Fizjoterapia studia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) - uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Fizjoterapia studia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) - uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Fizjoterapia studia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) - uczelnie publiczne

Studia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) na kierunku fizjoterapia można podjąć na 2 uczelniach publicznych: Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku oraz Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Studia stacjonarne są bezpłatne.

Fizjoterapia studia - uczelnie publiczne (państwowe) w Trójmieście

1. Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku

Fizjoterapia będąca propozycją Wydziału Kultury Fizycznej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku jest realizowana w systemie jednostopniowym. Są to pięcioletnie jednolite studia magisterskie.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (studia bezpłatne, limit miejsc: 100 osób)

 

Fizjoterapia jest jednym z kierunków studiów zaliczających się do nauk medycznych, dlatego kandydaci na ten kierunek nie powinni mieć problemów z przedmiotami ścisłymi takimi jak: biologia, matematyka czy chemia. Mile widziane również będzie zainteresowanie ludzkim organizmem i anatomią.

Studiując Fizjoterapię w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot), poza zdobytą wiedzą rozwiniesz swoje kompetencje miękkie, takie jak: komunikacja i wywiad z pacjentem, a także empatię, która może okazać się niezbędna w pracy z chorymi osobami dorosłymi, a nawet dziećmi. W czasie studiów dowiesz się, jak przebiegają procesy metaboliczne w ludzkim organizmie, a także, jak zbudowany jest człowiek i poznasz mechanizmy działania poszczególnych układów oraz choroby i urazy, jakim mogą ulegać. Fizjoterapia to kierunek studiów, który jest głównie nastawiony na zajęcia praktyczne. Początkowo studenci będą ćwiczyć techniki wykonywania np. masażu na sobie i swoich kolegach, a następnie będą mogli wziąć udział w zajęciach praktycznych w szpitalach i klinikach, gdzie będą pracować z pacjentami.

Program studiów na kierunku Fizjoterapia przewiduje zajęcia m.in. z zakresu chemii, biochemii, anatomii, masażu, języka obcego oraz reumatologii. Studenci, dzięki zajęciom praktycznym, a także studenckim praktykom zdobędą umiejętności i kwalifikacje niezbędne do wykonywania późniejszego zawodu fizjoterapeuty.

Absolwenci kierunku studiów Fizjoterapia, mogą szukać zatrudnienia np. w szpitalach, przychodniach, sanatoriach, salonach SPA oraz masażu, a także mogą otworzyć własną działalność świadczącą usługi z zakresu fizjoterapii. Stanowiska, na jakich mogą pracować absolwenci poza fizjoterapeutą to np. masażysta oraz specjalista do spraw promocji zdrowia.

Dowiedz się więcej

 

2. Gdański Uniwersytet Medyczny

Kierunek studiów Fizjoterapia, który odbywa się na Wydziale Nauk o Zdrowiu z Instytutem Medycyny Morskiej i Tropikalnej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, realizowany jest w systemie jednostopniowym. Są to jednolite studia magisterskie, które trwają pięć lat.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (studia bezpłatne, limit miejsc: 70 osób)

 

Jeśli interesujesz się naukami medycznymi, a także czujesz, że chciałbyś zajmować się zawodowo pomocą osobom chorym to kierunek studiów Fizjoterapia, może być dla ciebie ciekawą propozycją. U kandydatów będzie również mile widziana zdolność w przyswajaniu wiedzy z przedmiotów takich jak biologia czy chemia, ponieważ Fizjoterapia opiera się w dużej mierze na tych naukach.

Studiując Fizjoterapię, rozwiniesz swoje umiejętności, a także wiedzę z zakresu nauk medycznych. Dowiesz się, jak zbudowany jest ludzki organizm oraz jak funkcjonuje i jakie jednostki chorobowe mogą zagrażać sprawności układu ruchowego. Poza nauką teorii studenci są zobowiązani do udziału w zajęciach praktycznych, które początkowo opierają się na pracy w grupie zajęciowej, a następnie na zajęciach na oddziałach w szpitalach, dzięki czemu studenci uczą się jak obchodzić się z pacjentami – tymi najmłodszymi, jak i dorosłymi.

Program studiów na kierunku Fizjoterapia opiera się na przedmiotach kierunkowych oraz klinicznych, niektóre z nich to m.in. kinezjologia, fizykoterapia, masaż leczniczy, biochemia oraz anatomia. Dodatkowo studenci zobowiązani są do nauki języka obcego na poziomie B2 ze słownictwem specjalistycznym.

Po ukończeniu studiów absolwenci mogą szukać zatrudnienia na takich stanowiskach jak np. fizjoterapeuta, masażysta czy specjalista do spraw promocji zdrowia.

Dowiedz się więcej

Sprawdź

Kierunki studiów w Trójmieście

Studia medyczne

Studia medyczne w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot)

WSZYSTKO O KIERUNKU FIZJOTERAPIA - GDAŃSK, GDYNIA, SOPOT

Komentarze (0)