Studia na kierunku finanse i rachunkowość w Łodzi stacjonarne czy niestacjonarne – jaki tryb wybrać?

Komentarze (0)

Studia na kierunku finanse i rachunkowość w Łodzi stacjonarne czy niestacjonarne – jaki tryb wybrać?

Komentarze (0)
Studia na kierunku finanse i rachunkowość w Łodzi stacjonarne czy niestacjonarne – jaki tryb wybrać?

Studia na kierunku finanse i rachunkowość w Łodzi stacjonarne czy niestacjonarne – jaki tryb wybrać?

Studia stacjonarne czy niestacjonarne – jaki tryb wybrać? Przyszli maturzyści muszą na co dzień mierzyć się z wieloma wyzwaniami oraz zaplanować – odrobinę w ciemno – ścieżkę swojego kształcenia wyższego. Trudno jest bowiem podejmować racjonalne decyzje bez własnego doświadczenia.

Warto więc na początku przyjrzeć się, co do zaoferowania maja studia w Łodzi na kierunku w trybie niestacjonarnym, jak stacjonarnym. Każda z tych form kształcenia ma swoje plusy, jak i minusy. Przyszli studenci kierunku finanse i rachunkowość w Łodzi powinny sprawdzić więc, jak mogłoby wyglądać ich kształcenie wyższe. Przedstawiamy więc krótką charakterystykę organizacji zajęć zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Zapraszamy do lektury!

 

Studia stacjonarne

Studia stacjonarne (dzienne) są wciąż najchętniej wybierane przez absolwentów szkół wyższych. Dotyczy to przede wszystkim uczelni publicznych. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Studenci nie muszą wtedy opłacać czesnego, kształcenie jest więc bezpłatne. To szczególnie ważna informacja dla osób, dla których ważna jest oszczędność pieniędzy.

Warto pamiętać, że początek studiów wiąże się także ze stawianiem pierwszych kroków w dorosłości. Nie oznacza to jednak, że każdy świeżo upieczony maturzysta dysponuje środkami pozwalającymi na pełną samodzielność. Część wydatków pokrywają rodzice – a wcale nie jest ich tak mało. Studia dla wielu osób są czasem wyprowadzki z domu rodzinnego. Studenci muszą więc opłacać mieszkanie, akademik czy zadbać o zaspokojenie podstawowych potrzeb. W praktyce oznacza to, że studia stacjonarne na publicznej będą najbardziej atrakcyjne pod względem ekonomicznym.

A jak wygląda organizacja zajęć w tym trybie kształcenia? Wykłady i ćwiczenia odbywają się wtedy od poniedziałku do piątku. Może stwarzać to poczucie komfortu – studenci zdobywają wiedzę systematycznie oraz cieszą się wolnymi weekendami. Będzie to idealny czas na relaks, naukę czy podejmowanie pierwszych aktywności zawodowych.

Podczas planowania swojej edukacji należy pamiętać również, że studia stacjonarne na niepublicznej uczelni będą płatne.

 

Studia niestacjonarne

Czy studia stacjonarne sprawdzą się zatem w przypadku każdego absolwenta szkoły średniej? Oczywiście, że nie. Dlatego też uczelnie w Łodzi mają w swojej ofercie kształcenie w trybie niestacjonarnym.

Zajęcia odbywają się wtedy podczas weekendowych zjazdów. Studia niestacjonarne mogą również mięć formę tzw. wieczorową od poniedziałku do piątku. Warto pamiętać wtedy, że wykłady i ćwiczenia mogą odbywać się jednak przez cały dzień.

Studenci szczegółowych informacji na temat organizacji zajęć w trybie niestacjonarnym powinni szukać na stronach internetowych poszczególnych ośrodków akademickich. Studia niestacjonarne w Polsce są także odpłatne – dotyczy to uczelni publicznych i niepublicznych.

 

Jak podjąć decyzję?

Maturzyści, którzy planują rozpocząć w przyszłości studia wyższe, muszą podjąć wiele – często trudnych decyzji. Jakie studia wybrać? Gdzie studiować? Jaki ośrodek będzie najlepszy? To tylko przykłady pytań, które mogą rodzić się w ich głowach. Trudność sprawiać może także wybór trybu kształcenia dostosowanego do potrzeb, ale i możliwości. O czym należy więc pamiętać?

  • Studia niestacjonarne wiążą się z uiszczaniem opłat za czesne. Dotyczy to kształcenia zarówno na publicznych, jak i niepublicznych uczelniach. Przyszli studenci powinni więc racjonalnie ocenić swoją sytuację ekonomiczną.
  • Studia niestacjonarne realizowane w trakcie weekendów będą dobrym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na większej elastyczności w trakcie kształcenia wyższego. Warto więc, by rozważali je przykładowo studenci pracujący.
  • Studia dzienne i zaoczne wiążą się z realizacją takiego samego programu kształcenia. Należy więc rozstać się z mitem, że kształcenie niestacjonarne jest łatwiejsze.

Sprawdź

Studia ekonomiczne 

Studia ekonomiczne w Łodzi

Kierunki studiów w Łodzi

WSZYSTKO O KIERUNKU FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ - ŁÓDŹ

Komentarze (0)