Zarządzanie w Warszawie – uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Zarządzanie w Warszawie – uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Zarządzanie w Warszawie – uczelnie publiczne 

Studia w Warszawie na kierunku zarządzanie można podjąć na 6 uczelniach publicznych: Politechnika Warszawska (Wydział Zarządzania), Uniwersytet Warszawski (Wydział Zarządzania), Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie (Wydział Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (Wydział Ekonomiczny), Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (Wydział Filozofii Chrześcijańskiej, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. Studia stacjonarne są bezpłatne, z kolei studnia niestacjonarne są płatne.

Zarządzanie studia - uczelnie publiczne (państwowe) w Warszawie

  • Uniwersytet Warszawski  
  • Politechnika Warszawska 
  • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie 
  • Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie 
  • Uniwesytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
  • Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

 

1. Politechnika Warszawska (Wydział Zarządzania)

Kierunek studiów Zarządzanie będący propozycją Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej realizowany jest w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze są to trzyletnie studia I stopnia, które kończą się tytułem licencjata, a następnie są to dwuletnie studia II stopnia, kończące się tytułem magistra.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (studia bezpłatne, limit miejsc: 120 osób)
  • niestacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 7000 zł)

Jeśli interesujesz się zagadnieniami z zakresu zarządzania, ekonomii, a także prowadzenia działalności gospodarczej, to kierunek studiów Zarządzanie może być dla ciebie świetną propozycją. W ofercie Politechniki Warszawskiej możemy znaleźć kilka specjalności, dzięki którym każdy ze studentów może znaleźć coś dla siebie, są to m.in.:

  • zarządzanie w gospodarce cyfrowej,
  • zarządzanie procesami w przedsiębiorstwie,
  • zarządzanie przedsiębiorstwem w gospodarce globalnej,
  • zarządzanie ekosystemem przedsiębiorczości.

Wybierając kierunek studiów Zarządzanie w Warszawie, będziesz mieć okazję na zdobycie szerokiej wiedzy z zakresu m.in. ekonomii, zarządzania, marketingu, a także z zakresu wybranej przez ciebie specjalności. Jako student dowiesz się, jak kierować zespołem, a także jak planować m.in. działania marketingowe. W trakcie studiów będziesz również zobowiązany do zaliczenia lektoratu z wybranego języka obcego na poziomie B2 ze słownictwem specjalistycznym.

W programie studiów na kierunku Zarządzanie możemy znaleźć wiele różnych przedmiotów, które często uzależnione są od wybranej specjalności przez studenta. Niektóre z zajęć to m.in. zarządzanie inwestycjami, informatyka w zarządzaniu, organizacja i zarządzanie, język obyc oraz makroekonomia. Studenci są również zobowiązani do zaliczenia przedmiotów specjalizacyjnych.

Po ukończeniu studiów na kierunku Zarządzanie możesz podjąć zatrudnienie m.in. jako dyrektor personalny, event manager, account manager, planista, a także kierownik administracji. Jako absolwent będziesz również świetnie przygotowany do poprowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Dowiedz się więcej

 

2. Uniwersytet Warszawski (Wydział Zarządzania)

Kierunek studiów Zarządzanie będący propozycją Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego realizowany jest w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze są to trzyletnie studia I stopnia, które kończą się tytułem licencjata, a następnie są to dwuletnie studia II stopnia, kończące się tytułem magistra.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (studia bezpłatne, limit miejsc: 320 osób)
  • niestacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 9900 zł)

Jeśli interesujesz się zagadnieniami z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej i zarządzania nią, a także ekonomią i naukami społecznymi, to kierunek studiów Zarządzanie może być dla ciebie interesującą propozycją. W ofercie Uniwersytetu Warszawskiego możemy znaleźć kilka specjalności, dzięki którym studenci mogą rozwijać się w zakresie interesującej ich dziedziny, są to m.in.:

  • zarządzanie małym przedsiębiorstwem,
  • zarządzanie w korporacji,
  • zarządzanie w e-gospodarce,
  • zarządzanie w sektorze publicznym,
  • zarządzanie marketingowe,
  • zarządzanie ludźmi,
  • zarządzanie innowacjami i technologiami,
  • przywództwo i rozwój organizacji,
  • przedsiębiorczość i zarządzanie start-up’ami,
  • analityka biznesowa.

Decydując się na kierunek studiów Zarządzanie będziesz mieć szansę na rozwijanie wiedzy z zakresu zarządzania, a także wybranej przez ciebie specjalności. Poza wiedzą m.in. ekonomiczną jako student posiądziesz takie umiejętności jak m.in. kierowanie zespołem, analiza działań firmy czy planowanie działań marketingowych. W trakcie studiów będziesz mieć również wiele sposobności do zdobywania wiedzy praktycznej m.in. podczas ćwiczeń w grupach, a także praktyk zawodowych.

