Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Wydział Nauk o Zdrowiu UMLUB

ul. S. Staszica 4

20-081  Lublin

Telefon +48 81448 6700

Fax +48 81448 6700

http://www.umlub.pl/uczelnia/struktura-organizacyjna/szczegoly,192.html#informacje

Wydział Nauk o Zdrowiu UMLUB

Uniwersytet Medyczny w Lublinie

ul. S. Staszica 4

20-081  Lublin

Telefon +48 81448 6700

Fax +48 81448 6700

http://www.umlub.pl/uczelnia/struktura-organizacyjna/szczegoly,192.html#informacje

  • FIZJOTERAPIA

    Rekrutacja

    stopień: (jednolite) czas trwania: 5 lat
    tryb: stacjonarne
    Pokaż więcej

    forma studiów: stacjonarne
    poziom studiów: jednolite magisterskie
    czas trwania: 5 lat
    tytuł zawodowy: magister
    Studia w Lublinie - Uniwersytet Medyczny w Lublinie - kierunek studiów fizjoterapia
    Studia jednolite magisterskie
    Studia stacjonarne
    Czas kształcenia: 5 lat (10 semestrów) 
    Liczba punktów ECTS: 300
    Tytuł zawodowy: magister

    Fizjoterapia jest dziedziną nauki związaną z diagnozowaniem, leczeniem i profilaktyką schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego oraz rehabilitacją pacjentów po urazach i operacjach. Studia przygotowują do profesjonalnego wykonywania zawodu fizjoterapeuty.

    W toku kształcenia studenci zdobywają wiedzę i kompetencje z zakresu anatomii, fizjologii, biomechaniki, kinezyterapii, fizykoterapii oraz masażu i terapii manualnej. Za sprawą praktyk zawodowych, jakie odbywają w placówkach medycznych, gromadzą doświadczenia i praktyczne umiejętności.

    Kandydat

    Studia na kierunku fizjoterapia adresowane są do osób zainteresowanych pracą z pacjentami, posiadających empatię, cierpliwość i chęć pomagania innym poprzez zastosowanie innowacyjnych metod leczenia i rehabilitacji.

    Aby skutecznie wspierać pacjentów w procesie powrotu do zdrowia, kandydat na studia powinien posiadać rozwinięte kompetencje komunikacyjne. Ważna jest także sprawność fizyczna, odpowiedzialna postawa i silna motywacja do ciągłego rozwoju zawodowego.

    Fizjoterapia daje możliwość pracy z różnymi grupami pacjentów, w związku czym kandydat powinien być otwarty na nowe wyzwania i gotowy do pracy w zespole interdyscyplinarnym.

    Absolwent

    Absolwenci są specjalistami w dziedzinie kompleksowej opieki rehabilitacyjnej nad pacjentem. Są przygotowani do diagnozowania, planowania i realizacji kompleksowej terapii pacjentów z różnymi schorzeniami i dysfunkcjami układu ruchu.

    Mogą podjąć pracę w szpitalach, przychodniach, ośrodkach rehabilitacyjnych, sanatoriach, klubach sportowych, a także prowadzić własną praktykę prywatną. Mogą także pracować z osobami starszymi, dziećmi, pacjentami po urazach, operacjach, a także sportowcami oraz osobami z niepełnosprawnościami.

    Są wyposażeni w umiejętności i kompetencje takie jak: prowadzenie rehabilitacji ruchowej, masaż terapeutyczny, terapia manualna, kinezyterapia, elektroterapia, czy też trening medyczny. Posiadają także umiejętność analizy postawy ciała oraz oceny funkcji narządu ruchu, co pozwala im na skuteczne planowanie i realizację terapii dostosowanej do indywidualnych potrzeb pacjenta.

    Fizjoterapia - dlaczego warto?

    Atutem kierunku jest jego praktyczny charakter oraz możliwość bezpośredniego kontaktu z pacjentami podczas zajęć, praktyk i staży.

    Fizjoterapia wyróżnia się na tle innych kierunków dzięki indywidualnemu podejściu do pacjenta i możliwości dostosowania terapii do konkretnych potrzeb każdej osoby. Studenci zdobywają umiejętności w zakresie diagnostyki, planowania i realizacji terapii, co pozwala im na kompleksową opiekę nad pacjentem.

    Kierunek fizjoterapia daje możliwość pracy w różnych miejscach, takich jak szpitale, kliniki rehabilitacyjne, ośrodki sportowe czy prywatne gabinety.

    Wyświetl więcejZwiń

    Wymagania rekrutacyjne Progi punktowe Ceny

    STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE

     

    Wymagane przedmioty:biologia oraz język obcy nowożytny lub matematyka.

