Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Fizjoterapia w Lublinie cieszy się niesłabnącą popularnością. Co ciekawe fakt, iż nie jest to najłatwiejszy kierunek, który wymaga olbrzymiego zaangażowania sprawia, że chętnych do nauki przybywa. Co jest magnesem, który przyciąga kandydatów? Szansa na ciekawe życie zawodowe, możliwość prowadzenia własnej działalności, a także wykonywanie zawodu, który polega na pomaganiu innym.
Fizjoterapia to propozycja dla tych, którzy interesują się naukami medycznymi, zdrowiem, a także aktywnością fizyczną i sportem. To kierunek dla tych, którzy chcą pracować z ludźmi.
Fizjoterapia należy do grona tych kierunków, których nie da się wybrać bez głębszego namysłu i planu na karierę zawodową. Jest to kierunek specjalistyczny, konkretny, kładący nacisk na pozyskanie jasno określonej wiedzy i jasno określonych umiejętności.
Nietrudno odgadnąć, że studia medyczne przyniosą satysfakcję tym, którzy planują spełniać się w roli fizjoterapeutów. Prawdą jest, że bez takiego planu studia będą wyłącznie nużącym obowiązkiem, a nawet obowiązkiem pozbawionym większego sensu.
Fizjoterapia to kierunek dla tych, którzy pragną życie innych zmieniać na lepsze. To kierunek dla tych, którzy nie boją się wyzwań i przygotowani są na intensywną naukę. A nauka ta ma poprowadzić do zdobycia wiedzy z zakresu nauk o zdrowiu, nauk medycznych, nauk o kulturze fizycznej oraz dyscyplin pokrewnych oraz umiejętności wykonywania zabiegów z fizykoterapii, kinezyterapii, terapii manualnej i masażu oraz stosowania środków, zabiegów i metod specjalnych fizjoterapii.
Fizjoterapia należy do grona kierunków szczególnych, czyli takich, które wymagają od studentów nie tylko zaangażowania w naukę, ale i określonych postaw i predyspozycji. Jak wiemy, fizjoterapeuta jest zawodem z obszaru nauk medycznych, a więc mającym nieść pomoc i wsparcie drugiemu człowiekowi. Oznacza to, że do wspomnianych predyspozycji powinniśmy zaliczać otwartość, komunikatywność, wrażliwość, empatię, ale również cierpliwość i odpowiedzialność.
Powyższe cechy są niezwykle istotne w pracy z pacjentem, dlatego też studenci rozwijają w sobie umiejętności z zakresu psychologii, pedagogiki czy socjologii. Owszem, nie wszystkie da się wypracować. Część trzeba po prostu w sobie posiadać.
Oprócz określonych cech osobowości, student Fizjoterapii powinien wyróżniać się determinacją. Determinacją do osiągania jak najlepszych wyników i rozwijania jak największej ilości umiejętności i kompetencji. Kształcenie stanowi bowiem przygotowanie do pracy z drugim człowiekiem, zatem należy starać się o miano profesjonalisty.
Studenci Fizjoterapii muszą pamiętać o tym, że po ukończeniu studiów ich nauka się nie kończy. Z racji tego, że omawiana przez nas dziedzina należy do obszaru nauk medycznych i nauk o zdrowiu, to bardzo istotna jest aktualizacja wiedzy. Aby sprawnie funkcjonować na rynku, warto uczestniczyć w różnego rodzaju kursach doszkalających, konferencjach, czy spotkaniach.
Za studiowaniem Fizjoterapii przemawia bardzo wiele czynników. Przede wszystkim gwarantuje pozyskanie szerokiej wiedzy i wielu umiejętności, na które nie słabnie zapotrzebowanie na rynku zatrudnienia. Ponadto, jest to dyscyplina dająca wiele możliwości rozwoju, jak również dostosowania pracy do własnych potrzeb.
Fizjoterapia jest kierunkiem przyszłościowym. Potrzebni są bowiem specjaliści, niosący pomoc osobom chorym, niepełnosprawnym, czy starszym. Potrzebni są tym bardziej, że osób mających różnego rodzaju dolegliwości przybywa, jak również społeczeństwo staje się coraz starsze.
Sprawdź