Studia na kierunku psychologia w biznesie w Warszawie stacjonarne czy niestacjonarne – jaki tryb wybrać?

Komentarze (0)

Studia na kierunku psychologia w biznesie w Warszawie stacjonarne czy niestacjonarne – jaki tryb wybrać?

Komentarze (0)
Studia na kierunku psychologia w biznesie w Warszawie stacjonarne czy niestacjonarne – jaki tryb wybrać?

Studia na kierunku psychologia w biznesie w Warszawie stacjonarne czy niestacjonarne – jaki tryb wybrać?

Uczelnie w Warszawie oferują swoim studentom kształcenie w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. Trzeba sprawdzić więc, jakie są cechy charakterystyczne każdego z nich, by podjąć decyzję w oparciu o rzetelne informacje. Przed przystąpieniem do rekrutacji warto zorientować się, jak wygląda organizacja zajęć i który z trybów będzie najbardziej atrakcyjny pod względem ekonomicznym

 

Studia stacjonarne

Kształcenie w trybie stacjonarnym wciąż cieszy się niegasnącą popularnością wśród absolwentów szkół średnich, którzy chcieliby zadbać o finansową oszczędność. Warto podkreślić jednak, że będzie ona dotyczyła uczelni publicznych – to one pozwalają bowiem na bezpłatną naukę, wolą od opłat za czesne. Młodzi ludzie u progu dorosłości często korzystają ze wsparcia finansowego rodziców, ale już w trakcie pierwszych miesięcy kształcenia wyższego muszą mierzyć się z pierwszymi wydatkami. Na niektórych studentów czekają opłaty administracyjne związane z wynajmem mieszkania czy pokoju w akademiku. To z kolei wiąże się także z samodzielnym utrzymywaniem w zupełnie nowym mieście. Dlatego też studia stacjonarne na uczelni publicznej wydają się najbardziej atrakcyjne.

Warto pamiętać, że sytuacja zmienia się w przypadku studentów, którzy kształcą się stacjonarnie, ale na uczelniach niepublicznych. Wtedy obowiązują bowiem opłaty za czesne.

Zajęcia w ramach nauki stacjonarnej odbywają się od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni. Taka forma kształcenia może być wygodna – uczy bowiem systematyczności. Studenci regularnie poszerzają swoje kwalifikacje i mogą cieszyć się wolnymi weekendami przeznaczonymi na naukę, wypoczynek i imprezy ze znajomymi.

 

Studia niestacjonarne

Studia niestacjonarne cieszą się jednak coraz większą popularnością, mimo że wiążą się z uiszczaniem opłat za czesne. Z tego typu obciążeniem finansowym muszą mierzyć się studenci uczelni publicznych i niepublicznych. Co zatem wpływa na zainteresowanie tym trybem kształcenia?

Studia niestacjonarne przede wszystkim pozwalają się znaleźć na listach osób przyjętych tym osobom, które z różnych przyczyn nie rozpoczęły nauki stacjonarnej. Niejednokrotnie pozwalają także na większą elastyczność i pogodzenie ze sobą różnorodnych aktywności – wszystko za sprawą organizacji zajęć.

Uczelnie w Warszawie najczęściej decydują się na dwa modele kształcenia. Pierwszy zakłada uczestniczenie w weekendowych zjazdach (od piątku/soboty do niedzieli). To wtedy także odbywają się wykłady i ćwiczenia praktyczne. Drugi z nich to studia niestacjonarne wieczorowe. Nazwa jednak może być nieco myląca. W ramach kształcenia wieczorowego zajęcia realizowane często już od godzin porannych i przedpołudniowych od poniedziałku do piątku. Przyszli studenci zainteresowani trybem niestacjonarnym powinni sprawdzić, jak wygląda organizacja zajęć na stronie internetowej wybranego ośrodka akademickiego.

 

Jaki tryb wybrać?

Przyszli studenci, którzy nie wiedzą, jaki tryb kształcenia wybrać, powinni zapoznać się z charakterystyką każdego z nich. Warto również przeanalizować z bliska swoje potrzeby i w oparciu o nie podjąć decyzję. O czym trzeba w szczególności pamiętać?

  • o analizie finansów – studia niestacjonarne lub stacjonarne, ale na niepublicznej uczelni są odpłatne. Studenci, którzy się na nie decydują, powinni dysponować więc odpowiednimi środkami pozwalającymi na pokrycie najważniejszych kosztów. Można sprawdzić również, jakie rabaty czy też promocje oferują poszczególne uczelnie.
  • o dostosowaniu formy kształcenia do własnych potrzeb – studia niestacjonarne będą bardzo dobrym wyborem dla osób, które chcą połączyć ze sobą różne aktywności związane chociażby z pracą zawodową.

Niezdecydowani maturzyści mogą wziąć udział w drzwiach otwartych uczelni. Takie wydarzenie pozwoli spotkać się nie tylko z wykładowcami, lecz przede wszystkim ze studentami, którzy odpowiedzą na nurtujące pytania.

WSZYSTKO O KIERUNKU PSYCHOLOGIA W BIZNESIE - WARSZAWA

Komentarze (0)