Studia na kierunku zarządzanie w Katowicach stacjonarnie czy niestacjonarnie – jaki tryb wybrać?

Komentarze (0)

Studia na kierunku zarządzanie w Katowicach stacjonarnie czy niestacjonarnie – jaki tryb wybrać?

Komentarze (0)
Studia na kierunku zarządzanie w Katowicach stacjonarnie czy niestacjonarnie – jaki tryb wybrać?

Studia na kierunku zarządzanie w Katowicach stacjonarnie czy niestacjonarnie – jaki tryb wybrać?

Decyzja dotycząca trybu kształcenia determinuje kilka kolejnych lat życia, dlatego też powinna być podjęta w sposób przemyślany. Przed przystąpieniem do procesu rekrutacji na kierunek zarządzanie w Katowicach i woj. śląskim, warto aby maturzyści rozważyli wszystkie wady i zalety danej formy nauczania, w czym pomoże im poniższy artykuł.

 

Studia stacjonarne

Zajęcia na studiach stacjonarnych odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach porannych i popołudniowych. Dla wielu osób jest to zaletą, ponieważ umożliwia zachowanie ciągłości w nauczaniu, co przekłada się na efektywniejsze przyswajanie wiedzy i tym samym osiągniecie lepszych wyników w nauce. Jednak tak napięty harmonogram często uniemożliwia podjęcie pełnoetatowej pracy zawodowej lub realizacji drugiego kierunku studiów. Studenci mogą jednak zdecydować się na pracę dodatkową lub w niepełnym wymiarze godzin.

Plusem tego trybu nauczania jest możliwość pobierania darmowej nauki na uczelniach publicznych. W przypadku uczelni niepublicznych trzeba być przygotowanym na poniesienie dodatkowych kosztów. Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy ma dostęp do nauki bez względu na swój status materialny.

 

Studia niestacjonarne

Studia niestacjonarne można realizować zarówno w trybie zaocznym, jak i wieczorowym. W przypadku pierwszej opcji zajęcia odbywają się w formie zjazdów weekendowych od piątku/soboty do niedzieli. Natomiast zajęcia na studiach wieczorowych (które wieczorowymi są zazwyczaj tylko z nazwy) są realizowane są od poniedziałku do piątku, zarówno w godzinach porannych, jak i popołudniowych. Na uwagę zasługują także studia online, odbywające się za pomocą specjalnej platformy e-learningowej. Jednak niektóre zajęcia wymagają obecności w siedzibie uczelni. Przed przystąpieniem do rekrutacji na kierunek zarządzanie w Katowicach i woj. śląskim należy zapoznać się z ofertą dostępnych trybów nauczania.

Jedną z najważniejszych zalet studiów zaocznych jest możliwość połączenia nauki z pracą zawodową na pełen etat, dzięki czemu studenci mogą zyskać niezależność finansową i szybciej się usamodzielnić. Weekendowy tryb nauczania umożliwia także realizacje drugiego kierunku studiów. Z drugiej strony wiąże się on z koniecznością częstszego powtarzania materiału i poświęcenia więcej czasu na samodzielną naukę.

Do plusów studiów zaocznych oraz studiów online należy zaliczyć mobilność, dzięki której studenci mogą przebywać w dogodnym dla siebie miejscu, bez konieczności przeprowadzki do miasta, w którym znajduje się siedziba uczelni wyższej.

Jednak studia niestacjonarne mają także wady. Główną z nich jest konieczność uiszczenia opłaty za każdy semestr nauki. Wysokość czesnego jest indywidualnie ustalana przez władze konkretnej uczelni. Warto mieć na uwadze, że uczelnie coraz częściej wychodzą naprzeciw studentom wprowadzając szereg atrakcyjnych promocji oraz możliwość płatności ratalnej.

 

Jaką podjąć decyzję?

Decyzja dotycząca wyboru formy nauczania wymaga dogłębnej analizy i rozważenia wszystkich za i przeciw. Przyszli studenci kierunku zarządzanie w Katowicach i woj. śląskim powinni wziąć pod uwagę następujące czynniki:

 

  • sytuacja finansowa
  • oczekiwania wobec studiów
  • chęć podjęcia pracy zawodowej na pełen etat
  • chęć realizacji drugiego kierunku studiów
  • możliwość przeprowadzki do innego miasta
  • umiejętności organizacyjne

 

Tylko dokładna analiza dostępnych opcji da nam pewność, że podejmiemy przemyślaną decyzję, tym samym zyskując satysfakcję ze studiowania.

Sprawdź

Studia w Katowicach

Studia z zarządzania w Katowicach

Studia z zarządzania

Kierunki studiów w Katowicach

WSZYSTKO O KIERUNKU ZARZĄDZANIE - KATOWICE I WOJ. ŚLĄSKIE

Komentarze (0)