Architektura wnętrz studia w Trójmieście

Komentarze (0)

Architektura wnętrz studia w Trójmieście

Komentarze (0)
Architektura wnętrz studia w Trójmieście

Żaden człowiek na świecie nie chciałby żyć w niekomfortowych warunkach, czy wnętrzach, które poprzez złe, nietrafiające w gusta zaprojektowanie, wpływają negatywnie na nastrój, a co za tym idzie, także i produktywność oraz wiele innych aspektów codziennego życia każdego z nas.

Już w czasach prehistorycznych nasi przodkowie dbali o estetykę zamieszkiwanych wnętrz poprzez zdobienie ścian jaskiń różnorodnymi malunkami, czy też wznoszenie prymitywnych budowli w taki sposób, aby były nie tylko użyteczne i dawały schronienie od złych warunków atmosferycznych i dzikich zwierząt, ale również cieszyły oko mieszkańców oraz sąsiadów.

Obecnie możemy pozwolić sobie na znacznie więcej. Niemal każdego przeciętnie zarabiającego stać na wynajęcie architekta wnętrz, który zmodyfikuje ich mieszkanie, aby spełniało walor estetyczny, a także zaprojektuje wystrój przyszłego domu, którego budowa jest dopiero planowana.

W związku z powyższym, niektóre uczelnie w Gdańsku, Gdyni i Sopocie postanowiły odpowiedzieć na zainteresowanie przyszłych maturzystów oraz zapotrzebowanie współczesnego rynku pracy poprzez zaoferowanie możliwości podjęcia studiów na kierunku Architektura wnętrz. Ten innowacyjny i przyszłościowy kierunek każdego roku przyciąga znaczną liczbę zainteresowanych, przez co zaoferowana przez władze uczelni liczba miejsc przeznaczonych dla studentów okazuje się niewystarczająca.

 

1. Czego się nauczysz na studiach

Studia w Gdańsku, Gdyni i Sopocie na kierunku Architektura wnętrz stawiają studentów przed wyzwaniem polegającym na zgłębieniu szerokiej wiedzy technicznej, ścisłej oraz artystycznej – w końcu nie tylko użyteczność każdego z pomieszczeń będzie na wagę złota. Obszerność tematów, jakie należy przyswoić w trakcie edukacji, generuje dość długą listę przedmiotów, wśród których znajdziesz między innymi:

  • Historię sztuki i kultury
  • Podstawy projektowania
  • Techniki dokumentacji i rysunek projektowy
  • Budownictwo
  • Ergonomię
  • Malarstwo
  • Podstawy projektowania mebli
  • Projektowanie proekologiczne

 

2. Dla kogo te studia

Specyfika studiów na kierunku Architektura wnętrz powoduje, że nie każdy dobrze się na nich odnajdzie i będzie czerpał wiele dobrego z wykonywanej pracy w zawodzie. Niestety, studia architektoniczne narzucają na przyszłych absolwentów takie wymagania, którym nie sposób sprostać nawet ciężką pracą, jeżeli nie ma się uzdolnień w kwestiach artystycznych i dobrego wyczucia estetyki.

Potrafisz rysować, a pismo techniczne nie ma dla ciebie tajemnic? Posiadasz bardzo dobrze rozwiniętą wyobraźnię, która sięga daleko poza horyzonty przeciętności? Zwracasz dużą uwagę na wygląd pomieszczeń, w których się znajdujesz? Chciałbyś związać przyszłość z kierunkiem łączącym w sobie nauki ścisłe oraz artystyczne? Twierdząca odpowiedź na przynajmniej jedno z pytań z pewnością będzie dobrym pretekstem do spróbowania swoich sił na Architekturze wnętrz w Gdańsku, Gdyni i Sopocie!

Profil kształcenia przeznaczony dla studentów Architektury wnętrz w Gdańsku, Gdyni i Sopocie, musi być skonstruowany w taki sposób, aby uposażyć ich w interdyscyplinarną wiedzę i umiejętności, które w jak najlepszy sposób dopasują się do oczekiwań współczesnych pracodawców. Dlatego droga ku ukończeniu opisywanego kierunku studiów może okazać się sporym wyzwaniem, jednak jedno jest pewne – wszystkie wysiłki się opłacą i zaprocentują w przyszłej pracy.

