Dlaczego warto iść na studia na kierunku Fizjoterapia w Trójmieście?

Komentarze (0)

Dlaczego warto iść na studia na kierunku Fizjoterapia w Trójmieście?

Komentarze (0)
Dlaczego warto iść na studia na kierunku Fizjoterapia w Trójmieście?

Dlaczego warto iść na studia na kierunku Fizjoterapia w Trójmieście?

Fizjoterapia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) jest kierunkiem, który coraz częściej występuje w ofertach dydaktycznych, a na dodatek można go odnaleźć nie tylko w katalogach uczelni medycznych. Planując studia w Trójmieście otrzymujemy wybór, ponieważ uczelni realizujących kształcenie jest co najmniej kilka i są to uczelnie zarówno publiczne, jak i niepubliczne.

Fizjoterapia to kierunek związany z leczeniem lub łagodzeniem skutków choroby i ich następstw, zapobieganiem oraz przywracaniem sprawności człowieka w ciągu całego życia. Co oczywiste, jest to kierunek wymagający, ale zarazem kierunek dający wiedzę specjalistyczną, praktyczną.

 

Jakie wykształcenie można otrzymać?

Celem studiów na kierunku Fizjoterapia jest wykształcenie dysponujących szeroką wiedzą merytoryczną i praktyczną fachowców, czyli fizjoterapeutów, przygotowanych do wykonywania obowiązków zawodowych. Co warto podkreślić, istotnym elementem kształcenia jest nie tylko zdobywanie wiedzy z zakresu nauk o zdrowiu, czy dyscyplin pokrewnych, ale również rozwijanie wrażliwości etyczno- społecznej.

Nietrudno się domyślić, że studia na Fizjoterapii nie należą do najłatwiejszych. Aby się o tym przekonać wystarczy zerknąć na programy kształcenia, realizowane przez studentów. Znajdują się w nich między innymi takie zagadnienia jak: anatomia prawidłowa człowieka, fizjologia, fizjoterapia ogólna, kinezjologia, kinezyterapia, fizykoterapia, masaż leczniczy i terapia manualna.

Kształcenie ma przygotować studentów do prowadzenia działań fizjo- profilaktycznych oraz zapobiegających niepełnosprawności polegających na popularyzowaniu zachowań prozdrowotnych, kształtowaniu i podtrzymywaniu sprawności, przywracaniu utraconych funkcji osobom w różnym wieku.

 

Jakie umiejętności można rozwinąć?

Jakie umiejętności potrzebne są do prawidłowego wykonywania zawodu fizjoterapeuty? Jest ich bardzo wiele, a należą do nich między innymi umiejętności:

  • wykonywania ćwiczeń leczniczych,
  • wykonywania zabiegów manualnych,
  • wykonywania zabiegów fizykalnych,
  • wykonywania masażu leczniczego,
  • wykonywania badań i testów niezbędnych dla doboru środków fizjoterapii,
  • interpretacji zmian i zjawisk istotnych dla różnego rodzaju niepełnosprawności.

 

Na tym jednak nie koniec. Studenci Fizjoterapii nabywają umiejętności również w zakresie:

  • interpretacji zasad działania przedmiotów ortopedycznych stosowanych w rehabilitacji,
  • stosowania leków w zabiegach fizjoterapeutycznych,
  • dostrzegania problemów psychologicznych osób z różnymi dysfunkcjami i w różnym wieku.

 

Czy można liczyć na dobrą pracę?

Absolwenci Fizjoterapii uzyskują przygotowanie zawodowe poprzez nabycie wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych niezbędnych do udzielania świadczeń zdrowotnych. W trakcie studiów nabywają umiejętności i doświadczenia praktycznego w zakresie diagnostyki funkcjonalnej, planowania i wykonywania zabiegów fizjoterapeutycznych.

Gdzie można znaleźć zatrudnienie? Absolwenci Fizjoterapii mogą pracować między innymi w szpitalach, specjalistycznych przychodniach, poradniach rehabilitacyjnych, gabinetach fizjoterapeutycznych, uzdrowiskach, placówkach sportowych, ośrodkach i gabinetach odnowy biologicznej.

Sprawdź

Kierunki studiów w Trójmieście

Studia medyczne

Studia medyczne w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot)

WSZYSTKO O KIERUNKU FIZJOTERAPIA - GDAŃSK, GDYNIA, SOPOT

Komentarze (0)