Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Resocjalizacja nieletnich to propozycja kształcenia, która w centrum uwagi stawia dzieci i młodzież. Istotą nauki jest pozyskanie przygotowania do prowadzenia różnorodnych oddziaływań profilaktyczno- resocjalizacyjnych, wspierających i pomagających młodym osobom niedostosowanym społecznie. W toku studiów studenci tej ścieżki kształcenia zaznajamiają się między innymi z: systemem instytucji wsparcia dziecka i rodziny, współczesnymi koncepcjami terapii, profilaktyki i resocjalizacji dzieci i młodzieży, zasadami mediacji czy też elementami interwencji kryzysowej w pracy z dzieckiem i rodziną.
Studenci Resocjalizacji nieletnich zdobywają jasno określoną, specjalistyczną wiedzę, jak również uczą się jak wykorzystywać ją w praktycznym działaniu. Najważniejsze jest to, że rozwijają umiejętności w zakresie projektowania i prowadzenia działań resocjalizacyjnych oraz prowadzenia działań w środowisku lokalnym na rzecz skutecznej profilaktyki i resocjalizacji nieletnich.
Jak może wyglądać droga zawodowa po ukończeniu nauki? Absolwenci tej ścieżki kształcenia posiadają wiedzę, umiejętności oraz kompetencje społeczne, dzięki którym mogą znaleźć zatrudnienie w schroniskach dla nieletnich, zakładach poprawczych, świetlicach szkolnych, świetlicach środowiskowych, świetlicach socjoterapeutycznych, poradniach psychologiczno- pedagogicznych czy kuratorskich zespołach służby sądowej.