Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Resocjalizacja z elementami socjoterapii to propozycja kształcenia, która adresowana jest do osób chcących pracować z osobami uzależnionymi, przebywającymi w zakładach karnych, a także młodzieżą znajdującą się w trudnej sytuacji życiowej. Studia pozwalają zapoznać się między innymi z metodami zapobiegania uzależnieniom, zasadami funkcjonowania opieki penitencjarnej i postpenitencjarnej, zagadnieniami prawa karnego i prawa wykroczeń, jak również zasadami planowania i realizowania programów profilaktycznych.
Realizowane w toku kształcenia zajęcia poświęcone są między innymi: psychologii klinicznej, patologiom społecznym, problematyce niedostosowania społecznego, pedagogice penitencjarnej, diagnozie i terapii w resocjalizacji, przemocy i agresji w relacjach społecznych, profilaktyce i terapii uzależnień, mediacjom czy arteterapii w resocjalizacji.
Absolwenci tej ścieżki kształcenia przygotowani są do pracy w różnych placówkach profilaktycznych oraz resocjalizacyjnych, w tym ośrodkach opiekuńczych, wychowawczych, zakładach poprawczych, zakładach karnych dla młodocianych oraz dorosłych, a także do pracy jako kuratorzy zawodowi.