Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Resocjalizacja z terapią specjalistyczną to propozycja kształcenia, która pozwala pozyskać wiedzę nie tylko z obszaru pedagogiki, ale również teoretyczną i praktyczną wiedzę niezbędną do realizacji terapii specjalistycznej oraz działania w zakresie projektowania, wdrażania i ewaluacji lokalnych oraz szkolnych strategii profilaktycznych.
Realizowane w toku studiów zajęcia poświęcone są między innymi: etycznym oraz prawnym podstawom resocjalizacji i probacji, zasadom wsparcia i pomocy w sytuacjach kryzysowych, edukacji zdrowotnej i promocji zdrowia, metodom i technikom diagnozy resocjalizacyjnej, terapii osób uzależnionych, psychologii sądowej czy systemom resocjalizacji w różnych krajach. Studenci zaznajamiają się z: zasadami prowadzenia procesów interwencyjnych w sytuacjach społecznych, wykorzystywaniem różnych dziedzin sztuki w praktyce terapeutycznej, metodologią procesu diagnozy w resocjalizacji, wpływem różnych stylów wychowania na rozwój nowych zachowań, metodami ewaluacji programów terapeutycznych i resocjalizacyjnych oraz różnymi przejawami przestępczości i głównymi kierunkami oraz formami jej wykrywania i zwalczania.
Co po studiach? Jakie perspektywy zawodowe rozpościerają się przed absolwentami tej ścieżki kształcenia? Absolwenci Resocjalizacji z terapią specjalistyczną przygotowani są do pracy resocjalizacyjnej i prowadzenia doradztwa z osobami o zróżnicowanych przejawach i stopniu niedostosowania społecznego. Mogą pracować między innymi w: sądach, kuratorskich ośrodkach pracy z młodzieżą, policyjnych izbach dziecka, ośrodkach resocjalizacji i terapii uzależnionych, ośrodkach socjoterapii, zakładach poprawczych oraz zakładach karnych i schroniskach dla nieletnich.