Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Prawo to kierunek, który od lat znajduje się w czołówce najpopularniejszych studiów. Przyszli studenci doceniają jego długą tradycję akademicką, ciekawy i zróżnicowany program nauczania oraz możliwość zdobycia przyszłościowego wykształcenia. Jednak przed przystąpieniem do rekrutacji warto zapoznać się ze szczegółowym opisem studiów na kierunku prawo w Szczecinie, zamieszczonym w poniższym artykule.
Kierunek prawo w Szczecinie można obecnie realizować w formie studiów jednolitych, które kończą dziesięć semestrów i kończą się nadaniem tytułu magistra.
Osoby, które aplikują na studia prawnicze będą miały okazję zdobyć wszechstronne wykształcenie z obszaru różnorodnych dyscyplin, takich jak nauki społeczne, administracyjne oraz prawnicze. Studenci poznają także regulacje prawa:
Ważnym elementem kształcenia będą zajęcia z obszaru historii prawa czy ustroju państwa. Ponadto, studenci zapoznają się ze szczegółami prawa rzymskiego. Uzyskana wiedza będzie stanowić podstawę do rozwijania cennych umiejętności praktycznych, co nastąpi w kolejnych semestrach kształcenia.
W ramach nauczania na kierunku prawo w Szczecinie, studenci rozwiną szereg cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystają w swojej przyszłej pracy zawodowej. Osoby, które aplikują na powyższe studia prawnicze w Szczecinie wykształcą zdolności z zakresu nauk społecznych, prawnych oraz administracyjnych.
Program nauczania zakłada realizacje warsztatów, dzięki którym studenci nauczą się wykorzystania regulacji wybranych dziedzin prawa w praktyce. Co więcej, skupią się oni na doskonaleniu umiejętności dotyczących prowadzenia procesu administracyjnego oraz administracyjno-sądowego. Ważnym elementem kształcenia będzie rozwijanie zdolności z obszaru przeprowadzania postępowania podatkowego. Studenci kierunku prawo w Szczecinie dowiedzą się także, w jaki sposób tworzyć profesjonalną dokumentację oraz analizować akty prawne, co stanowi istotny element pracy prawnika.
Podczas licznych warsztatów, studenci poznają szczegóły uczestnictwa w rozprawach sądowych. Ponadto rozwiną zdolności argumentacji, mediacji oraz negocjacji. Tym samym zyskają kompetencje miękkie, takie jak umiejętność komunikacji czy pracy zespołowej, niezbędnych w pracy z klientami. W planie zajęć znajdą się także przedmioty o tematyce związanej z ekonomią, przedsiębiorczością oraz finansami i rachunkowością. Zaletą studiów realizowanych na kierunku prawo w Katowicach i woj. śląskim jest możliwość osiągnięcia wysokiego poziomu językowego i poznania specjalistycznej terminologii prawniczej, zarówno w łacinie jak i w nowożytnym języku obcym. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, dzięki którym studenci zdobędą cenne doświadczenie zawodowe.
Absolwenci studiów prawniczych w Szczecinie, dzięki zdobytej wiedzy i kwalifikacjom, nie powinni mieć problemu ze znalezieniem atrakcyjnej i przyszłościowej pracy zawodowej. Warto zaznaczyć, że ukończenie studiów nie oznacza końca nauki. Aby zdobyć uprawnienia do wykonywania zawodów prawniczych należy ukończyć jedną z wybranych specjalizacji:
Jednak aplikacja nie jest jedyną drogą wybieraną przez absolwentów prawa. Często decydują się oni na pracę w charakterze doradcy prawnego. Dobrym rozwiązaniem jest także podjęcie zatrudnienia w urzędzie lub w sekretariacie sądu. Inną, równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z firmami konsultingowymi lub założenie własnej działalności gospodarczej.
Sprawdź