     

    Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

    Sprawdź
    przeliczniki punktów Uniwersytet Medyczny w Lublinie

    Studia stacjonarne:

    bezpłatne (limit: 90)

    Dowiedz się więcej

    Źródło: Strony internetowe uczelni (12.06.2024)

    Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni klikając powyższy link "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

  • PIELĘGNIARSTWO

    Rekrutacja

    stopień: (I) (II) czas trwania: 3 lata • 2 lata
    tryb: stacjonarne, niestacjonarne
    Pokaż więcej

    forma studiów: stacjonarne niestacjonarne
    poziom studiów: I stopnia II stopnia II stopnia
    czas trwania: 3 lata 2 lata 2 lata
    tytuł zawodowy: licencjat pielęgniarstwa magister pielęgniarstwa magister pielęgniarstwa

    Studia w Lublinie - Uniwersytet Medyczny w Lublinie - kierunek studiów pielęgniarstwo

    Studia I stopnia

    Pielęgniarstwo to dziedzina nauk medycznych skoncentrowana na opiece nad pacjentami, promowaniu zdrowia, prewencji chorób oraz wspieraniu rehabilitacji.

    Pielęgniarki i pielęgniarze odgrywają kluczową rolę w systemie ochrony zdrowia. Są często pierwszym punktem kontaktu dla pacjentów, pełnią rolę edukatorów zdrowotnych, a ich praca ma bezpośredni wpływ na jakość opieki medycznej i zdrowie społeczeństwa.

    Studia przygotowują do samodzielnej praktyki pielęgniarskiej z uwzględnieniem postawy troskliwej opiekuńczości, empatycznej wrażliwości, wartości etyczno-moralnych oraz przestrzegania praw pacjenta.

    Umożliwiają zdobycie wiedzy ogólnej z obszaru nauk medycznych oraz wiedzy szczegółowej z zakresu pielęgniarstwa, udzielania świadczeń w kontekście promowania, zachowania zdrowia i zapobiegania chorobom, sprawowania całościowej i zindywidualizowanej opieki nad chorym, niepełnosprawnym i umierającym, nawiązywania współpracy w zespołach opieki zdrowotnej oraz inicjowania i wspierania działań społeczności lokalnej na rzecz zdrowia.

    Kandydat

    Kształcenie na kierunku pielęgniarstwo jest skierowane do osób, które chcą pracować w systemie ochrony zdrowia, opiekować się pacjentami, wspierać ich w procesie zdrowienia oraz wykonywać procedury medyczne.

    Studia są adresowane do osób odpowiedzialnych i gotowych do pomocy innym, łatwo nawiązujących kontakty i umiejących pracować w zespole.

    Ważne miejsce w tym zawodzie zajmują także empatia, cierpliwość, dokładność oraz zdolności praktyczne przydatne w procesie wykonywania procedur medycznych.

    Absolwent

    Po ukończeniu studiów I stopnia absolwenci uzyskują prawo wykonywania zawodu pielęgniarki lub pielęgniarza. Są przygotowani do pracy w oddziałach szpitalnych, przychodniach, domach pomocy społecznej, hospicjach i oddziałach ratunkowych oraz mogą kontynuować kształcenie na studiach II stopnia.

    Pielęgniarstwo I stopnia - dlaczego warto?

    Studia pielęgniarskie wymagają poświęcenia, determinacji i pasji do pomagania innym, ale oferują również satysfakcję z pracy, która jest nie tylko potrzebna, ale i szanowana w społeczności.

    Zapewniamy możliwość ubiegania się o indywidualną organizację studiów, kształcenie praktyczne zarówno w warunkach symulowanych, jak i w szpitalach uniwersyteckich o trzecim, najwyższym poziomie referencyjności w kraju, a także możliwość realizacji praktyk zawodowych w miejscu zamieszkania studenta.

    Studia II stopnia

    Studia II stopnia kształtują wśród studentów podstawy metodyki prowadzenia badań naukowych, zarządzania w pielęgniarstwie, elementów dydaktyki medycznej oraz moduł kształcenia poświęcony zaawansowanej praktyce pielęgniarskiej, w której priorytetowe miejsce zajmuje edukacja zdrowotna i promocja zdrowia.

    Pozwalają na opanowanie wiedzy i umiejętności przydatnych do rozwiązywania problemów zawodowych, szczególnie związanych z podejmowaniem decyzji w sytuacjach trudnych wynikających ze specyfiki zadań zawodowych. Przygotowują do organizowania i nadzorowania opieki pielęgniarskiej, prowadzenia badań naukowych w zakresie wybranej specjalności na rzecz rozwoju zawodu oraz dają kompetencje do określania standardów profesjonalnej opieki w każdym wieku i stanie zdrowia.

