Kto idzie na studia na kierunku analityka medyczna w Warszawie?

Komentarze (0)

Kto idzie na studia na kierunku analityka medyczna w Warszawie?

Komentarze (0)
Kto idzie na studia na kierunku analityka medyczna w Warszawie?

Kto idzie na studia na kierunku analityka medyczna w Warszawie?

Studia medyczne najczęściej kojarzą się z propozycjami kształcenia takimi jak kierunek lekarski, pielęgniarstwo czy ratownictwo medyczne. Nie każdy jednak widzi się w tych rolach, a jednocześnie wciąż chce wykorzystać swój intelektualny potencjał. Wtedy też z pomocą przychodzą kierunki takie jak analityka medyczna. Cieszą się one coraz większą popularnością i chętnie wybierane są przez osoby, które nie boją się naukowych wyzwań, a swoją zawodową przyszłość chciałyby związać z pracą w sektorze służby zdrowia.

 

Jakie predyspozycje i zainteresowania są ważne?

Na początku warto przyjrzeć się temu, jakie przedmioty rekrutacyjne będą brane pod uwagę podczas kwalifikacji na kierunek taki jak analityka medyczna. Można zaliczyć do nich między innymi: biologię, fizykę, chemię, fizykę i astronomię czy matematykę. Łatwo można wysnuć więc wniosek, że kształcenie na tym kierunku zostało stworzone z myślą o osobach o ścisłych zainteresowaniach.

Osoby wybierające analitykę medyczną mogą także śmiało przypatrzeć się swoim predyspozycjom. Nie są one obligatoryjne, mogą jednak ułatwić przyszłą naukę. Jakie z nich będą więc przydatne? Oczywiście precyzja i dokładność. Kandydaci, którzy nie przepadają za bardzo żmudną pracą, mogą być więc w przyszłości rozczarowani. Trzeba pamiętać bowiem, że studenci analityki medycznej znaczną część kształcenia wyższego spędzać będą na długich badaniach przeprowadzanych przy użyciu mikroskopów i specjalistycznej aparatury diagnostycznej.

 

Program kształcenia, realizowane przedmioty, praktyki

Studenci, którzy nie wiedzą, czego spodziewać się podczas kształcenia wyższego, powinni sprawdzić jak wygląda program kształcenia. Prześledzenie przedmiotów pojawiających się w siatce dydaktycznej da chociaż ogólny obraz tego, jak wygląda nauka podczas pięciu lat studiów na analityce medycznej. Pierwsze semestry kształcenia obfitować będą w przedmioty podstawowe. Znajdą się wśród nich:

  • anatomia;
  • biochemia;
  • chemia analityczna, ogólna, organiczna i nieorganiczna;
  • biochemia kliniczna;
  • czy nawet statystyka z elementami matematyki itd.

A to dopiero początek. Każdy kolejny semestr kształcenia obfitować będzie w bardziej szczegółowe zagadnienia. Wśród przedmiotów można będzie odnaleźć więc:

  • hematologię laboratoryjną;
  • cytologię kliniczną;
  • analitykę ogólną;
  • diagnostykę mikrobiologiczną;
  • czy diagnostykę izotopową.

Warto pamiętać także o tym, że studenci analityki medycznej odbywać będą praktyki w diagnostycznych laboratoriach. Pozwoli to zobaczyć, jak wygląda codzienna praca analityka i przekuć posiadaną wiedzę w praktyczne działania zawodowe.

 

Dlaczego studia na kierunku analityka medyczna są popularne?

Wraz ze zwiększającą się świadomością na temat tego, jak ważna jest profilaktyka zdrowotna, zwiększa się również zapotrzebowanie na pracowników ochrony zdrowia, którzy wykonują różnorodne profesje. Dotyczy to również analityków medycznych – to właśnie dzięki ich wytężonej pracy możemy liczyć na szybką diagnozę ewentualnych chorób, co przekłada się również na szybkie wdrożenie skutecznego leczenia.

Kierunki takie analityka medyczna są więc chętnie wybierane przez studentów, którzy chcą otrzymać doskonałe wykształcenie pozwalające na szybkie znalezienie pracy w zawodzie. To niezwykle ważny czynnik decydujący o popularności tej propozycji kształcenia. Studenci chcą mieć bowiem pewność, że kierunek, który wybiorą będzie atrakcyjny pod względem przyszłego rozwoju kariery. Warto pamiętać jednak, że analitycy medyczni chcący czerpać satysfakcję z wykonywanych obowiązków, powinni być nastawieni na nieustanne aktualizowanie swojej wiedzy i umiejętności – także po zakończeniu nauki

WSZYSTKO O KIERUNKU ANALITYKA MEDYCZNA - WARSZAWA

Komentarze (0)