Studia wojskoznawcze Bydgoszcz

Studia wojskoznawcze Bydgoszcz

Studia wojskoznawcze Bydgoszcz

Największy wybór studiów

wojskoznawczych w Bydgoszczy

Odkryj kierunki wojskoznawcze i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia wojskoznawcze Bydgoszcz

Studia wojskoznawcze to nie lada gratka dla tych, którzy interesują się funkcjonowaniem polskich sił zbrojnych. Polskie Wojsko ulega zmianom, dlatego w swoich szeregach potrzebuje ludzi wykształconych, świetnie przygotowanych zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej. Studia wojskoznawcze w Bydgoszczy pozwalają na poznanie historii wojen, konfliktów zbrojnych oraz dziejów wojska i innych służb mundurowych. Nauka sprzyja poznaniu i badaniu zagadnień wojskowości w różnych okresach historycznych, kontekstach kulturowych i cywilizacyjnych. Istotnym elementem kształcenia jest, z jednej strony poznawanie i opisywanie zagadnień batalistycznych, a z drugiej przygotowanie do popularyzowania i udziału w rekonstrukcjach historycznych osób w różnym wieku. Zdobyta wiedza znacznie ułatwia wykonywanie obowiązków służbowych oraz stanowi mocną podstawę do rozpoczęcia kariery wojskowej. Kształcenie realizowane jest na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego i obejmuje szeroki zakres zagadnień; sztukę wojenną w przeszłości, na przykład w XVI wieku, kryptologię, infotechnologię, archeologię militarną, czy też batalistykę i systemy polityczne współczesnego świata. Studia wojskoznawcze w Bydgoszczy to dobra opcja dla tych, których pasją jest historia wojskowa, militaria, konflikty zbrojne na przestrzeni dziejów. To także pogłębienie wiedzy dla członków grup rekonstrukcyjnych oraz milowy krok dla tych, którzy chcieliby związać życie zawodowe z polskimi służbami mundurowymi i marzą o gwiazdkach oficerskich.

 

KIERUNKI WOJSKOWE W BYDGOSZCZY

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W BYDGOSZCZY SĄ STUDIA WOJSKOWE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

STUDIA WOJSKOWE W BYDGOSZCZY - PODYPLOMOWE

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET KAZIMIERZA WIELKIEGO W BYDGOSZCZY STUDIA WOJSKOZNAWCZE

Wydział Humanistyczny zaprasza:

  • Wojskoznawstwo: studia I i II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Specjalności: Wojsko, służby mundurowe i organizacje paramilitarne oraz Wojna a cywilizacja.

dowiedz się więcej 

 

Rekrutacja na studia wojskoznawcze w Bydgoszczy

Aby dołączyć do grona studentów i otrzymać indeks kierunku wojskoznawstwo należy dołączyć do konkursu świadectw. Podczas procesu rekrutacji najważniejszymi przedmiotami są historia, wiedza o społeczeństwie i geografia. Warto zadbać także o wysoką ocenę z języka obcego.

 

Praca po studiach wojskoznawczych w Bydgoszczy

Szeroka wiedza obejmująca wiele zagadnień otwiera wiele drzwi do kariery zawodowej. Studenci nabyli kompetencji w zakresie formacji wojskowych, służb policyjno- porządkowych, żandarmerii, służby więziennictwa i służb ratowniczych. Otrzymali solidną porcję wiedzy na temat batalistyki, scen bitewnych i życia obozowego. Będąc absolwentem studiów wojskoznawczych w Bydgoszczy i posiadając taką wiedzę i umiejętności można znaleźć zatrudnienie w instytucjach zajmujących się szeroko rozumianą obronnością państwa. Po ukończeniu studiów otrzymuje się solidną bazę do pracy w instytucjach wojskowych, służbach ochrony granic, administracji państwowej i samorządowej, przedsiębiorstwach zajmujących się turystyką, placówkach kultury i samorządowych jednostkach edukacyjnych, jak również w lokalnych i regionalnych organizacjach pozarządowych i stowarzyszeniach. Uzyskana podczas studiów wiedza przyda się także w przypadku podjęcia pracy w instytucjach lub organizacjach prowadzących działalność w zakresie ochrony i popularyzacji dziedzictwa historycznego w mediach, które specjalizują się w tematyce obronności, wojskowości, lub bezpieczeństwa. 

 

Jan JarmużTEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)