Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Kierunki takie jak prawo cieszą się najdłuższą tradycją akademicką. Kształcenie na nich nie jest jednak anachroniczne, a programy dydaktyczne podążają wraz z przeobrażeniami społecznymi. Prawo jest również jednym z tych kierunków, który wciąż znajduje się w kręgu zainteresowań wielu absolwentów szkół średnich. Jego popularność dostrzegają więc niemal wszystkie miasta akademickie w Polsce.
Prawo studiować można również w stolicy Dolnego Śląska – we Wrocławiu. Na przyszłych studentów czekać będą aż trzy szkoły wyższe, które znajdują się w sektorze publicznym i niepublicznym. Kandydaci mają więc z czego wybierać. Każdą z tych uczelni cechują wysokie standardy edukacyjne – poszczególne programy mogą nieznacznie różnić się od siebie. Cel jest jednak jeden: wykształcenie jak najlepiej przygotowanych do pracy przyszłych pokoleń adwokatów, sędziów prokuratorów czy radców prawnych.
Studia we Wrocławiu na kierunku prawo realizowane są w trybie jednolitym. W praktyce oznacza to więc, że studenci kształcić się będą łącznie przez pięć lat i dopiero po tym czasie przystąpią do obrony pracy dyplomowej, która pozwoli im zdobyć prestiżowy tytuł magistra. Studia jednolite nie są w Polsce najpowszechniejszą formą kształcenia – dotyczy ona wąskiej grupy kierunków o obszernym programie, gdzie pierwsze lata nauki będą mieć charakter wprowadzający. Warto podkreślić, że często też absolwenci studiów prawniczych po obronie pracy dyplomowej odbywają aplikację, czyli swoistą praktykę pozwalającą na zdobycie konkretnych zawodowych uprawnień.
A oto przykłady konkretnej wiedzy, jaką zdobywają przyszli absolwenci prawa podczas wszystkich semestrów nauki. Każdy student:
Nie tylko sama wiedza w przypadku studiów prawniczych ma kluczowe znaczenie. Liczyć się będą także umiejętności pozyskiwane podczas nauki. Prezentujemy niektóre z nich:
Kierunki takie jak prawo wybierane są przez absolwentów głównie w celu otrzymania doskonałego wykształcenia, a co za tym idzie – znalezienia także atrakcyjnej pracy w sektorze z szeroko rozumianym wymiarem sprawiedliwości. Należy pamiętać jednak, że absolwenci studiów prawniczych we Wrocławiu powinni zdecydować się na odbycie nieobowiązkowej aplikacji – pomoże ona nie tylko w usystematyzowaniu wiedzy, lecz da szansę na zdobycie unikalnych kwalifikacji i pracę w jednym z obszarów prawa. Po odbyciu aplikacji absolwenci otrzymają więc kompetencje pozwalające na zatrudnienie na stanowisku między innymi:
Osoby, które pracują w wymiarze sprawiedliwości powinny dbać także o nieustanne uzupełnianie swoich kwalifikacji. Prawo we Wrocławiu jest bowiem jedną z tych dyscyplin, która ulega nieustannym przeobrażeniom.
Sprawdź