Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Przyszli studenci administracji w Łodzi muszą wybrać, w jakim trybie chcą się kształcić – stacjonarnym czy zaocznym? Warto sprawdzić więc, jakie są cechy charakterystyczne każdej z tych form kształcenia oraz co można zyskać lub co... stracić. Zapraszamy do lektury!
Studia stacjonarne cieszą się wciąż największą popularnością wśród absolwentów szkół średnich. Wpływa na to przede wszystkim brak opłat za czesne w przypadku kształcenia na uczelni publicznej. Studenci uczęszczają na zajęcia, które odbywają się najczęściej od poniedziałku do piątku. Może to być bardzo wygodna forma kształcenia stworzona przede wszystkim z myślą o osobach chcących poświęcić się wyłącznie rozwojowi intelektualnemu.
Dziś także coraz większą popularnością zdobywają studia niestacjonarne. Współcześni studenci chcą znacznie częściej łączyć ze sobą różne aktywności, chcą pracować i kształcić się jednocześnie.
To może wymagać więc większej elastyczności. Ją oferują z kolei właśnie studia niestacjonarne. Ich studenci uczestniczą bowiem w zajęciach, które najczęściej odbywają się w weekendy.
Niektóre uczelnie oferują również kształcenie od poniedziałku do piątku, ale w trybie wieczorowym. Szczegółowe informacje na temat organizacji zajęć znajdują się na stronach internetowych poszczególnych ośrodków akademickich.
Przyszli studenci, którzy wciąż zastanawiają się, jaki tryb kształcenia wybrać, powinni na początku dokładnie przeanalizować swoją sytuację finansową.
Studia niestacjonarne są bowiem odpłatne. Czesne muszą opłacać studenci zaoczni zarówno uczelni publicznych, jak i niepublicznych. Należy wziąć również pod uwagę, że nie wszystkim studentom odpowiadać będzie organizacja zajęć stacjonarnych, które wymagają wysoko rozwiniętych umiejętności zarządzania czasem.
Sprawdź