Przedmioty, jakie możemy znaleźć w programie studiów na kierunku Zarządzanie najczęściej uzależnione są od specjalności wybranej przez studenta. Do przedmiotów ogólnych możemy zaliczyć m.in. zarządzanie inwestycjami, mikroekonomię, makroekonomię, informatykę w zarządzaniu, podstawy prawa, a także wybrany język obcy na poziomie B2. W trakcie studiów studenci są również zobowiązani do zaliczenia praktyk zawodowych w wybranej przez siebie instytucji.

Jako absolwent kierunku studiów Zarządzanie będziesz mógł objąć zatrudnienie m.in. jako kierownik administracji, planista produkcji, dyrektor personalny, program manager, event manager, a także property manager.

Dowiedz się więcej

 

3. Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie (Wydział Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania)

Studia z zarządzania na kierunku Zarządzanie będące propozycją Wydziału Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie realizowane są w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze są to trzyletnie studia I stopnia, kończące się tytułem licencjata, a następnie są to dwuletnie studia II stopnia, kończące się tytułem magistra.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (studia bezpłatne, limit miejsc: 80 osób)
  • niestacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 5800 zł)

Zarządzanie jest świetną propozycją dla osób, które interesują się zagadnieniami z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej, zarządzania, a także ekonomią. Dlatego, jeśli nie masz problemów z przedmiotami ścisłymi, a w przyszłości chciałbyś zajmować kierownicze stanowiska, to ten kierunek studiów może być właśnie dla ciebie. W ofercie Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie możemy znaleźć kilka specjalności, dzięki którym studenci mogą wybrać interesującą ich dziedzinę, są to m.in.:

  • informatyczne wspomaganie zarządzania,
  • zarządzanie zasobami ludzkimi,
  • systemy business intelligence w zarządzaniu,
  • zarządzanie kapitałem intelektualnym.

Wybierając kierunek studiów Zarządzanie jako student będziesz mieć okazję do rozwijania swoich umiejętności w zakresie ekonomii, zarządzania, a także finansów. W trakcie studiów dowiesz się m.in. jak prowadzić działania marketingowe, zarządzać zespołem oraz całą firmą. Dodatkowo będziesz rozwijać się w zakresie wybranej przez ciebie specjalności oraz nauczysz się m.in. sztuki negocjacji i mediacji.

Zajęcia, jakie czekają na studentów kierunku studiów Zarządzanie, dzielą się na dwa bloki – ogólny oraz specjalnościowy. W bloku zajęć ogólnych możemy znaleźć m.in. mikroekonomię, makroekonomię, podstawy zarządzania, marketing, język obcy oraz biznes plan. Z kolei zajęcia z bloku specjalnościowego uzależnione są od wybranej specjalności przez studenta. W planie przeznaczono również czas na zrealizowanie praktyk zawodowych.

Absolwenci kierunku studiów Zarządzanie mogą znaleźć zatrudnienie m.in. w organizacjach rządowych, bankowości, agencjach reklamowych, działach kadr i płac, a także w firmach konsultingowych. Są również świetnie przygotowani do poprowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Dowiedz się więcej

 

4. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (Wydział Ekonomiczny)

Kierunek studiów Zarządzanie będący propozycją Wydziału Ekonomicznego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie realizowany jest w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze są to trzyletnie studia I stopnia, które kończą się tytułem licencjata, a następnie są to dwuletnie studia II stopnia, kończące się tytułem magistra.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (studia bezpłatne, limit miejsc: 150 osób)
  • niestacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 6600 zł)

Jeśli interesujesz się zagadnieniami z zakresu zarządzania, ekonomii, a także bankowości, a w przyszłości chciałbyś zarządzać m.in. firmami, to kierunek studiów Zarządzanie może być dla ciebie świetną propozycją.

Decydując się na kierunek studiów Zarządzanie w Warszawie, będziesz mieć szansę na rozwijanie swoich umiejętności w zakresie zarządzania, marketingu, a także prawa i finansów, dzięki czemu zostaniesz świetnie przygotowany do pracy m.in. w bankowości, administracji lub kadrach. W trakcie studiów poza wiedzą ogólną dotyczącą zarządzania, będziesz mieć szansę na rozwijanie kompetencji miękkich, sztuki negocjacji i mediacji, a także wybranego języka obcego na poziomie B2 ze słownictwem specjalistycznym.

W programie studiów na kierunku Zarządzanie możemy znaleźć wiele różnych przedmiotów, które mają na celu świetne przygotowanie studentów do wykonywanych w przyszłości zawodów, są to m.in.: mikroekonomia, makroekonomia, zarządzanie, matematyka, język obcy, a także informatyka w zarządzaniu. Plan studiów przewiduje również praktyki zawodowe.

Po ukończeniu studiów na kierunku Zarządzanie absolwenci mogą podjąć zatrudnienie m.in. w administracji, bankowości, korporacjach, a także samorządach m.in. jako kierownicy, dyrektorzy, planiści, a także event managerowie.

