Dlaczego warto iść na studia na kierunku lekarskim w Szczecinie?

Komentarze (0)

Dlaczego warto iść na studia na kierunku lekarskim w Szczecinie?

Komentarze (0)
Dlaczego warto iść na studia na kierunku lekarskim w Szczecinie?

Dlaczego warto iść na studia na kierunku lekarskim w Szczecinie?

Kierunek lekarski to studia w Szczecinie, które wyróżniają się długą tradycją akademicką. Obecnie nada cieszą się zainteresowaniem maturzystów w całej Polsce, dzięki czemu od lat zajmują jedną z najwyższych pozycji w rankingu najpopularniejszych studiów. Jednak przy wyborze kierunku kształcenia, przyszli studenci powinni kierować się swoimi zainteresowaniami oraz planami zawodowymi. Dlatego też, przed przystąpieniem do rekrutacji warto zapoznać się ze szczegółowym opisem studiów na kierunku lekarskim w Szczecinie.

 

Jaki wykształcenie można otrzymać?

Kierunek lekarski w Szczecinie można realizować tylko w trybie studiów jednolitych, które trwają sześć lat, czyli dwanaście semestrów i kończą się uzyskaniem tytułu lekarza.

Osoby, które aplikują na powyższe studia medyczne w Szczecinie będą miały szansę zdobyć wszechstronną wiedzę z zakresu nauk medycznych, biologicznych, ścisłych oraz nauk o zdrowiu. W planie zajęć znajdzie się wiele przedmiotów powiązanych z następującą tematyką:

 

  • biochemią
  • diagnostyką laboratoryjną
  • farmakologią
  • medycyną ratunkową
  • etyką lekarską praz wieloma innymi zagadnieniami.

 

Uzyskane przygotowanie teoretyczne będzie podstawą do rozwijania umiejętności praktycznych, niezwykle ważnych w zawodzie lekarza.

 

Jakie umiejętności można rozwinąć

Studia medyczne na kierunku lekarskim w Szczecinie mają wymiar praktyczny, dzięki czemu studenci będą mieli szansę wykształcić szereg cennych umiejętności praktycznych z zakresu różnorodnych dyscplin naukowych. Przede wszystkim skupią się oni na rozwijaniu zdolności z obszaru medycyny i nauk o zdrowiu.

W ramach kształcenia nauczą się odpowiedniej diagnostyki, w tym analizy badań laboratoryjnych i obrazowych oraz wdrażania odpowiedniej, indywidualnie dopasowanej terapii. Ponadto poznają zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, która to umiejętność jest niezwykle ważna we wszystkich zawodach medycznych. Ważnym elementem nauczania będzie doskonalenie umiejętności z obszaru rozpoznawania wybranych schorzeń oraz przeprowadzania profesjonalnego i pogłębionego wywiadu medycznego.

Studenci poznają także szczegóły wybranych specjalizacji medycznych, między innymi takich jak:

 

  • dermatologia
  • pediatria
  • chirurgia
  • psychiatria
  • ginekologia
  • położnictwo
  • onkologia

 

Co więcej, dowiedzą się w jaki sposób wykonywać zabiegi z obszaru konkretnych dziedzin medycyny. W ramach licznych warsztatów, zdobędą umiejętność obsługi specjalistycznej aparatury medycznej, co z powodzeniem wykorzystają w swojej przyszłej pracy zawodowej. Podczas studiów medycznych, studenci nauczą się zastosowania prawa medycznego w praktyce. Oprócz umiejętności medycznych, rozwiną także kompetencje miękkie, takie jak zdolność komunikacji czy pracy zespołowej. Ponadto zdobędą zdolności psychologiczne, które znajdą zastosowanie podczas pracy z pacjentami i ich bliskimi. Integralną część studiów będą stanowić praktyki zawodowe, które zostaną zrealizowane na wybranych oddziałach szpitalnych.

 

Czy można liczyć na dobrą pracę?

Zyskanie wszechstronnego wykształcenia i tym samym zwiększenia swoich szans na ciekawą i stabilną prace zawodową jest jedną z głównym motywacji kontynuacji kształcenia na studiach wyższych. Absolwenci studiów medycznych nie powinni mieć problemu ze znalezniem zatrudnienia. Przede wszystkim idealnie odnajdą się jako pracownicy publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej. Aby zyskać większe perspektywy zawodowe, po ukończeniu nauki studenci powinni przystąpić do stażu podyplomowego i zdać Lekarski Egzamin Końcowy.

Sprawdź

Kierunki studiów w Szczecinie

WSZYSTKO O KIERUNKU KIERUNEK LEKARSKI - SZCZECIN

Komentarze (0)