• KIERUNEK LEKARSKI REKRUTACJA

   Uczelnie Łódź - kierunek lekarski

   Studia „cywilne”:

   Program studiów obejmuje takie same przedmioty i praktyki jak na Wydziale Lekarskim, wiedza ściśle medyczna jest jednak uzupełniona o pojedyncze przedmioty wojskowo-medyczne, np. medycynę morską i tropikalną czy bioterroryzm, które pozwalają poszerzyć standardowy zakres wiedzy absolwenta medycyny.

   Studia w ramach limitu MON:

   Prowadzimy również nabór na studia stacjonarne na kierunku lekarskim w ramach limitu miejsc Ministra Obrony Narodowej w charakterze kandydata na żołnierza zawodowego jako jedyna uczelnia w Polsce. Prowadzone jest dodatkowe postępowanie kwalifikacyjne w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu, gdzie sprawdzany jest stan zdrowia oraz kondycja fizyczna kandydatów (osobna rejestracja elektroniczna na stronie www.wso.wroc.pl).

   Po ukończeniu 6-letnich studiów absolwenci zdają Lekarski Egzamin Końcowy. Wynik tego egzaminu jest podstawą wyboru specjalizacji (np. okulistyka, chirurgia, kardiologia), której ukończenie trwa kilka lat, w zależności od wybranej dyscypliny.

   Wymagania rekrutacyjne

    

   • Biologia (poziom rozszerzony)
   • Chemia (poziom rozszerzony)

  • FIZJOTERAPIA REKRUTACJA

   Uczelnie Łódź - kierunek studiów fizjoterapia

   Fizjoterapia należy do specjalistycznych zawodów medycznych i stanowi główny dział rehabilitacji medycznej. Współcześnie zawód fizjoterapeuty stał się bardzo popularny oraz powszechnie potrzebny, na co z pewnością mają wpływ globalne zmiany społeczne: rosnąca długość życia i średnia wiekowa, spadek przyrostu naturalnego, zainteresowanie zdrowym stylem życia.

   Wymagania rekrutacyjne

    

   • Biologia lub chemia (dowolny poziom)
   • Fizyka lub matematyka (dowolny poziom)

   Kandydatów na dany kierunek obowiązuje umiejętność pływania

opinie (0)

Stacjonarne

Studia jednolite magisterskie:
LEKARSKI
 
Studia I stopnia:
FIZJOTERAPIA
 
Studia II stopnia:
FIZJOTERAPIA

Niestacjonarne

Studia jednolite magisterskie:
LEKARSKI
 
Studia II stopnia:
FIZJOTERAPIA