Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Studia architektoniczne cieszą się niegasnącą popularnością wśród absolwentów szkół średnich. Zainteresowanie to dostrzegają także wrocławskie ośrodki akademickie i ich studenci mogą studiować architekturę na dwóch uczelniach, które charakteryzują wysokie standardy dydaktyczne.
Kierunek taki jak architekturę sam w sobie ma długą tradycję akademicką. Wciąż nie traci na aktualności – ma to związek z nieustannym rozwojem i modernizacją przestrzeni. Nie tylko ma to związek z powstawaniem nowych gmachów. Architekci czuwają także nad renowacją już istniejących budynków. Wniosek nasuwa się jeden – architektura to jeden z tych kierunków, który pozwoli w przyszłości znaleźć satysfakcjonującą pracę zgodną z profilem wykształcenia. Dlatego też jest ona tak chętnie wybierana przez absolwentów szkół średnich.
Studia we Wrocławiu na kierunku architektura realizowane są w formie dwustopniowej. Oznacza to, że studenci swoją akademicką przygodę rozpoczynają od kształcenia I stopnia, które trwa cztery lata. To właśnie podczas tych ośmiu semestrów nauki można zdobyć najważniejsze kwalifikacje zawodowe oraz obronić pracę dyplomową, co pozwoli uzyskać tytuł zawodowy inżyniera. Studia II stopnia trwać będą z kolei półtora roku – nie są one obligatoryjne, warto je jednak rozważyć, ponieważ można dzięki nim zdobyć pełnię wykształcenia i dysponować tytułem zawodowym magistra.
Tytuły zawodowe to jedno, a kryjąca się za nimi wiedza – drugie. Przyjrzymy się więc, jakie informacje zdobywać będą studenci wrocławskiej architektury. Ich wiedza oscyluje wokół:
Na hasło „architektura” każdy pomyśli zapewne o projektowaniu, a jeśli o projektowaniu, to o... umiejętnościach. I bardzo słusznie, to bowiem one w przyszłej pracy każdego architekta zajmować będą naczelne miejsce. W siatce programowej tego kierunku znalazło się więc wiele ćwiczeń praktycznych, które pomogą w rozwoju zawodowych kompetencji. Czego nauczą się więc studenci architektury we Wrocławiu? Sprawdzamy!
Kierunki takie jak architektura pomagają przekuć pasję i zainteresowania w rzetelne wykształcenie. To stwarza więc perspektywę dobrej i satysfakcjonującej pracy w przyszłości. Należy pamiętać jednak, że zawód architekta wcale nie jest najłatwiejszy – ciążyć na nim będzie bowiem odpowiedzialność za bezpieczeństwo zaprojektowanych budynków. Co więcej – architekci niejednokrotnie pracują pod presją czasu, gonią ich terminy i oczekiwania narzucane przed wykonawców. Trzeba pamiętać więc, że praca po architekturze będzie więc bardzo dynamiczna i wymagająca jednocześnie niezwykłej dokładności i precyzji. Warto pamiętać o tych czynnikach podczas planowania swojej przyszłej kariery zawodowej. Sprawdźmy jeszcze, gdzie mogą znaleźć pracę absolwenci architektury we Wrocławiu. Czekać na nich będą między innymi:
Sprawdź