    Zajęcia prowadzone są w salach ćwiczeniowych o wysokim poziomie wyposażenia oraz w Centrum Symulacji Medycznej. Studenci mają możliwość uczestnictwa w dodatkowych szkoleniach, kursach, a także zajęciach prowadzonych w zespołach interdyscyplinarnych.

    Kandydat

    Kierunek dedykowany jest w szczególności osobom gotowym pomagać innym, odpowiedzialnym, którym zależy na dobru drugiego człowieka.

    Inne ważne cechy to umiejętność łatwego nawiązywania kontaktów, wrażliwość, empatia czy nastawienie na rozwój. Mile widziane są predyspozycje do kierowania zespołem oraz chęć poszerzania wiedzy, umiejętności i kompetencji zdobytych podczas studiów I stopnia.

    Absolwent

    Absolwenci uzyskują tytuł magistra pielęgniarstwa i są przygotowani do podjęcia pracy w zawodzie wraz z możliwością pełnienia funkcji kierowniczych w systemie opieki zdrowotnej zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawnymi.

    Są także przygotowani do podjęcia studiów w Szkole Doktorskiej oraz kształcenia podyplomowego.

    Pielęgniarstwo II stopnia - dlaczego warto?

    To piękna rzecz, gdy łączy się karierę i pasję. Dlatego rozwijamy zdolności naszych studentów, oferując szeroki wybór przedmiotów w ramach zajęć fakultatywnych. Zapewniamy możliwość ubiegania się o indywidualną organizację studiów, a także realizację praktyk zawodowych w miejscu zamieszkania studenta. Nasze plany zajęć są dostosowane do potrzeb osób pracujących.

    Wyświetl więcejZwiń

    Wymagania rekrutacyjne Progi punktowe Ceny

    STUDIA I STOPNIA

     

    Wymagane przedmioty:2 przedmioty do wyboru z: biologia, język obcy nowożytny, matematyka.

     

    Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

    Sprawdź
    przeliczniki punktów Uniwersytet Medyczny w Lublinie

    STUDIA II STOPNIA

    Średnia ocen z całego toku studiów pierwszego stopnia uzyskana na kierunku pielęgniarstwo oraz wynik ukończenia studiów jako dodatkowe kryterium w przypadku uzyskania takiej samej średniej ocen przez grupę osób kandydujących większą niż liczba wolnych miejsc.

    Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

    Studia stacjonarne:

    bezpłatne (limit: 200)

    Studia niestacjonarne:

    -

    Dowiedz się więcej

    Źródło: Strony internetowe uczelni (12.06.2024)

    Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni klikając powyższy link "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

  • POŁOŻNICTWO

    Rekrutacja

    stopień: (I) (II) czas trwania: 3 lata • 2 lata
    tryb: stacjonarne, niestacjonarne
    Pokaż więcej

    forma studiów: stacjonarne niestacjonarne
    poziom studiów: I stopnia II stopnia II stopnia
    czas trwania: 3 lata 2 lata 2 lata
    tytuł zawodowy: licencjat położnictwa magister położnictwa magister położnictwa

    Studia w Lublinie - Uniwersytet Medyczny w Lublinie - kierunek studiów położnictwo

    Studia pierwszego stopnia

    Położnictwo, to kierunek studiów, który przygotowuje do sprawowania opieki położniczej, ginekologicznej, neonatologicznej oraz podstaw opieki pielęgniarskiej w odniesieniu do kobiety i jej dziecka w różnych okresach życia, w tym w szczególności do kobiety ciężarnej i rodzącej oraz będącej w okresie połogu.

    Praktyczna nauka zawodu odbywa się w doskonale wyposażonych salach ćwiczeniowych oraz Centrum Symulacji Medycznej. Pierwszy kontakt z pacjentem w warunkach szpitalnych następuje już po 2-3 miesiącach nauki.

    Podczas kształcenia studenci mają możliwość uczestnictwa w dodatkowych kursach, szkoleniach, a także zajęciach prowadzonych w zespołach interdyscyplinarnych (z jednoczasowym udziałem studentów innych kierunków).

    Głównym celem kształcenia na kierunku położnictwo jest jak najlepsze przygotowanie przyszłych położnych do pracy w zawodzie.

    Kandydat

    Studia położnicze to wybór dla osób, które chcą pracować w dynamicznym środowisku, mają pasję do pomagania innym i dążą do ciągłego rozwoju zawodowego.

