Kto idzie na studia na kierunku weterynaria w Warszawie? Weterynaria to kierunek studiów stworzony z myślą o absolwentach szkół średnich, którzy oprócz tego, że nie boją się intelektualnych wyzwań, t

Komentarze (0)

Kto idzie na studia na kierunku weterynaria w Warszawie? Weterynaria to kierunek studiów stworzony z myślą o absolwentach szkół średnich, którzy oprócz tego, że nie boją się intelektualnych wyzwań, t

Komentarze (0)
Kto idzie na studia na kierunku weterynaria w Warszawie?  Weterynaria to kierunek studiów stworzony z myślą o absolwentach szkół średnich, którzy oprócz tego, że nie boją się intelektualnych wyzwań, t

Dlaczego warto iść na studia na kierunku weterynaria w Warszawie?

Studia na kierunku weterynaria w Warszawie zostały zadedykowane absolwentom szkół średnich, którzy chcieliby w przyszłości otrzymać wszechstronne wykształcenie z pogranicza nauk medycznych, biologicznych i chemicznych. Ten profil kształcenia warty jest rozważenia przez tych maturzystów, którzy nie tylko interesują się losem zwierząt, lecz którzy także chcieliby zająć się wszechstronnym wykorzystaniem zdobyczy współczesnej weterynarii (np. w przemyśle spożywczym).

Studia weterynaryjne pozwolą więc zdobyć nie tylko doskonałe wykształcenie, lecz będą mogły przyczynić się także do uzyskania satysfakcjonującej pracy w przyszłości zgodnej z profilem wykształcenia. Na warszawskich studentów czekać będzie także jeden z potężniejszych ośrodków akademickich, który charakteryzują wysokie standardy dydaktyczne.

 

Jakie wykształcenie można otrzymać?

Studentów weterynarii czekać będą studia w trybie jednolitym. Taka organizacja kształcenia związana jest z obszernością programu kształcenia. Pierwsze semestry nauki pozwolą zdobyć podstawową wiedzę, która dopiero będzie mogła przerodzić się w wiedzę kierunkową. Studia weterynaryjne trwać więc będą 5,5 roku, co przekłada się na jedenaście semestrów nauki. Warto podkreślić również, że nauka na tym kierunku nie będzie się kończyć obroną klasycznej pracy dyplomowej. Po zdaniu najważniejszych egzaminów absolwenci otrzymają prestiżowe tytuły lekarzy weterynarii.

Warto przyjrzeć się również wiedzy, jaką zdobywać będą przyszli absolwenci kierunku. Każdy student już na etapie kształcenia wyższego poznaje:

  • polską i łacińską nomenklaturę medyczną;
  • rasy w obrębie danego gatunku zwierząt;
  • zasady przeprowadzania badań klinicznych zwierząt;
  • reguły postępowania diagnostycznego i terapeutycznego;
  • zasady przeprowadzania badań przed- i poubojowych;
  • mechanizmy leżące u podstaw zdrowia zwierząt oraz powstawania chorób itd.

 

Jakie umiejętności można rozwinąć?

Przyszli lekarze weterynarii każde swoje zawodowe działanie muszą opierać przede wszystkim na rozbudowanej wiedzy. Najważniejsze będzie jednak świadomość, jak wykorzystywać ją w praktyce. Cenne zatem okażą się te przedmioty, które pomogą wykształcić odpowiednie umiejętności takie jak:

  • przeprowadzanie pełnych badań klinicznych;
  • ocenienie właściwego stanu odżywiania zwierzęcia;
  • udzielanie pierwszej pomocy wszystkim gatunkom zwierząt;
  • stosowanie nowoczesnej aparatury diagnostycznej;
  • dobieranie i stosowanie właściwego leczenia;
  • stosowanie metod bezpiecznej sedacji itd.

 

Czy można liczyć na dobrą pracę?

Ukończenie kierunków takich jak weterynaria przyniesie satysfakcję głównie tym osobom, które nie są nieczułe na los zwierząt i które będą gotowe w przyszłości do niesienia im konstruktywnej pomocy. Warto pamiętać więc, że sama sympatia żywiona do uroczych kotków i piesków, to może być jednak zbyt mało, by czerpać zadowolenie z ukończonego kształcenia.

Absolwenci weterynarii nie powinni obawiać się jednak perspektyw swojego zawodowego rozwoju. Czekają na nich nie tylko niepubliczne gabinety i kliniki weterynaryjne, lecz także laboratoria, ośrodki badawcze czy praca w przemyśle spożywczym. Weterynarze – po ukończeniu odpowiednich, dodatkowych kursów – świetnie sprawdzą się także w roli behawiorystów zwierząt.

Warto pamiętać, że w codzienna praca weterynarzy obfituje jednak w szereg wyzwań i niejednokrotnie trudnych sytuacji, które czasem wiążą się z podejmowaniem trudnych, bolesnych dla klientów decyzji. Dlatego też tak ważne jest poczucie powołania, które być może uchroni przed wypaleniem zawodowym i sprawi, że uratowane życie i zdrowie każdego zwierzaka będzie wynagrodzeniem dla wymagających warunków wiążących się z zatrudnieniem.

WSZYSTKO O KIERUNKU WETERYNARIA - WARSZAWA

Komentarze (0)