Studia na kierunku dietetyka w Warszawie stacjonarne czy niestacjonarne – jaki tryb wybrać?

Komentarze (0)

Studia na kierunku dietetyka w Warszawie stacjonarne czy niestacjonarne – jaki tryb wybrać?

Komentarze (0)
Studia na kierunku dietetyka w Warszawie stacjonarne czy niestacjonarne – jaki tryb wybrać?

Studia na kierunku dietetyka w Warszawie stacjonarne czy niestacjonarne – jaki tryb wybrać?

Co wpływa również na atrakcyjność kierunku takiego jak dietetyka? Warszawa jest jednym z miast akademickich, które aktywnie odpowiada na potrzeby studentów. Mają oni więc do wyboru dwa tryby kształcenia pozwalające zaspokoić potrzeby formalne związane z nauką. Który z nich wybrać? Lepszym wyborem będą studia stacjonarne czy może jednak niestacjonarne? Maturzyści niejednokrotnie zadają sobie pytania nie tylko o to, co – lecz również, jak studiować. Przedstawiamy więc charakterystyki każdego z tych trybów z najważniejszymi informacjami na ich temat!

Studia stacjonarne

Zajęcia odbywające się regularnie, nieustanny kontakt z wykładowcami, brak opłat za czesne na publicznej uczelni – to właśnie między innymi z takimi plusami wiąże się kształcenie w trybie stacjonarnym, czyli inaczej studia dzienne. Dlatego dziś to właśnie nauka stacjonarna jest wciąż najchętniej wybierana przez abiturientów szkół średnich.

Bezpłatne studia w Warszawie często wybierane są przez studentów dlatego, że pozwalają one na niemałą oszczędność. A jest to szczególnie ważne u progu dorosłości, kiedy to część młodych ludzi w pogoni za doskonałym wykształceniem decyduje się na wyprowadzkę z domu rodzinnego. Wtedy też trzeba mierzyć się z pierwszymi opłatami i samodzielnym utrzymaniem. Należy pamiętać jednak, że studia stacjonarne na niepublicznej szkole wyższe bezpłatne już nie będą.

Wykłady oraz ćwiczenia praktyczne w trybie stacjonarnym odbywają się od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni. Pozwala to z kolei cieszyć się wolnymi weekendami i zadbać o systematyczność w zdobywaniu wiedzy i poszerzaniu kwalifikacji.

Studia niestacjonarne

Studia niestacjonarne mają obecnie coraz więcej zwolenników. Nie są one wcale gorsze jakościowo – studenci realizują bowiem ten sam program kształcenia. Muszą oni jednak znaczną część materiału teoretycznego opanowywać samodzielnie, gdyż nauka w tym trybie zaocznym ma najczęściej formę weekendowych zjazdów. Odbywają się one najczęściej od piątku/soboty do niedzieli. Studenci spędzają wtedy na uczelni całe dnie, ale dzięki temu w tygodniu mogą cieszyć się wolnym czasem i przeznaczyć go na inne aktywności – pracę czy na kształcenie na innym kierunku studiów w Warszawie.

Niektóre z uczelni oferują również swoim studentom zajęcia w formie wieczorowej. Sama nazwa tego trybu może być nieco myląca. Przed jego wyborem trzeba pamiętać więc o tym, że zajęcia odbywają się wtedy często już w godzinach przedpołudniowych. Co więcej – zajęcia organizowane są w trakcie tygodnia, a więc najczęściej od poniedziałku do piątku. Szczegółowe informacje znaleźć można na stronach internetowych wybranych ośrodków akademickich.

Przy charakterystyce studiów niestacjonarnych nie można też zapominać o najważniejszej rzeczy – ta forma kształcenia wiąże się z uiszczaniem opłat za czesne i dotyczy to uczelni publicznych oraz niepublicznych.

 

Jak podjąć decyzję?

Jak wybrać zatem tryb nauki, który będzie dostosowany do indywidualnych potrzeb? Na początku warto przeanalizować swoją sytuację finansową. Studia niestacjonarne (zarówno na publicznych, jak i niepublicznych uczelniach) wiążą się z uiszczaniem opłat za czesne. Świadomość własnych finansów niewątpliwie ułatwi podjęcie decyzji! Warto zastanowić się również, czy chcemy w pełni poświecić się nauce czy może zależy nam na połączeniu ze sobą różnorodnych aktywności. Przyszli studenci, którzy nie wiedzą, jaki tryb wybrać, mogą wziąć udział w drzwiach otwartych wybranej przez siebie uczelni i podczas ich trwania najbardziej nurtujące pytania zadać studentom czy wykładowcom!

Sprawdź

Dietetyka w Warszawie

Studia medyczne

Studia medyczne w Warszawie

WSZYSTKO O KIERUNKU DIETETYKA - WARSZAWA

Komentarze (0)