Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Prawo we Wrocławiu bije rekordy popularności w rankingach. Czy jest ono jednak kierunkiem, które przyniesie satysfakcję każdemu absolwentowi szkoły średniej. Oczywiście, że nie! Warto więc odpowiednio wcześnie przeanalizować swoje predyspozycje oraz poznać cechy charakterystyczne kierunku takiego jak prawo. Obfituje on bowiem w szereg zajęć teoretycznych, wykładów i konserwatoriów, kiedy to studenci zajęci są analizowaniem poszczególnych odmian prawa. To kierunek stworzony również z myślą o tych osobach, które chcą świadomie dążyć do rozpoczęcia przyszłej pracy w wymiarze sprawiedliwości.
Maturzyści, którzy zainteresowani są kierunkiem kształcenia takim jak prawo, powinni na początku sprawdzić, jakie przedmioty brane są pod uwagę w procesie rekrutacji. Pomoże to na dobre przygotowanie do kwalifikacji i pomoże określić, co jeszcze wymaga szlifowania. Warto zadbać również o to, by jeden z przedmiotów zdawać na poziomie rozszerzonym – zwiększy to szansę na znalezienie się na listach osób przyjętych. Jakie przedmioty brane są najczęściej pod uwagę? Oto przykłady: geografia, historia, język polski czy wiedza o społeczeństwie.
A czy są jakieś szczególne predyspozycje, które ułatwią naukę przyszłym studentom? Można zaliczyć do nich oczywiście dokładność oraz skrupulatność. Prawo jest również kierunkiem zaadresowanym głównie do osób, które nie boją się intelektualnych wyzwań. Pomocne mogą być także zainteresowania oscylujące wokół historii, polityki czy gospodarki.
Studia we Wrocławiu na kierunku prawo mają charakter jednolity. Oznacza to więc, że pierwsze semestry kształcenia pozwolą na zdobycie podstawowej, ogólnej wiedzy. Będą obfitować w przedmioty między innymi takie jak:
Każdy kolejny semestr kształcenia nabierać będzie jednak coraz węższego charakteru. W siatce programowej odnaleźć będzie można przykładowo przedmioty takie jak:
Uczelnie we Wrocławiu przygotowały także dla swoich studentów możliwość wyboru dwóch specjalności takich jak prawo w funkcjonowaniu wymiaru sprawiedliwości oraz obsługa prawna przedsiębiorców i konsumentów. To specjalności, które nie tylko pomogą poszerzyć kwalifikacje, lecz również pokazują, w jakim kierunku zmierzają dziś nauki prawnicze. Po zakończeniu kształcenia każdy z absolwentów prawa będzie mógł odbyć również aplikację, dzięki której zdobędzie unikalne kompetencje zawodowe.
Prawo to jeden z kierunków o bardzo długiej tradycji akademickiej. To, że wśród propozycji poszczególnych ośrodków akademickich widnieje od wielu lat, wcale nie zniechęca kandydatów. Każdego roku więc o znalezienie się na listach osób przyjętych walczy wielu absolwentów szkół średnich. Co powoduje tak duże zainteresowanie? Spróbujemy to wyjaśnić!
Sprawdź