    Są adresowane do osób odpowiedzialnych, łatwo nawiązujących kontakty, wrażliwych i empatycznych oraz tych, którym zależy na dobru innych.

    Absolwent

    Absolwenci są przygotowani do prowadzenia działalności edukacyjno-zdrowotnej w zakresie metod planowania rodziny, ochrony macierzyństwa i ojcostwa, przygotowania do rodzicielstwa łącznie z poradnictwem na temat higieny i żywienia, w tym poradnictwem laktacyjnym oraz prowadzeniem profilaktyki chorób kobiecych i patologii położniczych.

    Są gotowi do udzielania świadczeń zdrowotnych w przypadku kobiety ciężarnej, kobiety rodzącej, kobiety w okresie połogu i noworodka oraz kobiety chorej ginekologicznie, w zakresie promocji zdrowia, profilaktyki i profesjonalnej opieki położniczo-ginekologicznej, prekoncepcyjnej, prenatalnej, perinatalnej, a także w przypadku kobiety w okresie przekwitania i senium. Są wyposażeni w niezbędne kompetencje do rozpoznawania i monitorowania ciąży prawidłowej oraz prowadzenia porodu fizjologicznego oraz opieki nad noworodkiem.

    Absolwenci są przygotowani do samodzielnego wykonywania zawodu położnej lub położnego, bo i mężczyzn w tym zawodzie nie brakuje, oraz do podjęcia studiów II stopnia.

    Położnictwo I stopnia - dlaczego warto?

    Oferując studia na kierunku położnictwo, zapewniamy kształcenie praktyczne realizowane w szpitalach uniwersyteckich o trzecim, najwyższym poziomie referencyjności w kraju, możliwość realizacji praktyk zawodowych oraz małą liczebność grup studenckich podczas zajęć praktycznych. Nasi studenci mogą ubiegać się o indywidualny tok kształcenia.

    Studia drugiego stopnia

    Studia II stopnia dostarczają zaawansowanej wiedzy z zakresu położnictwa i innych nauk medycznych. Kształtują umiejętności organizowania, nadzorowania i podnoszenia jakości opieki położniczo-ginekologicznej i pielęgniarskiej, wdrażania nowych metod, technik i rozwiązań organizacyjnych.

    Kształcenie prowadzone jest w doskonale wyposażonych salach ćwiczeniowych oraz Centrum Symulacji Medycznej. W toku studiów studenci mają możliwość uczestnictwa w dodatkowych kursach i szkoleniach, a także zajęciach prowadzonych w zespołach interdyscyplinarnych.

    Kandydat

    Kierunek dedykowany jest w szczególności dla osób odpowiedzialnych i gotowych pomagać innym, dla tych którym zależy na dobru innych osób, którzy łatwo nawiązują kontakty z ludźmi i nie są im obce wrażliwość i empatia.

    Do podjęcia studiów zapraszamy również tych, którzy posiadają predyspozycje do kierowania zespołem oraz chcą zgłębić swoją wiedzę zdobytą podczas studiów I stopnia.

    Absolwent

    Absolwenci posiadają umiejętność posługiwania się zaawansowaną wiedzą z obszaru nauk medycznych oraz położnictwa, neonatologii i ginekologii oraz zdolność organizowania i nadzorowania opieki położniczej i umiejętność współpracy z członkami zespołu interdyscyplinarnego, w zakresie polepszania jakości opieki. Wykazują się kompetencjami dydaktycznymi, związanymi z przekazywaniem wiedzy prozdrowotnej. Są przygotowani do samodzielnego ordynowania leków i wypisywania recept.

    Mogą rozpocząć studia doktoranckie, podjąć pracę na stanowisku kierowniczym, prowadzić badania naukowe i publikować otrzymane wyniki. Są przygotowani do pracy w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, administracji państwowej i samorządowej. Umiejętności i wiedza zdobyte w trakcie przebiegu studiów II stopnia pozwalają im także na uzyskanie lepszych warunków zatrudnienia.

    Położnictwo II stopnia - dlaczego warto?

    Studia prowadzone są z możliwością dostosowania planu zajęć do osób pracujących.

    Program studiów oferuje szeroki wybór przedmiotów, a wśród nich m.in. uroginekologię, medycynę sądową, podstawy psychoterapii, ziołolecznictwo czy patologię i rehabilitację mowy.

    Zajęcia prowadzone są w bardzo dobrze wyposażonych salach i pracowniach, w tym w Centrum Symulacji Medycznej, które umożliwiają studentom rozwijanie umiejętności w realistycznym środowisku.

