Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Psychologia rodziny to propozycja kształcenia, którą powinny zainteresować się osoby chcące pozyskać gruntowną wiedzę na temat diagnozowania, terapii dzieci, młodzieży oraz ich rodzin. Najistotniejszym założeniem studiów jest zrozumienie specyficznych dylematów dzieciństwa i dorastania, a także nabycie kompetencji szerszego spojrzenia na kontekst symptomów, etiologię trudności, opóźnień, zaburzeń rozwojowych i relacji rodzinnych.
Studenci poruszają się po zagadnieniach: psychologii dzieci i młodzieży, psychologii dorosłych, psychologii klinicznej, psychoterapii. Zaznajamiają się między innymi z: lękiem i zaburzeniami nerwicowymi, wspomaganiem procesu uczenia się, problemami wychowawczymi okresu dzieciństwa i dorastania, zaburzeniami zachowania i osobowości czy seksualnością człowieka w cyklu życia.
Co po studiach? Jak może wyglądać droga zawodowa po ukończeniu nauki? Absolwenci Psychologii rodziny posiadają wiedzę i umiejętności, które razem stanowią podstawę do podjęcia pracy w: publicznej i niepublicznej ochronie zdrowia, placówkach edukacyjnych, placówkach rehabilitacyjnych, poradniach psychologiczno- pedagogicznych, poradniach zdrowia psychicznego, centrach pomocy rodzinie czy ośrodkach adopcyjnych.