Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Studia w Wrocławiu na kierunku logistyka można podjąć na 3 uczelniach publicznych: Uniwersytecie Ekonomicznym, Politechnice Wrocławskiej, Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki. Studia stacjonarne są bezpłatne, z kolei cena za studia niestacjonarne wynosi 6800 zł za pierwszy rok studiów.
Kierunek studiów Logistyka, który odbywa się na Akademii Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu, realizowany jest w systemie jednostopniowym – są to trzyletnie studia I stopnia, kończące się tytułem licencjata.
W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybach:
Jeśli interesują cię zagadnienia z pogranicza zarządzania i ekonomii, a przy tym lubisz planować i organizacja nie stanowi dla ciebie żadnego problemu, to kierunek studiów Logistyka może być świetnym wyborem. Akademia Wojsk Lądowych we Wrocławiu w ofercie posiada kierunki cywilne, do których zalicza się właśnie Logistyka. Studenci w toku studiów mogą wybrać jedną ze specjalności, są to:
Studiując Logistykę we Wrocławiu, zdobędziesz szeroką wiedzę z przedmiotów ścisłych, które są niezbędne w pracy na stanowiskach kierowniczych w przedsiębiorstwach zajmujących się logistyką. W czasie studiów nauczysz się podejmować decyzje po uprzednim przeanalizowaniu ich skutków, a także dowiesz się, jak planować uwzględniając różne czynniki. Poznasz również gospodarkę i zdobędziesz umiejętności managerskie, które są ważne przy prowadzeniu firmy. Program studiów przewiduje również obowiązkowe praktyki, w czasie których sprawdzisz swoje umiejętności.
Pewnie wiele osób zastanawia się, z jakimi przedmiotami może przyjść im się zmierzyć, studiując Logistykę. Niektóre przedmioty uzależnione są od wybranej specjalności, te z bloku zajęć ogólnych będą dotyczyć takich zagadnień, jak: finanse, język obcy, ekonomia, transport, marketing oraz towaroznawstwo.
Absolwenci mogą szukać zatrudnienia w przedsiębiorstwach produkcyjnych i logistycznych, firmach spedycyjnych, działach logistyki lub w firmach transportowych. Zdobyta wiedza w czasie studiów umożliwia otworzenie własnej działalności.
Logistykę możesz również studiować w ramach specjalności na kierunku Zarządzanie w nowoczesnej gospodarce, który odbywa się w Filii Uniwersytetu Ekonomicznego w Jeleniej Górze. Kierunek realizowany jest w systemie dwustopniowym – są to trzyletnie studia I stopnia, kończące się tytułem licencjata oraz dwuletnie studia II stopnia, kończące się tytułem magistra.
W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybach:
Zarządzanie w nowoczesnej gospodarce przeznaczone jest dla osób, które interesują się marketingiem, ekonomią oraz naukami społecznymi. Uniwersytet Ekonomiczny w trosce o swoich studentów oferuje im specjalności, dzięki którym będą mogli rozwijać się w wybranym przez siebie kierunku, są to:
Jeśli interesują cię przedmioty ścisłe i czujesz, że odnajdziesz się na stanowisku kierowniczym i wiesz, że podołasz planowaniu i organizacji pracy w danym przedsiębiorstwie, to specjalność logistyka międzynarodowa może być dla ciebie świetnym wyborem. W czasie studiów dowiesz się jak prawidłowo zarządzać zasobami ludzkimi, ale także i transportem. Poznasz język obcy na poziomie B2, co umożliwi ci pracę w środowisku międzynarodowym posługującym się słownictwem specjalistycznym. Dowiesz się również, jak wyglądają procesy zachodzące w gospodarce oraz jak są one powiązane z ekonomią.
Przedmioty, z którymi zetkną się studenci Zarządzania w nowoczesnej gospodarce, uzależnione są od wybranej specjalności, jednak większość studentów będzie uczyć się z zakresu języka obcego, marketingu, zarządzania, transportu czy ekonomii.
Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie na takich stanowiskach jak: menedżer logistyki, HR biznes partner, specjalista do spraw personalnych, kierownik do spraw jakości lub asystent w dziale produkcji.
Logistykę możesz również studiować jako specjalność na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji, które jest ofertą Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej. Studia realizowane są w systemie dwustopniowym – są to trzyipółletnie studia I stopnia, kończące się tytułem inżyniera, a następnie półtoraroczne studia II stopnia, kończące się tytułem magistra.
W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybach:
Jeśli jesteś zainteresowany naukami ścisłymi oraz zarządzaniem, a w przyszłości chciałbyś pracować na stanowisku kierowniczym np. w zakładzie przemysłowym i zajmować się logistyką to Zarządzanie i inżynieria produkcji może być ciekawą propozycją. Politechnika Wrocławska oferuje studentom, cztery specjalności, są to:
Wybierając Zarządzanie i inżynieria produkcji o specjalności logistyka stosowana, zdobędziesz szeroką wiedzę inżynierską połączoną z umiejętnościami menedżerskimi, które umożliwią ci pracę na stanowisku związanym z zarządzaniem personelem, transportem lub planem produkcji. W czasie zajęć poznasz procesy technologiczne, jakie zachodzą np. w przemyśle, a także nauczysz się skutecznie planować i przewidywać skutki pewnych działań. Będziesz doskonalić język obcy w zakresie słownictwa specjalistycznego na poziomie B2. Podczas praktyk zastosujesz metody i techniki zarządzania, których nauczyłeś się w toku studiów i poszerzysz je o swoją wiedzę praktyczną.
W czasie siedmiu semestrów będziesz uczestniczyć w przedmiotach z zakresu matematyki, fizyki, logistyki, marketingu, zarządzania oraz języka obcego. Niektóre przedmioty będą się różnić w zależności od wybranej przez ciebie specjalności.
Jaka praca po studiach? Absolwenci mogą podjąć pracę na takich stanowiskach jak: koordynator łańcucha dostaw, konsultant do spraw logistyki, logistyk lub specjalista do spraw operacji magazynowych.
Sprawdź