     

    Wyświetl więcejZwiń

    Wymagania rekrutacyjne Progi punktowe Ceny

    STUDIA I STOPNIA

     

    Wymagane przedmioty:2 przedmioty do wyboru z: biologia, język obcy nowożytny, matematyka.

     

    Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

    Sprawdź
    przeliczniki punktów Uniwersytet Medyczny w Lublinie

    STUDIA II STOPNIA

    Średnia ocen z całego toku studiów pierwszego stopnia uzyskana na kierunku położnictwo oraz wynik ukończenia studiów jako dodatkowe kryterium w przypadku uzyskania takiej samej średniej ocen przez grupę osób kandydujących większą niż liczba wolnych miejsc. Wymagane jest zaświadczenie zawierające wynik ukonczenia studiów oraz średnią ocen z całego toku studiów.

    Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

    Studia stacjonarne:

    bezpłatne (limit: 90)

    Studia niestacjonarne:

    -

    Dowiedz się więcej

    Źródło: Strony internetowe uczelni (12.06.2024)

    Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni klikając powyższy link "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

  • TERAPIA ZAJĘCIOWA

    Rekrutacja

    stopień: (I) czas trwania: 3 lata
    tryb: stacjonarne
    Pokaż więcej

    forma studiów: stacjonarne
    poziom studiów: I stopnia
    czas trwania: 3 lata
    tytuł zawodowy: licencjat

    Terapia zajęciowa to kierunek studiów, który koncentruje się na przygotowaniu specjalistów zdolnych do wspierania osób z dysfunkcjami fizycznymi, psychicznymi oraz społecznymi poprzez angażowanie ich w różnorodne aktywności. Celem terapii zajęciowej jest poprawa jakości życia pacjentów, zwiększenie ich samodzielności oraz pomoc w osiąganiu możliwie najwyższego poziomu funkcjonowania w codziennym życiu.

    Studia ukierunkowują na pracę indywidualną i grupową w zakresie wspierania samoobsługi, edukacji, pracy, wypoczynku oraz organizacji czasu wolnego podopiecznych w różnym wieku i z różnymi deficytami.

    W toku kształcenia studenci zgłębiają wiedzę z zakresu nauk medycznych, społecznych i humanistycznych, poznają podstawy, historię i kierunki rozwoju terapii zajęciowej.

    Program studiów oferuje moduły zajęć, które wyposażają w kompetencje do pracy z różnymi grupami odbiorców terapii zajęciowej: dziećmi, osobami w wieku geriatrycznym, osobami z zaburzeniami neurologicznymi, psychiatrycznymi oraz z dysfunkcjami w obrębie narządu ruchu. Każdy z modułów uwzględnia praktyki zawodowe i szeroki wybór zajęć fakultatywnych.

    Kandydat

    Specyfika pracy terapeuty zajęciowego wymaga od niego empatii, wrażliwości i otwartości na problemy innych. Kandydaci na studia powinni cechować się cierpliwością i wyrozumiałością, posiadać umiejętność łatwego nawiązywania kontaktów oraz radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

    Dodatkowym atutem kandydata jest posiadanie zainteresowań i praktycznych umiejętności w zakresie dziedzin artystycznych (plastyka, muzyka, taniec, teatr). Praca z wykorzystaniem elementów sztuki słusznie kojarzona jest z pracą terapeuty zajęciowego.

    Absolwent

    Absolwenci są ukierunkowani na identyfikowanie potrzeb podopiecznych w obszarach związanych z samoobsługą, edukacją, pracą, wypoczynkiem oraz organizacją czasu wolnego. Posiadają rozeznanie w szerokim wachlarzu możliwości terapeutycznych z różnych dziedzin, potrafią projektować i realizować dostosowane do indywidualnych potrzeb podopiecznych programy terapeutyczne. Są zaopatrzeni w kompetencje w zakresie komunikacji i budowania pozytywnych relacji z podopiecznymi oraz ich rodziną, opiekunami i środowiskiem.

    Zdobyte w trakcie studiów kwalifikacje umożliwią im podjęcie pracy m.in. w instytucjach związanych z ochroną zdrowia (np. publiczne i niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej, sanatoria), pomocą i integracją społeczną (np. Ośrodki Wsparcia, Domy Pomocy Społecznej, Środowiskowe Domy Samopomocy, Ośrodki Opieki Długoterminowej, Warsztaty Terapii Zajęciowej), w placówkach oświatowych (np. przedszkola i szkoły integracyjne, terapeutyczne i specjalne, świetlice terapeutyczne, instytucje kultury), stowarzyszeniach i fundacjach działających na rzecz osób z ograniczeniami w funkcjonowaniu, osób z niepełnosprawnościami oraz osób wykluczonych społecznie, środowisku zamieszkania i w zakładzie pracy podopiecznego.