Zgłębienie historii sztuki i samej architektury będzie niezbędne dla dobrego zrozumienia studiowanego kierunku. Nauka przedmiotów technicznych pozwoli ci na konstruowanie swoich projektów w sposób zgodny z obowiązującymi normami, a praktyczne zajęcia z malarstwa i rzeźby rozwiną twoją wyobraźnię i poprawią warsztat twórczy, dzięki czemu wykonywane przez ciebie projekty będą cechowały się dużym profesjonalizmem.

 

3. Tryb studiów

Kierunki studiów w Gdańsku, Gdyni i Sopocie zostały stworzone w taki sposób, aby jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby przyszłych studentów, nie tylko w kwestii przyswajanej wiedzy i umiejętności, ale również sposobu, w jaki odbywać się będzie edukacja. Dlatego Architekturę wnętrz na niektórych polskich uczelniach można podjąć dwojako – w ramach studiów stacjonarnych lub niestacjonarnych.

Jeśli chcesz zachować ciągłość zdobywanej wiedzy i uczęszczać na zajęcia regularnie w ciągu całego tygodnia, najodpowiedniejsze będą dla ciebie studia dzienne. Kolejnym ich atutem jest fakt, że nie będziesz musiał ponosić dodatkowych kosztów związanych z opłacaniem czesnego. Jest to jednak wybór większości studentów, co generuje sporą konkurencję.

Weekendowe zjazdy, na których zostanie przedstawiony konieczny do zgłębienia materiał, pozwolą na znalezienie w tygodniu czasu na inne zobowiązania bądź przyjemności. Studia niestacjonarne sprostają oczekiwaniom tych, którym marzy się jak najwcześniejsze rozpoczęcie pełnoetatowej pracy, ale jednocześnie nie chcieliby rezygnować z kształcenia w ramach wybranego kierunku studiów. Zapoznaj się z regulaminem uczelni, aby sprawdzić, czy oferuje możliwość podjęcia Architektury wnętrz niestacjonarnie oraz z jakimi opłatami będzie się wiązał taki wybór.

 

Warto wiedzieć przed rekrutacją

Rekrutacja na wybrany kierunek studiów jest niezwykle ważnym procesem, decydującym o możliwości kształcenia w ramach upragnionego odłamu edukacji. Dlatego warto poznać procedury aplikacyjne, ustalane przez regulamin wybranej uczelni, odpowiednio wcześnie celem dostatecznego przygotowania do decydujących egzaminów.

Jeśli jesteś laureatem lub finalistą ogólnopolskich konkursów przedmiotowych, furtka do stania się studentem Architektury wnętrz będzie przed tobą szeroko otwarta – otrzymasz stuprocentowy wynik z egzaminu maturalnego bez konieczności wykazywania zbytnich starań w trakcie.

 

Proces rekrutacji

Pierwszym krokiem na drodze na sam szczyt kariery w zawodzie architekta wnętrz będzie zgłoszenie swojej kandydatury na studia uposażające w szereg potrzebnych kompetencji. Szczególnie ważne jest uprzednie wybranie uczelni w Trójmieście, która oferuje podjęcie kierunku jak najbardziej dopasowanego do twoich potrzeb.

 

Potrzebne dokumenty

 

Kiedy na liście przyjętych na Architekturę wnętrz w Gdańsku, Gdyni i Sopocie zobaczysz swoje nazwisko i nie będziesz chciał zostać z niej skreślonym, staniesz przed zadaniem skompletowania i dostarczenia następujących dokumentów: fotografii do legitymacji o wymiarach 35X45mm, świadectwa maturalnego lub dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia, w zależności od posiadanego przez ciebie tytułu oraz kserokopię jednego z tych dokumentów.

 

Praca po studiach

Praca każdego architekta wnętrz to mnóstwo codziennych wyzwań, które nie tylko rozwijają wyobraźnię i są źródłem satysfakcji, ale również generują wysokie zarobki, dzięki czemu każdy z absolwentów opisywanego kierunku studiów będzie mógł pozwolić sobie na prowadzenie godnego i dostatniego życia.

Jako absolwent Architektury wnętrz będziesz mógł zatrudnić się w/jako:

  • Architektonicznych biurach projektowych
  • Własnej działalności gospodarczej
  • Międzynarodowych korporacjach
  • Projektant wnętrz domów, sklepów i budynków użytkowych

 

Umiejętności, wiedza i kreatywność architektów pozwolą na wcielanie w życie każdej ich wizji, począwszy od projektowania, po wizualizację, na nanoszeniu poprawek skończywszy.

WSZYSTKO O KIERUNKU ARCHITEKTURA WNĘTRZ - GDAŃSK, GDYNIA, SOPOT

Komentarze (0)