Psychologia stacjonarnie czy niestacjonarnie jaki tryb wybrać?

Komentarze (0)

Psychologia stacjonarnie czy niestacjonarnie jaki tryb wybrać?

Komentarze (0)
Psychologia stacjonarnie czy niestacjonarnie jaki tryb wybrać?

Psychologia stacjonarnie czy niestacjonarnie jaki tryb wybrać?

Psychologia w Katowicach jest kierunkiem bijącym rekordy popularności na większości polskich uczelni. Liczba kandydatów jest na tyle duża, że na znalezienie swojego nazwiska na liście przyjętych najczęściej mają tylko najlepsi. 

Wielu przyszłych kandydatów na studia wyższe zastanawia się, który z trybów kształcenia byłby dla nich najodpowiedniejszy. Faktem jest, że podczas procesu decyzyjnego powinieneś wziąć pod uwagę kilka elementarnych czynników, które zostaną przedstawione poniżej. 

 

Jak wyglądają studia dzienne i zaoczne na kierunku psychologia?

Studia na kierunku psychologia realizowane w trybie stacjonarnym oraz niestacjonarnym różnią się przede wszystkim organizacją edukacji. Chociaż efekty kształcenia w obu przypadkach będą pozwalały na znalezienie satysfakcjonującej pracy, to zdecydowanie warto dobrze przemyśleć wybór trybu nauki. 

Studia stacjonarne są zwykle wybierane chętniej, ponieważ umożliwiają edukację od poniedziałku do piątku, co zapewnia regularność przyswajanej wiedzy. Ta z kolei może pozytywnie przełożyć się na jakość zapamiętywanego materiału – w końcu lepiej pamiętamy to, co systematycznie powtarzamy. Kolejną zaletą tego trybu jest brak opłat za czesne, jeżeli zdecydujemy się na naukę na uczelni publicznej. 

Psychologia w trybie niestacjonarnym będzie miała charakter zjazdów odbywających się w weekendy, najczęściej co dwa lub trzy tygodnie. Wiele osób docenia taką specyfikę nauki, ponieważ umożliwia ona pogodzenie życia akademickiego z innymi zobowiązaniami, które są czasochłonne. Jeżeli zdecydujesz się na psychologię niestacjonarną na uczelni prywatnej lub publicznej, przygotuj odpowiednie zaplecze finansowe, które pozwoli ci opłacać czesne. 

 

Dla kogo studia stacjonarne na kierunku psychologia?

Przedmioty realizowane na psychologii w trybie stacjonarnym są rozłożone pomiędzy pięcioma dniami roboczymi w tygodniu. W praktyce oznacza to, że sukcesywnie pogłębiana wiedza będzie mogła zostać odtworzona dzięki dość częstym spotkaniom w salach wykładowych i pracowniach. Taki tryb edukacji z pewnością spodoba się wszystkim, którzy chcą poświęcić się nauce psychologii niemal w całości. 

Studia stacjonarne zwykle są bezpłatne, jeżeli zechcesz realizować je na jednej z uczelni publicznych. Taki stan rzeczy doceni wielu młodych ludzi, którzy dopiero wkraczają w dorosłe życie, a posiadane przez nich finanse nie są za wysokie. 

 

Wybierz psychologię w trybie stacjonarnym, jeśli:

  • Cenisz sobie systematyczność i regularność edukacji
  • Nauka od poniedziałku do piątku będzie dla ciebie najodpowiedniejsza
  • Chciałbyś uniknąć opłat za czesne, o ile wybierzesz uczelnię publiczną 

 

Pamiętaj, że kandydatów na stacjonarne studia na kierunku psychologia nie brakuje. Dlatego jeżeli i ty chciałbyś podjąć kształcenie w tym trybie, powinieneś zadbać o możliwie wysokie wyniki maturalne. 

 

Dla kogo studia niestacjonarne na kierunku psychologia? 

Studia psychologiczne w trybie niestacjonarnym będą odpowiednią opcją dla zapracowanych. Pogodzenie pełnoetatowej pracy zawodowej będzie możliwe dzięki weekendowej organizacji kształcenia. Studenci zjawiają się w siedzibie wybranej uczelni co dwa lub trzy tygodnie i uczą się od poniedziałku do piątku przez kilka godzin z rzędu. Pozwala to na zaoszczędzenie czasu potrzebnego na regularne podróże do i z placówki. 

Najbardziej ambitni i głodni wiedzy studenci docenią tryb niestacjonarny, ponieważ pozwoli im on na równoległe studiowanie więcej niż jednego kierunku. Psychologa bywa dość często łączona z prawem lub pedagogiką. 

 

Wybierz psychologię w trybie niestacjonarnym, jeśli:

  • Wolałbyś uczyć się w weekendy
  • Jesteś gotów opłacać czesne
  • Docenisz możliwość brania udziału w zjazdach co dwa lub trzy tygodnie

 

Jesteś zainteresowany zdobywaniem cennej wiedzy i umiejętności psychologicznych jedynie w weekendy? Zdajesz sobie sprawę z obowiązku wnoszenia opłat za czesne na kierunkach zaocznych i jesteś gotów na sprostanie temu wymogowi? Jeżeli tak, to psychologia niestacjonarna prawdopodobnie trafi w twoje gusta!

Sprawdź

Kierunki studiów w Katowicach

Studia psychologiczne w Katowicach

Studia w Katowicach

WSZYSTKO O KIERUNKU PSYCHOLOGIA - KATOWICE I WOJ. ŚLĄSKIE

Komentarze (0)