Studia na kierunku lekarskim w Łodzi stacjonarne czy niestacjonarne – jaki tryb wybrać?

Komentarze (0)

Studia na kierunku lekarskim w Łodzi stacjonarne czy niestacjonarne – jaki tryb wybrać?

Komentarze (0)
Studia na kierunku lekarskim w Łodzi stacjonarne czy niestacjonarne – jaki tryb wybrać?

Studia na kierunku lekarskim w Łodzi stacjonarne czy niestacjonarne – jaki tryb wybrać?

W jakim trybie można rozpocząć studia w Łodzi na kierunku lekarskim? To pytanie zadaje sobie wielu maturzystów. Dziś zdecydowana większość ośrodków akademickich wychodzi naprzeciw oczekiwaniom studentów i przygotowuje propozycje kształcenia, które atrakcyjne będą zarówno programowo, jak i organizacyjnie.

Uczelnie w Łodzi stwarzają bowiem możliwość nauki na kierunku lekarskim w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. Kandydaci, którzy nie wiedzą, który z nich wybrać, mogą śmiało zapoznać się z charakterystyką każdego z nich, by świadomie zaplanować kształt swojej nauki wyższej. Szczegółowych informacji na temat poszczególnych trybów można z powodzeniem szukać także bezpośrednio na stronach internetowych uczelni.

 

Studia stacjonarne

Studia stacjonarne w przypadku kształcenia na kierunku lekarskim wydają się naturalnym wyborem. Są one wybierane przez znaczną większość maturzystów decydujących się na studia medyczne.

W programie kształcenia znalazło się wiele ćwiczeń praktycznych czy laboratoriów – studenci chcą więc zdobywać swoje kwalifikacje w sposób systematyczny. Nauka w tym trybie daje taką możliwość, ponieważ zajęcia odbywają się wtedy najczęściej od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne warte są rozważenia również z innego względu. W przypadku kształcenia na uczelni publicznej studenci nie muszą uiszczać opłat za czesne. Jest to niezwykle ważne, ponieważ rozpoczęcie nauki wyższej wiąże się także z początkiem dorosłości i podejmowaniem pierwszych ważnych decyzji finansowych.

Studia stacjonarne będą więc niemałą oszczędnością. Zachowane pieniądze studenci kierunku lekarskiego w Łodzi będą mogli przeznaczyć więc na zakup dodatkowych materiałów dydaktycznych.

 

Studia niestacjonarne

Uczelnie w Łodzi przygotowały także propozycję kształcenia na kierunku lekarskim w trybie niestacjonarnym. Na początku warto sprawdzić na konkretnych stronach internetowych uczelni, jak dokładnie będzie wyglądać organizacja zajęć. Studia niestacjonarne mogą być realizowane bowiem podczas weekendowych zjazdów lub w ramach trybu wieczorowego – co w praktyce oznacza, że studenci i tak kształcić się będą najczęściej w trakcie zajęć realizowanych w ciągu całego dnia od poniedziałku do piątku.

Studia niestacjonarne zostały stworzone z myślą o osobach, które z jakiś względów nie znalazły się na listach osób przyjętych trybu stacjonarnego, a bardzo chcą rozpocząć kształcenie wyższe na kierunku lekarskim. Przed wybraniem trybu zaocznego należy pamiętać, że wiąże się on uiszczaniem – niejednokrotnie bardzo wysokich – opłat za czesne.

 

Jak podjąć decyzję?

Maturzyści, którzy chcą rozpocząć swoją akademicką przygodę z kierunkiem lekarskim, najczęściej wybierają studia stacjonarne. Niektórzy jednak nie potrafią podjąć szybkiej decyzji. Warto więc wtedy dokonać chłodnej i logicznej analizy. Od czego zacząć? Po pierwsze – od rzetelnej analizy finansowej. Studia dzienne są bowiem najbardziej atrakcyjne ekonomicznie.

Nie każdego studenta (czy przede wszystkim rodziców!) stać na to, by za jeden rok nauki uiszczać czesne w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych. O tym aspekcie finansowym warto pamiętać już podczas przygotowań do egzaminów maturalnych.

Po drugie – warto również zastanowić, czy studia niestacjonarne na kierunku lekarskim w istocie będą satysfakcjonujące. Osoby, które nie znalazły się na listach osób przyjętych od razu po zakończeniu szkoły średniej mogą wybrać studia dzienne na kierunku pokrewnym, a swoich sił spróbować za rok (przykładowo po poprawieniu wyników z egzaminów maturalnych).

 

Sprawdź

Studia medyczne w Łodzi

Kierunki studiów w Łodzi

WSZYSTKO O KIERUNKU KIERUNEK LEKARSKI - ŁÓDŹ

Komentarze (0)