Dietetyka w Warszawie – uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Dietetyka w Warszawie – uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Dietetyka w Warszawie – uczelnie publiczne

Studia w Warszawie na kierunku dietetyka można podjąć na 2 uczelniach publicznych: Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Warszawski Uniwersytet Medyczny. Studia stacjonarne są bezpłatne, z kolei studnia niestacjonarne są płatne.

Dietetyka studia - uczelnie publiczne (państwowe) w Warszawie

 

1. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (Wydział Żywienia Człowieka)

Studia medyczne na kierunku Dietetyka oferowane przez Wydział Żywienia Człowieka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie realizowane są w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze są to trzyletnie studia I stopnia, kończące się tytułem licencjata, a następnie są to dwuletnie studia II stopnia, kończące się tytułem magistra.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (studia bezpłatne, limit miejsc: 90 osób)
  • niestacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 6400 zł)

Jeśli interesujesz się kwestiami zdrowotnymi i wpływem diety na zdrowie i funkcjonowanie ludzkiego organizmu, to kierunek studiów Dietetyka w Warszawie może być właśnie dla ciebie. Dodatkowym atutem kandydata na ten kierunek będą zdolności w kierunku nauk biologiczno-chemicznych, a także społecznych, ponieważ to właśnie na nich opiera się ten kierunek studiów.

Wybierając kierunek studiów Dietetyka w Warszawie, będziesz mógł rozwinąć się w kierunku prawidłowego żywienia na każdym etapie życia niezależnie od stanu zdrowia. Poznasz również choroby cywilizacyjne oraz jak są one związane z dietą. W trakcie studiów podczas zajęć praktycznych nauczysz się także układać jadłospisy, biorąc pod uwagę preferencje żywieniowe klienta.

Przedmioty, jakie możemy znaleźć w programie studiów na kierunku Dietetyka to m.in. żywienie człowieka, farmakologia, żywność funkcjonalna, mikrobiologia żywności oraz język obcy. Dodatkowo studenci w czasie trwania studiów są zobowiązani do odbycia praktyk zawodowych w wybranej przez siebie placówce.

Będąc absolwentem kierunku studiów Dietetyka, możesz szukać zatrudnienia m.in. w zakładach opieki zdrowotnej, zakładach żywienia zbiorowego, przychodniach, poradniach, siłowniach, hospicjach, a także w placówkach oświatowych. Możesz również zdecydować się na otworzenie własnej działalności gospodarczej.

Dowiedz się więcej

 

2. Warszawski Uniwersytet Medyczny (Wydział Nauk o Zdrowiu)

Kierunek studiów Dietetyka będący propozycja Wydziału Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego jest realizowany w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze są to trzyletnie studia I stopnia, kończące się tytułem licencjata, a następnie są to półtoraroczne studia II stopnia, kończące się tytułem magistra.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (studia bezpłatne, limit miejsc: 120 osób)

Dietetyka jest kierunkiem studiów w Warszawie przeznaczonym dla osób, które interesują się zagadnieniami z zakresu zdrowego odżywiania i profilaktyki przed chorobami uzależnionymi od złej diety. Dlatego, jeśli interesujesz się prawidłowym żywieniem i chciałbyś w przyszłości pomagać innym, to ten kierunek może cię zainteresować.

Studiując kierunek studiów Dietetyka, będziesz rozwijać się w kierunku zagadnień biologiczno- chemicznych, a także nauk społecznych, dzięki czemu dowiesz się, jak poprowadzić terapię i jak pomóc osobom, które zmagają się np. z zaburzeniami odżywienia. W trakcie studiów będziesz mieć szanse także na rozwinięcie swoich umiejętności w praktyce, poprzez udział np. w ćwiczeniach, w czasie, których nauczysz się tworzyć m.in. nowe przepisy oraz jadłospisy.

Program studiów medycznych w Warszawie na kierunku Dietetyka opiera się na wielu przedmiotach teoretycznych oraz praktycznych, niektóre z nich to m.in.: dietetyka kliniczna, psychodietetyka, poradnictwo dietetyczne, język obcy oraz catering. Atutem kierunku jest realizacją wybranego języka obcego na poziomie B2 wraz ze słownictwem specjalistycznym.

Absolwenci kierunku studiów mogą znaleźć zatrudnienie m.in. jako dietetycy, psychodietetycy lub specjaliści do spraw żywienia i mogą podjąć zatrudnienie np. w szpitalach, klinikach, poradniach żywieniowych, siłowniach oraz w hospicjach.

Dowiedz się więcej

WSZYSTKO O KIERUNKU DIETETYKA - WARSZAWA

Komentarze (0)