Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Profilaktyka i interwencja kryzysowa to propozycja kształcenia, dzięki której można pozyskać wiedzę i umiejętności, które razem stanowią przygotowanie do pracy z osobami nieradzącymi sobie z wymaganiami współczesnego życia społecznego oraz osobami w różnego rodzaju sytuacjach kryzysowych czy też z problemami wynikającymi z chorób psychiczno- somatycznych. W toku studiów studenci poznają mechanizmy uzależnień, zasady diagnozowania sytuacji kryzysowych, rodzaje więzi społecznych w środowiskach otwartych oraz zasady podejmowania działań resocjalizacyjnych.
Studenci Profilaktyki i interwencji kryzysowej zdobywają gruntowną wiedzę, ale oprócz tego rozwijają jasno określone umiejętności, które dotyczą przede wszystkim diagnozowania, planowania, organizowania, realizowania i ewaluacji programów profilaktycznych oraz pracy w obszarze interwencji kryzysowej. Uczą się jak podejmować skuteczne działania interwencyjne w sytuacji kryzysu lub traumy oraz projektować współpracę w zespołach interdyscyplinarnych w porozumieniu z odpowiednimi służbami.
Absolwenci Profilaktyki i interwencji kryzysowej wyróżniają się wiedzą i umiejętnościami, dzięki którym mogą znaleźć zatrudnienie w ośrodkach interwencji kryzysowej, ośrodkach pomocy społecznej, zakładach karnych, domach pomocy społecznej i innych instytucjach pomocowych, jak również w organizacjach pozarządowych.