    Absolwenci są przygotowani również do dalszego rozwoju zawodowego oraz do podjęcia studiów II stopnia.

    Terapia zajęciowa - dlaczego warto?

    Terapia zajęciowa pozwala na satysfakcjonującą pracę z ludźmi, dającą możliwość realnego wpływu na poprawę ich jakości życia i wspierania ich w odzyskiwaniu samodzielności oraz sprawności.

    Kierunek wyróżnia szeroki wybór zajęć fakultatywnych, duża liczba godzin zajęć kształtujących umiejętności praktyczne oraz bogaty program praktyk zawodowych realizowanych we współpracy z partnerami z sektora opieki zdrowotnej, oświaty czy pomocy społecznej.

    Wyświetl więcejZwiń

    Wymagania rekrutacyjne Progi punktowe

    STUDIA I STOPNIA

     

    Wymagane przedmioty:2 przedmioty do wyboru z: biologia, język obcy nowożytny, matematyka.

     

    Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

    Sprawdź
    przeliczniki punktów Uniwersytet Medyczny w Lublinie

    Wybierz rok

    Ładuję dane

    Sprawdź
    progi punktowe Uniwersytet Medyczny w Lublinie

  • ZARZĄDZANIE W OCHRONIE ZDROWIA

    Rekrutacja

    stopień: (I) czas trwania: 3 lata
    tryb: stacjonarne
    Pokaż więcej

    forma studiów: stacjonarne
    poziom studiów: I stopnia
    czas trwania: 3 lata
    tytuł zawodowy: licencjat

    Studia w Lublinie - Uniwersytet Medyczny w Lublinie - kierunek studiów zarządzanie w ochronie zdrowia

    Jeśli masz zdolności analityczne i organizacyjne, pasję do nowoczesnych technologii i chcesz mieć realny wpływ na jakość usług zdrowotnych – studia na kierunku Zarządzanie w ochronie zdrowia na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie to idealny wybór dla Ciebie.

    Sektor ochrony zdrowia to jeden z najważniejszych i najbardziej dynamicznych obszarów współczesnej gospodarki. Wyzwania, przed którymi stają jego menedżerowie, są coraz bardziej złożone – wymagają nowoczesnych rozwiązań, efektywnego zarządzania zasobami i wdrażania innowacji, które poprawiają jakość życia pacjentów i funkcjonowanie systemu opieki zdrowotnej. Mamy sprawdzone metody, które pozwalają sprostać tym wymaganiom!

    NOWOŚĆ W OFERCIE STUDIÓW

    Zarządzanie w ochronie zdrowia to nowość w ofercie edukacyjnej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Są to studia I stopnia, realizowane w trybie stacjonarnym we współpracy z doświadczonymi praktykami i ekspertami z rynku ochrony zdrowia. Kierunek ruszy w roku akademickim 2025/2026.

    Interdyscyplinarne podejście

    Kierunek łączy szeroki zakres wiedzy z zakresu nauk medycznych, nauk społecznych, nauk ekonomicznych oraz prawa, co pozwala zdobyć wszechstronną wiedzę niezbędną do efektywnego zarządzania w ochronie zdrowia. Nasze programy kształcenia uwzględniają nowoczesne narzędzia zarządzania, takie jak sztuczna inteligencja, e-zdrowie oraz analityka danych, które rewolucjonizują sektor ochrony zdrowia.

    Kształcenie liderów

    W toku studiów kładziemy duży nacisk na rozwój umiejętności analitycznych, przywódczych oraz interpersonalnych. Dzięki interdyscyplinarnemu podejściu oraz praktycznym zajęciom, nasi absolwenci są gotowi do podejmowania odpowiedzialnych decyzji, zarządzania zespołami oraz wdrażania innowacji w systemie opieki zdrowotnej.

    Możliwość wywierania realnego wpływu

    Absolwenci naszego kierunku będą przygotowani do wprowadzania zmian, które mogą realnie poprawić jakość usług zdrowotnych i funkcjonowanie systemu ochrony zdrowia. Będziesz w stanie zarządzać zasobami, podejmować decyzje strategiczne i tworzyć rozwiązania, które realnie wpłyną na zdrowie i życie pacjentów.

    DLA KOGO JEST TEN KIERUNEK?

