Dlaczego warto iść na studia na kierunku Zarządzanie w Trójmieście?

Komentarze (0)

Dlaczego warto iść na studia na kierunku Zarządzanie w Trójmieście?

Komentarze (0)
Dlaczego warto iść na studia na kierunku Zarządzanie w Trójmieście?

Dlaczego warto iść na studia na kierunku Zarządzanie w Trójmieście?

Umiejętności związane z zarządzaniem zawsze będą poszukiwane, na dodatek w każdej branży. Dzięki studiom można nabyć różnego rodzaju umiejętności, na czele z zarządzaniem zespołem, zarządzaniem czasem pracy, czy też tworzeniem i realizacją biznesplanów.

Na tych, którzy podejmą studia w Trójmieście czeka obszerna i różnorodna oferta kształcenia. Zarządzanie oferowane jest przez uczelnie publiczne oraz niepubliczne szkoły wyższe. Każda z nich kładzie nacisk na pozyskanie wiedzy oraz nabycie umiejętności wykorzystywania tej wiedzy w praktyce.

 

Jakie wykształcenie można otrzymać?

Wykształcenie zdobywane na kierunku Zarządzanie to pojęcie złożone. W skład tego wykształcenia wchodzi bowiem wiedza z różnych obszarów, takich jak ekonomia, prawo, czy psychologia. Studia z zarządzania  w Trójmieście w głównej mierze mają stanowić przygotowanie do diagnozowania i rozwiązywania problemów gospodarowania zasobami ludzkimi, rzeczowymi, finansowymi oraz informacjami, jak również do realizacji funkcji zarządzania w organizacjach o charakterze gospodarczym i społecznym.

Jakie przedmioty widnieją w programach kształcenia? Między innymi: mikroekonomia, prawo, finanse przedsiębiorstw, rachunkowość finansowa, zarządzanie jakością, zarządzanie środowiskiem pracy, zarządzanie zasobami ludzkimi.

Studenci Zarządzania w Trójmieście mogą liczyć na sporą różnorodność w przestrzeni oferowanych specjalności. Czekają na nich między innymi: Zarządzanie przedsiębiorstwem, Zarządzanie w logistyce, Zarządzanie zasobami ludzkimi, Marketing i social media, Gospodarowanie nieruchomościami, czy Psychologia biznesu z coachingiem.

 

Jakie umiejętności można rozwinąć?

Studenci Zarządzania nabywają umiejętności między innymi w zakresie:

  • analizowania i interpretowania danych statystycznych,
  • definiowania i planowania projektów,
  • wykorzystywania współczesnych technik informacyjno- komunikacyjnych,
  • stosowania narzędzi badań marketingowych,
  • stosowania instrumentów rachunkowości finansowej,
  • planowania finansowego w przedsiębiorstwie.

 

Z racji licznych specjalności zakres nabywanych przez studentów umiejętności powiększa się. Na liście dodatkowych umiejętności do zdobycia można zapisać między innymi:

  • projektowanie kampanii reklamowych,
  • wdrażanie strategii marketingowych,
  • zarządzania umiejscowieniem produktu na półkach sklepowych,
  • przeprowadzania prezentacji handlowych,
  • dokonywania analizy rynku finansów międzynarodowych,
  • kształtowania strategii personalnych,
  • obsługi finansowej nieruchomości i najemców.

 

Czy można liczyć na dobrą pracę?

Zarządzać można wszystkim; pieniędzmi, czasem, czy pracą. Co zrozumiałe, można również zarządzać zdobytym wykształceniem. Wiedza i umiejętności jakie nabywa się na studiach z zarządzania poszukiwane na rynku są coraz częściej. Ponadto, na fundamencie zagadnień związanych z zarządzaniem powstają nowe stanowiska i nowe zakresy obowiązków zawodowych.

Czym można zająć się posiadając dyplom ukończenia studiów? Można zostać doradcą biznesowym, specjalistą do spraw zarządzania projektami, specjalistą do spraw zarządzania procesami, przedstawicielem handlowym, doradcą zawodowym, specjalistą do spraw rekrutacji, doradcą do spraw nieruchomości, analitykiem finansowym, czy specjalistą w zakresie przygotowania i oceny projektów inwestycyjnych.

Sprawdź

Kierunki studiów w Trójmieście

WSZYSTKO O KIERUNKU ZARZĄDZANIE - GDAŃSK, GDYNIA, SOPOT

Komentarze (0)