Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Fizjoterapia we Wrocławiu to kierunek stworzony z myślą o osobach, które chciałyby otrzymać medyczne wykształcenie, ale nie widzą się w roli lekarzy, pielęgniarek czy ratowników medycznych. Dziś na szczęście oferta dolnośląskich ośrodków akademickich jest tak szeroka, że każdy powinien znaleźć coś, co w pełni odzwierciedlać będzie jego indywidualne zainteresowania.
Studia fizjoterapeutyczne sprawią wiele satysfakcji osobom ambitnym oraz nastawionym na nieustanny rozwój i podnoszenie zawodowych kompetencji. Będzie to także dobry wybór dla studentów, którzy cenią sobie aktywność fizyczną i doceniają jej prozdrowotne możliwości.
Studenci zainteresowani studiami fizjoterapeutycznymi powinni sprawdzić najpierw, jakie przedmioty uwzględniane są podczas rekrutacji. Ich odpowiednio wczesna znajomość pomoże określić, czego jeszcze trzeba się douczyć, by znaleźć się na listach osób przyjętych. Dolnośląskie uczelnie wezmą pod uwagę przykładowo przedmioty takie jak: biologia, fizyka, chemia czy fizyka i astronomia. W praktyce oznacza to także, że kierunki takie jak fizjoterapia zostały stworzone z myślą o osobach, których zainteresowania oscylują wokół przedmiotów ścisłych.
A czy są jakieś szczególne cechy, które ułatwią naukę oraz przyszłą pracę fizjoterapeutom? Należy pamiętać, że na co dzień będą oni ćwiczyć z osobami chorymi, niepełnosprawnymi czy poddawanymi rekonwalescencji. Szczególną rolę odgrywać więc będą kompetencje miękkie związane z empatią, cierpliwością czy doskonałą umiejętnością komunikacji.
Przed przystąpieniem do rekrutacji warto sprawdzić również, jak może wyglądać program kształcenia na kierunkach takich jak fizjoterapia. Ich jednolity charakter oznacza, że podczas pierwszych lat kształcenia studenci zdobywać będą ogólną wiedzę, która z czasem będzie się stawać coraz bardziej szczegółowa. Pierwsze semestry nauki obfitować więc będą w przedmioty takie jak:
Warto przyjrzeć się także tym przedmiotom, które ściśle będą związane z zagadnieniami fizjoterapii. Można zaliczyć do nich między innymi:
Warto pamiętać, że samo uczestnictwo w wykładach i ćwiczeniach praktycznych w przypadku kierunków medycznych to zbyt mało. Na studentów czekać będą laboratoria, zajęcia kliniczne oraz praktyki, dzięki którym z bliska będą oni mogli obserwować wyzwania zawodowe czekające na współczesnych fizjoterapeutów.
Kierunki medyczne cieszą się nie tylko długą tradycją akademicką, lecz także niemałą popularnością. Studenci chętnie je wybierają przede wszystkim ze względu na wykształcenie, jakie mogą zdobyć podczas nauki. W tym przypadku doskonałe wykształcenie wiązać się będzie również z różnorodnymi perspektywami zatrudnienia. Kierunki medyczne pozwalają bowiem na znalezienie pracy w zawodzie. Należy pamiętać jednak, że wizja szybkiego zatrudnienia nie powinna przesądzać o wyborze właśnie tego typu kształcenia. Studentów fizjoterapii powinna cechować bowiem pasja oraz chęć nieustannego wzbogacenia swojej wiedzy i kwalifikacji zawodowych.
Sprawdź