwiązane problemy matematyczne. Matematycy - naukowcy badają różnego rodzaju zależności, mające wpływ na holistycznych porządek całej wiedzy naukowej, jak i świata bezpośrednio. Jeśli kariera naukowa nie jest dla Was, to wybierzcie kierunek zastosowania matematyki - to opcja dla osób, które kochają matematykę, a które chciałyby tę królową nauk wykorzystać w swoim życiu zawodowym na innym stanowisku niż nauczyciel. Ten kierunek przygotuje Was do robienia trudnych zestawień, obliczeń, rachunków w dużych firmach produkcyjnych, w hurtowniach, w punktach spedycyjnych czy centrach logistycznych. Matematyka jest wszędzie, więc matematycy to księgowi, bankierzy, ubezpieczyciele, a i handlowcy.

Olga HuckoTEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)