Dlaczego warto iść na studia na kierunku Fizjoterapia w Lublinie?

Komentarze (0)

Dlaczego warto iść na studia na kierunku Fizjoterapia w Lublinie?

Komentarze (0)
Dlaczego warto iść na studia na kierunku Fizjoterapia w Lublinie?

Dlaczego warto iść na studia na kierunku Fizjoterapia w Lublinie?

Fizjoterapia w Lublinie jest dyscypliną z obszaru nauk medycznych i nauk o zdrowiu oraz nauk o kulturze fizycznej. Nie oznacza to jednak, że umiejętności w jej zakresie można zdobywać wyłącznie w uczelniach medycznych. Także w Lublinie możemy studiować ten kierunek w uczelniach o różnych profilach kształcenia.

Czy warto studiować Fizjoterapię? Warto, ponieważ jest to kierunek ważny i niezwykle potrzebny, ale prawdą jest, że nie każdy sprawdziłby się w roli studenta, a co za tym idzie fizjoterapeuty. I nie chodzi wyłącznie o obszar wiedzy do zdobycia i wysiłek, jaki należy w to włożyć. Chodzi również o indywidualne predyspozycje i cechy osobowości.

A dlaczego warto podjąć studia w Lublinie? Ponieważ jest to jeden z największych ośrodków akademickich, w którym bez trudu można odnaleźć satysfakcjonującą ofertę kształcenia.

 

Jakie wykształcenie można otrzymać?

Nie powinno nikogo dziwić, że Fizjoterapia nie należy do najłatwiejszych kierunków, przez które można przejść bez zaangażowania i wysiłku. Pokazują to wyraźnie programy kształcenia, w których nie ma przedmiotów przypadkowych, zbędnych, mających tylko wypełniać luki w harmonogramach. Jeśli już o nich mowa, to warto wspomnieć o tym, że wśród realizowanych przez studentów przedmiotów znajdują się między innymi: anatomia prawidłowa człowieka, anatomia funkcjonalna, fizjologia, fizjoterapia kliniczna w neurologii i neurochirurgii, odnowa biologiczna, rehabilitacja społeczna i zawodowa.

Studenci Fizjoterapii zdobywają wykształcenie zgodne z wymaganiami obowiązującymi w ochronie zdrowia. Wykształcenie stanowi przygotowanie do pracy z osobami chorymi i niepełnosprawnymi, przede wszystkim w zakresie stosowania czynników fizykalnych w profilaktyce oraz w celach leczniczych.

 

Jakie umiejętności można rozwinąć?

Fizjoterapia jest kierunkiem, który kładzie nacisk na pozyskanie umiejętności praktycznych. Co zrozumiałe, jest ich bardzo wiele. Studenci nabywają umiejętności w zakresie między innymi:

  • wykonywania zabiegów manualnych,
  • wykonywania zabiegów fizykalnych,
  • wykonywania masażu leczniczego,
  • wykonywania badań i testów niezbędnych dla doboru środków fizjoterapii,
  • interpretacji zasad działania przedmiotów ortopedycznych stosowanych w rehabilitacji,
  • stosowania leków w zabiegach fizjoterapeutycznych.

 

Na tym jednak lista rozwijanych umiejętności się nie kończy. Studenci nabywają ponadto umiejętności w zakresie: organizowania jednostki zajmującej się fizjoterapią, prowadzenia zajęć rekreacyjnych z osobami niepełnosprawnymi, kształcenia i wychowywania osób niepełnosprawnych, interpretacji i prezentacji wyników badań.

W studiowaniu Fizjoterapii bardzo ważne jest także nabywanie umiejętności związanych z psychologią i pedagogiką. Chodzi o umiejętność dostrzegania problemów psychologicznych osób z różnymi dysfunkcjami i w różnym wieku oraz ich wpływu na przebieg i skuteczność rehabilitacji, umiejętność radzenia sobie z problemami pedagogicznymi w trakcie kształcenia osób niepełnosprawnych, umiejętność rozpoznawania podstawowych problemów osoby niepełnosprawnej funkcjonującej w społeczeństwie.

 

Czy można liczyć na dobrą pracę?

Trudno wyobrazić sobie, aby fizjoterapia przestała być potrzebna. Równie ciężko wyobrazić sobie, aby zainteresowanie tą dziedziną drastycznie spadło. Dlaczego? Ponieważ z usług fizjoterapeutów korzystają różne grupy ludzi, a ponadto społeczeństwo się starzeje i coraz więcej osoby miewa problemy zdrowotne, wynikające między innymi z tzw. siedzącego trybu życia.

Gdzie można znaleźć zatrudnienie z dyplomem w kieszeni? Absolwenci Fizjoterapii mogą pracować między innymi w: szpitalach klinicznych, przychodniach, gabinetach specjalistycznych, sanatoriach, szpitalach uzdrowiskowych, ośrodkach odnowy biologicznej, przychodniach medycyny sportowej i klubach sportowych.

Sprawdź

Kierunki studiów w Lublinie

Studia medyczne w Lublinie

Studia medyczne

WSZYSTKO O KIERUNKU FIZJOTERAPIA - LUBLIN

Komentarze (0)