Prawo studia prywatne w Warszawie - uczelnie niepubliczne

Komentarze (0)

Prawo studia prywatne w Warszawie - uczelnie niepubliczne

Komentarze (0)
Prawo studia prywatne w Warszawie - uczelnie niepubliczne

Prawo studia w Warszawie - uczelnie niepubliczne (prywatne)

Studia w Warszawie na kierunku prawo można podjąć na 10 uczelniach prywatnych - niepublicznych: Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska w Warszawie, Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie, Uczelnia Łazarskiego w Warszawie, Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie, Europejska Wyższa Szkoła Prawna i Administracji w Warszawie, Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie, Szkoła Główna Krajowa w Warszawie, Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie, Europejska Uczelnia w Warszawie, Uniwersytet Humanistycznospołeczny SWPS w Warszawie. Studia stacjonarne i niestacjonarne w uczelniach prywatnych są płatne.

 

Prawo studia - uczelnie niepubliczne (prywante) w Warszawie

1. Uczelnia Łazarskiego w Warszawie

Studia na kierunku Prawo będące propozycją Wydziału Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego w Warszawie realizowane są w systemie jednostopniowym jako jednolite pięcioletnie studia, które kończą się tytułem magistra.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym
  • niestacjonarne

Prawo jest świetną propozycją dla osób, które interesują się zagadnieniami z zakresu prawa, procesem legislacyjnym, a także funkcjonowaniem państwa. Dlatego, jeśli marzyłeś o pracy prawnika i widzisz się na sali sądowej, to kierunek studiów Prawo może być właśnie dla ciebie.

Studiując na kierunku Prawo, będziesz mieć szansę do zdobycia wiedzy ogólnej z zakresu różnych dziedzin prawa, a także wiedzy z pogranicza nauk społecznych i politycznych. Jako student będziesz mieć okazję do nauczenia się pisania m.in. pozwów i aktów notarialnych, a także do poszerzenia swoich kompetencji miękkich o sztukę negocjacji i mediacji, co jest niezwykle cenną umiejętnością. W trakcie studiów zdobędziesz niezbędną wiedzę do odbycia wybranej przez ciebie aplikacji prawniczej.

Przedmioty, jakie możemy znaleźć w programie studiów na kierunku Prawo to m.in. logika prawnicza, prawo karne, łacina, prawo rzymskie, historia polskiego prawa, język obcy oraz postępowanie cywilne. Program opiera się głównie na przedmiotach teoretycznych, dlatego ważne, aby studenci na tym kierunku cieszyli się dobrą pamięcią.

Jako absolwent kierunku studiów Prawo po ukończonej aplikacji możesz podjąć zatrudnienie m.in. w administracji państwowej, administracji samorządowej, w sądach, instytucjach administracji europejskiej, w firmach oraz w kancelariach prawnych.

Dowiedz się więcej

 

2. Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie

Kierunek studiów Prawo będący propozycją Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie realizowany jest w systemie jednostopniowym jako jednolite pięcioletnie studia magisterskie.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 14600 zł)
  • niestacjonarne (cena za pierwszy rok studiów wynosi 12800 zł)

Prawo jest świetną propozycją dla osób, które interesują się zagadnieniami z zakresu nauk prawnych, społecznych, a także i ekonomicznych. Dlatego, jeśli przedmioty humanistyczne nie sprawiają ci kłopotu oraz od dawna marzyłeś o wykonywaniu zawodu prawnika, to ten kierunek studiów może być właśnie dla ciebie. Ważną cechą każdego z kandydatów jest zdecydowanie dobra pamięć, ponieważ ten kierunek wiąże się z dużą ilością materiału, którego należy nauczyć się na pamięć.

Jako student na kierunku Prawo, będziesz mieć okazję do zapoznania się z historią prawa, a także doktryn politycznych i filozofii. W trakcie studiów poznasz również język łaciński, który umożliwi ci łatwiejsze zrozumienie i zapamiętanie niektórych kodeksów, a także będziesz brać udział w symulowanych rozprawach sądowych, co umożliwi ci zapoznanie się ze specyfiką zawodu jeszcze w trakcie studiów.

W programie studiów prawniczych na kierunku Prawo możemy znaleźć wiele różnych przedmiotów teoretycznych, niektóre z nich to m.in. łacina, doktryny prawa, logika dla prawników, teoria i filozofia prawa, prawo cywilne, prawo karne, język obcy oraz prawo rzymskie. Studenci, dzięki specjalnie opracowanemu programowi są świetnie przygotowywani do zdania końcowego egzaminu, który uprawnia do podjęcia aplikacji.

Po ukończeniu studiów na kierunku Prawo absolwenci najczęściej wybierają aplikacje, które przygotują ich do wykonywania zawodu m.in. sędzi, prokuratora, sędzi, radcy prawnego, notariusza, a także adwokata. Absolwenci są również świetnie przygotowani do poprowadzenia własnej kancelarii.

Dowiedz się więcej

 

3. Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska

Kierunek studiów Prawo, który jest propozycją Collegium Humanum – Szkoły Głównej Menedżerskiej realizowany jest w systemie jednostopniowym. Są to pięcioletnie jednolite studia magisterskie.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 4900 zł)
  • niestacjonarne (cena za pierwszy rok studiów wynosi 4900 zł)

Jeśli od dziecka marzyłeś o wykonywaniu zawodu prawnika, a w przyszłości chciałbyś stanąć na sali rozpraw jako sędzia, adwokat lub prokurator, to kierunek studiów Prawo może być dla ciebie interesującą opcją. Ważną cechą każdego z kandydatów na ten kierunek będzie szybkie logiczne myślenie oraz dobra pamięć, ponieważ kierunek studiów prawniczych w Warszawie opiera się na rozległej wiedzy teoretycznej, której niejednokrotnie trzeba nauczyć się na pamięć. W ofercie Collegium Humanum – Szkole Głównej Menedżerskiej możemy znaleźć specjalność, dzięki której studenci z ukończonym dyplomem z innego kierunku mogą szybciej ukończyć studia prawnicze, jest to: 

  • prawo dla licencjatów i magistrów.

