Studia na kierunku logistyka we Wrocławiu stacjonarne czy niestacjonarne – jaki tryb wybrać?

Komentarze (0)

Studia na kierunku logistyka we Wrocławiu stacjonarne czy niestacjonarne – jaki tryb wybrać?

Komentarze (0)
Studia na kierunku logistyka we Wrocławiu stacjonarne czy niestacjonarne – jaki tryb wybrać?

Studia na kierunku logistyka we Wrocławiu stacjonarne czy niestacjonarne – jaki tryb wybrać?

Współcześnie studenci coraz częściej szukają takich form kształcenia, które będą atrakcyjne zarówno pod względem formalnym, jak i organizacyjnym. Uczelnie we Wrocławiu dają więc możliwość rozpoczęcia swojej akademickiej przygody na studiach stacjonarnych lub niestacjonarnych. Odpowiednio wcześnie warto zapoznać się z każdym z tych trybów, by dostosować jego wybór do potrzeb, możliwości. Podpowiadamy więc, o jakich cechach charakterystycznych każdego z nich trzeba pamiętać.

 

Studia stacjonarne

U progu dorosłości każdy ze studentów chciałyby zapewne zaoszczędzić trochę pieniędzy. Nie można się temu dziwić – kształcenie wyższe często wiąże się z przeprowadzką do innego miasta, a co za tym idzie – samodzielnym utrzymaniem i pierwszymi, poważnymi wydatkami. Wielu studentów korzysta jeszcze ze wsparcia finansowego rodziców. Mimo wszystko najbardziej atrakcyjne pod względem ekonomicznym są oczywiście studia stacjonarne na uczelniach publicznych – są one bowiem bezpłatne. Należy pamiętać jednak, że sytuacja wyglądać będzie zupełnie inaczej w przypadku wyboru niepublicznej szkoły wyższej. Wtedy też studenci muszą liczyć się z uiszczaniem opłat za czesne.

Sprawdźmy również, jak wyglądać będzie organizacja zajęć w tym trybie. Ich studenci będą spotykać się na zajęciach od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni. Taka formuła jest wygodna oraz uczy systematycznej, przemyślanej nauki. Wolne weekendy można poświęcać z kolei na podejmowanie pierwszych aktywności zawodowych czy oczywiście na relaks i spędzanie czasu ze znajomymi, przyjaciółmi czy też rodziną.

 

Studia niestacjonarne

Współcześnie coraz popularniejsze są także studia niestacjonarne. Przed ich wyborem warto sprawdzić jednak na stronie internetowej uczelni, jak może wyglądać kształcenie. Uczelnie bowiem dopuszczają dwie możliwości organizacji zajęć:

  • studia niestacjonarne w formie weekendowych zjazdów – studenci uczestniczą wtedy w zajęciach przez całe dnie, ale tylko od piątku/soboty do niedzieli. To wygodna, ale też wymagająca propozycja, ponieważ trzeba wykazać się wtedy doskonałymi umiejętnościami organizacyjnymi. Weekendowe zjazdy pozwalają jednak cieszyć się znacznie większą elastycznością.
  • studia niestacjonarne wieczorowe – w ich przypadku studenci kształcą się od poniedziałku do piątku. Trzeba pamiętać również, że wykłady i ćwiczenia praktyczne w tym trybie odbywają się często także w godzinach porannych i przedpołudniowych. To z kolei może utrudnić połączenie nauki z innymi aktywnościami.

Należy pamiętać również, że studia niestacjonarne są także odpłatne. Ich studenci będą musieli liczyć się więc z opłatami za czesne niezależnie od uczelni. Obowiązują one bowiem zarówno na publicznych, jak i niepublicznych szkołach wyższych!

 

Jak podjąć decyzję?

Studia stacjonarne czy niestacjonarne – ich wybór nie zawsze jest łatwy. Studenci często mają mętlik w głowie, bo każda z dostępnych form wydaje się być na swój sposób atrakcyjna. Tryb stacjonarny będzie najlepszym wyborem dla tych osób, które chcą poświęcić się wyłącznie nauce. Z kolei kształcenie niestacjonarne umożliwi naukę studentom, którzy szukają bardziej elastycznych form pozwalających na pogodzenie ze sobą różnych aktywności. Przed wyborem trybu warto przeanalizować także swoją sytuację ekonomiczną. Studia niestacjonarne są bowiem pewnym finansowym obciążaniem. Niezdecydowani maturzyści mogą odpowiedzi szukać na studenckich forach internetowych, wziąć udział w drzwiach otwartych uczelni i zadać swoje nurtujące pytania lub też skorzystać z pomocy doradcy zawodowego.

Sprawdź

Kierunki studiów we Wrocławiu

Studia logistyczne we Wrocławiu

Studia we Wrocławiu

WSZYSTKO O KIERUNKU LOGISTYKA - WROCŁAW

Komentarze (0)