    Zarządzanie w ochronie zdrowia to propozycja dla tych, którzy łączą zdolności analityczne i organizacyjne z pasją do nowoczesnych technologii, a także posiadają umiejętności w zakresie rozwiązywania problemów i podejmowania decyzji oraz rozwinięte kompetencje interpersonalne. Kierunek jest skierowany do osób otwartych na podejmowanie nowych wyzwań, ciągłe zdobywanie wiedzy i uczenie się przez całe życie.

    CO ZYSKASZ, WYBIERAJĄC ZARZĄDZANIE W OCHRONIE ZDROWIA UMLUB?

    1. Innowacyjność i nowoczesne technologie – nauczysz się wykorzystywać najnowsze narzędzia w zarządzaniu ochroną zdrowia, takie jak sztuczna inteligencja czy e-zdrowie.
    2. Przygotowanie do pracy w złożonym systemie ochrony zdrowia – zdobędziesz umiejętności niezbędne do skutecznego zarządzania zasobami oraz poprawy jakości usług zdrowotnych.
    3. Rozwój kompetencji przywódczych – nasz program kształci liderów gotowych do podejmowania odpowiedzialnych decyzji w systemie ochrony zdrowia.
    4. Dostosowanie do zmieniających się warunków rynku pracy – program kształcenia oparty na elastyczności, innowacyjności i praktycznych umiejętnościach zapewnia Ci przyszłość w rozwijającym się sektorze.

    INWESTUJ W PRZYSZŁOŚĆ

    Wybierając kierunek zarządzanie w ochronie zdrowia na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie, inwestujesz w swoją przyszłość. Zdobędziesz kompetencje, które pozwolą Ci stać się liderem w jednym z najważniejszych sektorów współczesnej gospodarki. Kierunek da Ci możliwość nie tylko rozwoju kariery, ale także realnego wpływu na poprawę jakości opieki zdrowotnej w Polsce i na świecie.

    Zarządzaj zdrowiem, twórz przyszłość!

    Wyświetl więcejZwiń

    Wymagania rekrutacyjne

    STUDIA I STOPNIA

    Wymagane przedmioty:
    2 przedmioty do wyboru z: biologia, chemia, fizyka, geografia, historia, informatyka, język obcy nowożytny, język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie.

    Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

    Sprawdź
    przeliczniki punktów Uniwersytet Medyczny w Lublinie

  • ZDROWIE PUBLICZNE

    Rekrutacja

    stopień: (II) czas trwania: 2 lata
    tryb: stacjonarne
    Pokaż więcej

    forma studiów: stacjonarne
    poziom studiów: II stopnia
    czas trwania: 2 lata
    tytuł zawodowy: magister

    Studia na kierunku zdrowie publiczne koncentrują się na ochronie i poprawie zdrowia populacji. To interdyscyplinarny program edukacyjny łączący wiedzę z zakresu zakresu nauk medycznych, społecznych, ekonomicznych i prawnych.

    Głównym celem kształcenia na studiach II stopnia z zakresu zdrowia publicznego jest wykształcenie specjalistów posiadających kompetencje niezbędne do dokonywania oceny stanu zdrowia i potrzeb zdrowotnych populacji, identyfikowania czynników warunkujących zdrowie jednostki i populacji oraz kształtowania polityki zdrowotnej na szczeblu gminy, powiatu, województwa i kraju.

    Studia przygotowują do właściwego kierowania podmiotami leczniczymi, samodzielnego opracowania i kierowania programami oraz projektami profilaktycznymi i leczniczymi, a także do samodzielnego prowadzenia i przygotowania badań pozwalających na ocenę stanu zdrowia populacji.

    Kształcenie odbywa się w trzech modułach: koordynator opieki geriatrycznej, bezpieczeństwo sanitarno-epidemiologiczne z zarządzaniem jakością oraz administracja i finansowanie w ochronie zdrowia.

    Kandydat

    Kierunek polecamy tym, którzy chcą wykorzystać innowacyjną wiedzę i profesjonalne umiejętności w służbie społeczeństwu do rozwiązywania problemów zdrowotnych i promowania zdrowia.

    Studia II stopnia na kierunku zdrowie publiczne dedykowane są osobom, które ukończyły studia licencjackie lub magisterskie i chcą poszerzyć swoje kompetencje w obszarze zdrowia publicznego.

    Absolwent

    Absolwenci są przygotowani do realizacji zadań profilaktyki i ochrony zdrowia instytucji państwowych, samorządowych, społecznych i prywatnych, które funkcjonują w systemie ochrony zdrowia, w zakresie opieki społeczno-medycznej, promocji zdrowia, edukacji prozdrowotnej, nadzoru sanitarno-epidemiologicznego, organizowania i administrowania opieki zdrowotnej i pomocy społecznej. Potrafią identyfikować i prognozować zagrożenia i problemy określonej zbiorowości oraz projektować i oceniać skuteczność programów profilaktycznych. Są przygotowani do kierowania zespołami, koordynowania działań instytucji oraz zarządzania podmiotami leczniczymi.

