Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Studia w Warszawie na kierunku fizjoterapia można podjąć na 2 uczelniach publicznych: Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie (Wydział Rehabilitacji), Warszawski Uniwersytet Medyczny (Wydział Medyczny). Studia stacjonarne są bezpłatne, z kolei studnia niestacjonarne są płatne.
Fizjoterapia studia - uczelnie publiczne (państwowe) w Warszawie
1. Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie (Wydział Rehabilitacji)
Kierunek studiów Fizjoterapia będący propozycją Wydziału Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie jest realizowany w systemie jednostopniowym jako pięcioletnie jednolite studia magisterskie.
W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:
Kierunek studiów Fizjoterapia jest skierowany dla osób, które interesują się naukami biologiczno-chemicznymi, a także medycznymi. Ważne, aby kandydat na ten kierunek studiów był empatyczny, ponieważ często będzie pracować z osobami przewlekle chorymi.
Wybierając kierunek studiów Fizjoterapia w Warszawie, zdobędziesz wiele cennych umiejętności, które przygotują cię do przyszłej pracy. W trakcie studiów dokładnie poznasz budowę ludzkiego ciała, a także dowiesz się jak poprzez odpowiednie zabiegi i ćwiczenia poprawić sprawność osoby chorej lub z kontuzją. W trakcie studiów poza zajęciami teoretycznymi będziesz uczęszczać na praktyki zawodowe, które będziesz odbywać np. w szpitalach pod okiem specjalistów.
W programie studiów na kierunku Fizjoterapia możemy znaleźć wiele przedmiotów praktycznych, jak i teoretycznych. Niektóre z nich to m.in. anatomia, diagnostyka fizjologiczna, kinezjologia, masaż leczniczy, rekreacja terapeutyczna, komunikacja, a także wybrany język obcy na poziomie B2 ze słownictwem specjalistycznym.
Po ukończeniu studiów na kierunku Fizjoterapia absolwenci mogą podjąć zatrudnienie m.in. w ośrodkach dla niepełnosprawnych, sanatoriach, klubach sportowych, ośrodkach rehabilitacyjnych, placówkach ochrony zdrowia, szpitalach, a także w gabinetach masażu. Absolwenci mogą również otworzyć własną działalność gospodarczą.
Fizjoterapia będąca propozycją Wydziału Medycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego jest realizowana w systemie jednostopniowym. Są to pięcioletnie jednolite studia, które kończą się tytułem magistra.
W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:
Kierunek studiów Fizjoterapia jest świetną propozycją dla osób, które interesują się naukami medycznymi, a także są empatyczne i lubią pracę z człowiekiem. Dlatego, jeśli nie masz problemów z przedmiotami ścisłymi oraz naukami biologicznymi, to ten kierunek studiów może być właśnie dla ciebie.
Będąc studentem Fizjoterapii, będziesz mieć szansę na zdobycie rozbudowanej i szczegółowej wiedzy z zakresu nauki o człowieku, jego organizmie i chorobach. W czasie zajęć nauczysz się różnych technik m.in. masażu, a także ćwiczeń leczniczych, które umożliwią ci pracę z pacjentami. W czasie obowiązkowych praktyk, które będziesz realizować pod okiem profesjonalistów, dowiesz się, jak pracować z pacjentem oraz jak prowadzić zajęcia z fizjoterapii bądź rehabilitacji.
Zajęcia, jakie czekają na studentów kierunku Fizjoterapia, to m.in. biologia, biochemia, masaż leczniczy, rekreacja terapeutyczna, a także diagnostyka fizjologiczna. Studenci są również zobowiązani do zaliczenia obowiązkowych praktyk zawodowych, które mogą odbywać m.in. w szpitalach.
Absolwenci kierunku studiów Fizjoterapia po uzyskaniu tytułu magistra i zdaniu egzaminu, mogą pracować m.in. jako fizjoterapeuci i rehabilitanci m.in. w ośrodkach dla niepełnosprawnych, sanatoriach, szpitalach, gabinetach masażu, prywatnych klinikach, zakładach opieki leczniczej, a także w klubach sportowych.
Sprawdź