Studia na kierunku prawo w Bydgoszczy stacjonarnie czy niestacjonarnie – jaki tryb wybrać?

Komentarze (0)

Studia na kierunku prawo w Bydgoszczy stacjonarnie czy niestacjonarnie – jaki tryb wybrać?

Komentarze (0)
Studia na kierunku prawo w Bydgoszczy stacjonarnie czy niestacjonarnie – jaki tryb wybrać?

Studia na kierunku prawo w Bydgoszczy stacjonarnie czy niestacjonarnie – jaki tryb wybrać?

Wybór trybu kształcenia wpływa na kilka kolejnych lat życia, dlatego też warto dokładnie przemyśleć tę decyzję i przeanalizować wszystkie istotne kwestie. Przed przystąpieniem do rekrutacji należy zapoznać się dokładnym opisem studiów stacjonarnych oraz niestacjonarnych zamieszczonym w niniejszym artykule.

 

Studia stacjonarne

Studia stacjonarne będą idealnym wyborem dla osób ambitnych, którym, zależy na pełnym poświęceniu się nauce i zdobywaniu wykształcenia. W powyższej formie kształcenia zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnej uczelni. Codzienny tryb nauczania umożliwia uzyskanie regularności, która przekłada się także na możliwość uzyskania lepszych wyników w nauce.

Zaletą studiów niespartaczonych jest także możliwość pobierania darmowej nauki na uczelniach publicznych, dzięki czemu każdy ma dostęp do nauki, bez względu na swój status materialny. Nauka na uczelniach niepublicznych jest zazwyczaj dodatkowo płatna.

Tym co dla wielu jest wadą powyższego trybu nauczania jest napięty harmonogram zajęć, który często uniemożliwia podjęcie pracy zawodowej na pełen etat. Studenci jednak nadal mogą pogodzić naukę z pracą dodatkową lub w niepełnym wymiarze godzin.

 

Studia niestacjonarne

Studia niestacjonarne można podzielić na studia zaoczne i wieczorowe. Studia zaoczne odbywają się w formie znajdów realizowanych od piątku/soboty do niedzieli. Natomiast studenci, którzy zdecydują się na drugą opcję muszą być przygotowani na codzienne uczestnictwo w zajęciach. Należy zaznaczyć, że studia wieczorowe są takimi tylko z nazwy, a zajęcia zazwyczaj odbywają się w godzinach porannych lub popołudniowych. Inną formą kształcenia są studia online, które korzystają z nowoczesnej platformy e-learningowej, co pozwala uzyskać większą mobilność. Przed przystąpieniem do rekrutacji na kierunek prawo w Bydgoszczy należy zapoznać się z ofertą dostępnych trybów kształcenia.

Jedną z głównych zalet studiów zaocznych jest możliwość pogodzenia nauki z pracą zawodową w pełnym wymiarze godzin. Dzięki temu studenci mogą zyskać pełną niezależność finansową i tym samym samodzielność. Co więcej, studenci mogą realizować jednocześnie dwa kierunku studiów i tym samym zyskać wszechstronne wykształcenie, które otwiera wiele zawodowych drzwi.

Weekendowy tryb nauczania nie wymaga także przeprowadzki do miasta, w którym znajduje się siedziba uczelni, dzięki czemu studenci mogą sobie pozwolić na większą swobodę i mobilność. Jednocześnie studenci muszą być przygotowani na konieczność poświęcenia większej ilości czasu na samodzielną naukę i powtarzanie materiału.

Jednak ta forma kształcenia ma też swoje wady. Największą z nich jest konieczność opłaty czesnego za każdy semestr nauki, zarówno na uczelniach publicznych, jak i niepublicznych, co dla wielu może być dużą przeszkodą. Na szczęście uczelnie coraz częściej wychodzą naprzeciw studentom oferując atrakcyjne rabaty oraz wprowadzając możliwość płatności ratalnej.

 

Jaką podjąć decyzję?

Decyzja dotycząca trybu nauczania powinna być w pełni przemyślana i podjęta po uprzedniej analizie wszystkich istotnych czynników. Przyszli studenci muszą wziąć pod uwagę swoją sytuację finansową, która ma największy wpływ na ostateczny wybór. Ponadto warto zastanowić się nad swoim codziennym trybem życia oraz oczekiwaniami wobec studiów. Ważną kwestią jest także chęć podjęcia pracy zawodowej w pełnym wymiarze godzin oraz realizacji drugiego kierunku studiów.

WSZYSTKO O KIERUNKU PRAWO - BYDGOSZCZ

Komentarze (0)