Dowiedz się więcej

 

5. Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (Wydział Filozofii Chrześcijańskiej)

Zarządzanie możesz również studiować w samach specjalności na kierunku Ochrona środowiska będącym propozycja Wydziału Filozofii Chrześcijańskiej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Ochrona środowiska realizowana jest w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze są to trzyletnie studia I stopnia kończące się tytułem licencjata, a następnie są to dwuletnie studia II stopnia, które kończą się tytułem magistra.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (studia bezpłatne)

Jeśli interesujesz się zagadnieniami z zakresu ochrony środowiska, ekologią, a także klimatem, a w przyszłości chciałbyś zajmować się działaniem na rzecz środowiska i np. prowadzić jedną z organizacji, to kierunek studiów Ochrona środowiska może być właśnie dla ciebie. W ofercie Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie możemy znaleźć kilka specjalności, dzięki którym każdy ze studentów znajdzie coś dla siebie, są to m.in.:

  • zarządzanie środowiskiem i edukacja środowiskowa,
  • monitoring środowiskowy i technologie środowiskowe,
  • polityka zgodności w zarządzaniu środowiskiem,
  • monitoring środowiskowy.

Wybierając kierunek studiów Ochrona środowiska o specjalności zarządzanie środowiskiem i edukacja środowiskowa, będziesz mieć szansę na rozwijanie swoich umiejętności nie tylko z zakresu ekologii czy nauk biologiczno-chemicznych, ale także i z zarządzania, i marketingu. Jako student rozwiniesz swoje kompetencje miękkie takie jak np. sztuka negocjacji. W takcie studiów dowiesz się, jak dbać o środowisko oraz jak otworzyć i prowadzić działalność gospodarczą o różnym profilu działania.

Niektóre z przedmiotów, jakie możemy znaleźć w programie studiów na kierunku Ochrona środowiska o specjalności zarządzanie środowiskiem i edukacja środowiskowa, to m.in. biochemia, mikrobiologia, ekologia, język obcy, podstawy zarządzania, a także hydrologia. Jako student będziesz także zobligowany do zaliczenia praktyk zawodowych w wybranej przez siebie instytucji.

Po ukończeniu studiów na kierunku Ochrona środowiska o specjalności zarządzanie środowiskiem i edukacja środowiskowa mogą podjąć zatrudnienie m.in. w samorządach, administracji, urzędach, firmach międzynarodowych, a także w organizacjach i fundacjach działających na rzecz środowiska. Absolwenci są także świetnie przygotowani do poprowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Dowiedz się więcej

 

6. Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Zarządzanie możesz również studiować w ramach specjalności na kierunku studiów Globalny biznes, finanse i zarządzanie oferowanym przez Kolegium Gospodarki Światowej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Globalny biznes, finanse i zarządzanie realizowany jest w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze są to trzyletnie studia I stopnia, które kończą się tytułem licencjata, a następnie są to dwuletnie studia II stopnia, kończące się tytułem magistra.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym
  • niestacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 4600 zł)

Jeśli interesujesz się zagadnieniami z zakresu prowadzenia biznesu, finansami, a także wpływem globalizacji na biznes, to kierunek studiów Globalny biznes, finanse i zarządzanie może być właśnie dla ciebie. Ważne, aby kandydaci na ten kierunek studiów nie mieli problemów z przedmiotami ścisłymi, ponieważ to właśnie na nich opiera się Globalny biznes, finanse i zarządzanie. W ofercie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie możemy znaleźć kilka specjalności, dzięki którym każdy ze studentów może znaleźć interesującą go dziedzinę, są to m.in.:

  • zarządzanie przedsięwzięciem międzynarodowym,
  • biznes międzynarodowy,
  • europejska integracja gospodarcza wobec wyzwań globalnych,
  • finanse międzynarodowe,
  • rozwój globalny i zarządzanie (governance),
  • energia na rynku globalnym.

Decydując się na kierunek studiów Globalny biznes, finanse i zarządzanie o specjalności zarządzanie przedsięwzięciem międzynarodowym, rozwiniesz swoje umiejętności w zakresie analizowania procesów zachodzących na rynku, jego dynamiki, a także zrozumiesz zagadnienia z jakimi wiąże się globalizacja. W ramach specjalności dowiesz się m.in. jak zarządzać biznesem i przedsięwzięciami nie tylko w skali krajowej, ale także i międzynarodowej. Dodatkowo jako student będziesz zobowiązany do uczęszczania na lektorat z wybranego języka obcego na poziomie B2 ze słownictwem specjalistycznym.

W programie studiów na kierunku Globalny biznes, finanse i zarządzanie o specjalności zarządzanie przedsięwzięciem międzynarodowym, możemy znaleźć wiele różnych przedmiotów, są to m.in. zarządzanie inwestycjami, organizacja i zarządzanie, język obcy, a także mikroekonomia.

Po ukończeniu studiów absolwenci mogą podjąć zatrudnienie m.in. w administracji, korporacjach, przedsiębiorstwach jako m.in. kierownicy, managerowie, dyrektorzy, a także jako project manager.

Dowiedz się więcej

Sprawdź

 

WSZYSTKO O KIERUNKU ZARZĄDZANIE - WARSZAWA

Komentarze (0)