    Mogą podjąć pracę w instytucjach i jednostkach administracji rządowej wszystkich szczebli zajmujących się problematyką zdrowia i szeroko rozumianym zdrowiem publicznym, jednostkach nadzoru sanitarnego, jednostkach ochrony i kontroli środowiska, instytucjach ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych, podmiotach zajmujących się ochroną i promocją zdrowia oraz w instytucjach badawczych zajmujących się problematyką zdrowia publicznego. Są gotowi do pełnienia roli eksperta, doradcy lub konsultanta w jednostkach rządowych i samorządowych wszystkich szczebli, instytucjach pozarządowych oraz stowarzyszeniach i fundacjach. Mogą pełnić funkcję koordynatora opieki geriatrycznej oraz edukatora zdrowotnego w centrach zdrowia 75+.

    Zdrowie publiczne - dlaczego warto?

    Tu zdobędziesz gruntowną wiedzę i kluczowe umiejętności praktyczne potrzebne do realizacji zadań w systemie ochrony zdrowia. Program nauczania obejmuje zagadnienia z dziedziny nauk medycznych i nauk o zdrowiu oraz nauk społecznych, gwarantując zdobycie wszechstronnej wiedzy.

    Wyświetl więcejZwiń

    Wymagania rekrutacyjne

    STUDIA II STOPNIA

    Podstawą przyjęcia na studia drugiego stopnia na kierunek zdrowie publiczne jest średnia ocen z całego toku studiów uzyskana na danym kierunku oraz wynik ukończenia studiów jako dodatkowe kryterium w przypadku uzyskania takiej samej średniej ocen przez grupę osób kandydujących większą niż liczba wolnych miejsc.

    Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Medyczny w Lublinie.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (13)

El ka Ocena odpowiedz

Podczas studiów na kierunku fizjoterapia znalazłam pracę która w połączeniu z pomocą uczelni dała mi dużo przydatnej wiedzy oraz praktyki.

Zuza Ocena odpowiedz

Bardzo ciekawy program studiów. Studia pierwszego stopnia skończyłam na innej uczelni, teraz studiuje w Lublinie. Jestem bardzo mile zaskoczona

Olga Ocena odpowiedz

To co najbardziej podoba mi się na UM to ciekawy wachlarz praktyk. Podczas studiów można również podjąć staże skierowane do studentów dietetyki. Polecam

Miśka Ocena odpowiedz

Moje studia to czysty przypadek :-) jestem już na 4 roku i z biegiem czasu myślę, że tak miało być. Fajne, ciekawe studia o dużym potencjale

Klaudia Ocena odpowiedz

Jestem na 3 roku położnictwa. Jestem bardzo zadowolona z zajęć. Zdarzają się też takie, które uważam za mało ważne oraz mało interesujące, ale to chyba jak na każdej uczelni.. :)

Kinga. S Ocena odpowiedz

Studiuje na tym wydziale fizjoterapie. Jestem bardzo zadowolona ze swojego wyboru. Wiele zajęć praktycznych i ciekawe praktyki

Matylda Ma Ocena odpowiedz

Polecam kierunek położnictwo

Kasia Ocena odpowiedz

Skończyłam kierunek Zdowie Publiczne rok temu. Szybko znalazłam satysfakcjonującą mnie pracę w prywatnym zakładzie.

Maria Ocena odpowiedz

Ciekawe doświadczenie. Dużo pełnych energii ludzi z którymi można dzielić swoje pasie. To były fajne lata...

Artur Ocena odpowiedz pokaż odpowiedzi (1)

Kierunek Ratownictwo Medyczne to czysty przypadek. Jednak teraz już wiem, że to jest to co chcę robić w życiu. Polecam Uniwersytet Medyczny

Michał W odpowiedzi do: Artur odpowiedz

Jeśli mogę zapytać w którym roku zacząłeś studiować i co było potrzebne do rekrutacji?

Justyna Ocena odpowiedz

Polecam dietetykę na tym wydziale. Sporo wiedzy, którą wyniosłam ze studiów przydała się w mojej dotychczasowej pracy w zawodzie dietetyka.

Ania Ocena odpowiedz

Sporo ciekawych zajec,duzo kontaktu z pacjentem w szpitalu od 2 roku,na 1 sporo teorii medycznej ale sa tez np zajecia na kcalmarze i praktyki co semestr