Wybierając kierunek studiów Prawo, będziesz rozwijać się w zakresie wielu dziedzin prawa, zaczynając od jego podstaw i historii, co umożliwi ci lepsze zrozumienie współczesnej formy dzisiejszego prawa. Jako student będziesz mieć okazję do zapoznania się z realnymi sprawami sądowymi, a także przebiegiem rozpraw, a także dowiesz się jak przygotować m.in. pozwy. W trakcie studiów będziesz również zobowiązany do uczęszczania na lektorat z wybranego języka obcego na poziomie B2 ze słownictwem specjalistycznym, dzięki czemu będziesz mógł swobodnie porozumiewać się na arenie międzynarodowej.

Zajęcia, jakie możemy znaleźć w programie studiów to m.in. prawo karne, prawo cywilne, język łaciński, język obcy, logika dla prawników, podstawy prawa, prawo rzymskie, a także socjologia prawa. Studenci w trakcie studiów są również zobowiązani do zaliczenia praktyk, a także do zdania egzaminu końcowego, który uprania ich do podjęcia wybranej aplikacji.

Absolwenci kierunku studiów Prawo po ukończeniu studiów są świetnie przygotowani do podjęcia aplikacji, która przygotowuje ich m.in. do takich zawodów jak: adwokat, prokurator, sędzia, radca prawny, notariusz, kurator, komornik, syndyk, doradca podatkowy, a także referendarz.

Dowiedz się więcej

 

4. Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie

Studia na kierunku Prawo będące propozycją Wydziału Prawa w Warszawie, a także Zamiejscowego Wydziału Prawa w Londynie Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Warszawie realizowane są w systemie jednostopniowym Są to jednolite pięcioletnie studia, które kończą się uzyskaniem tytułu magistra.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 8800 zł)
  • niestacjonarne (cena za pierwszy rok studiów wynosi 5760 zł)
  • online

Jeśli interesują się zagadnienia z zakresu prawa, a także interesują cię różne sprawy, a także zagwozdki prawne oraz nie masz problemów z przyswajaniem dużej porcji materiału, to kierunek studiów Prawo może być właśnie dla ciebie.

Będąc studentem na kierunku studiów Prawo, będziesz mieć szansę na rozwinięcie się w zakresie różnych dziedzin prawa, co pozwoli ci na wybranie interesującej cię dziedziny. W trakcie studiów jako student będziesz mieć również szansę na poznanie specyfiki zawodu prawnika, a także będziesz przygotowywany do zdania końcowego egzaminu, który umożliwi ci wybranie interesującej cię aplikacji.

Zajęcia, na jakich opiera się ten kierunek studiów to m.in. prawo karne, prawo administracyjne, logika prawna, łacina, język obcy, prawo konstytucyjne, a także prawo upadłościowe. Studenci są także zobowiązani do zaliczenia lektoratu z wybranego języka obcego na poziomie B2 ze słownictwem specjalistycznym.

Po ukończeniu studiów na kierunku Prawo będziesz świetnie przygotowany do podjęcia zatrudnienia m.in. w korporacjach międzynarodowych, firmach konsultingowych, kancelariach, sądach, urzędach, administracji, sektorze prywatnym, a także w pozarządowych organizacjach.

Dowiedz się więcej

 

5. Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Warszawie

Kierunek studiów Prawo będący propozycją Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Warszawie realizowany jest w systemie jednostopniowym – są to pięcioletnie jednolite studia magisterskie.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 6600 zł)
  • niestacjonarne (cena za pierwszy rok studiów wynosi 6500 zł)

Jeśli interesujesz się zagadnieniami prawnymi, a w przyszłości chciałbyś pracować jako np. adwokat, sędzia lub notariusz to kierunek studiów Prawo może być dla ciebie świetną propozycją. Dodatkowym autem każdego z kandydatów na ten kierunek studiów będzie umiejętność szybkiego przyswajania wiedzy z zakresu nauk humanistycznych.

Studiując na kierunku Prawo w Warszawie, będziesz mieć szansę na poznania prawa od samych jego podstaw, dlatego jako student będziesz mieć okazję do zapoznania się z prawem rzymskim oraz łaciną. W trakcie studiów stopniowo poszerzysz swoją wiedzę o różnych dziedzinach prawa, a także będziesz mieć szansę do sprawdzenia tej wiedzy w praktyce podczas praktyk zawodowych oraz ćwiczeń na zajęciach. 

Zajęcia, jakie możemy znaleźć na kierunku studiów Prawo to m.in. nauka o państwie, prawie i polityce, łacina, język obcy, podstawy ekonomii, prawo karne, prawo administracyjne, a także filozofia. Na zakończenie studiów będziesz mógł zdać egzamin, który da ci uprawnienia do wybrania interesującej cię aplikacji.

Po ukończeniu studiów na kierunku Prawo, a także wybranej przez ciebie aplikacji możesz podjąć zatrudnienie m.in. jako sędzia, radca prawny, adwokat, specjalista do spraw windykacji, prokurator, a także doradca podatkowy i notariusz.  

Dowiedz się więcej

 

 

WSZYSTKO O KIERUNKU PRAWO - WARSZAWA

Komentarze (0)