Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Finanse i polityka pieniężna to propozycja kształcenia, która adresowana jest do osób zainteresowanych pozyskaniem wiedzy i umiejętności w zakresie zarządzania finansami przedsiębiorstw oraz finansami publicznymi. Studia pozwalają zapoznać się z zaawansowaną rachunkowością finansową, strategiami i instrumentami zarządzania finansami przedsiębiorstw, polityką pieniężną i budżetową, strategią podatkową oraz zasadami audytu i rewizji finansowej.
W toku kształcenia studenci Finansów i polityki pieniężnej zaznajamiają się z zasadami funkcjonowania podmiotów gospodarczych oraz mechanizmami powiązań pomiędzy głównymi rynkami i instytucjami w gospodarce krajowej i międzynarodowej, metodami analizy ekonomicznej i finansowej przedsiębiorstw, istotą audytu wewnętrznego i zewnętrznego, formami opodatkowania dochodów z działalności gospodarczej osób fizycznych, ekonomicznymi zasadami przedsiębiorczości oraz uwarunkowaniami prawnymi. Nabywają umiejętności w zakresie interpretowania zjawisk społeczno- gospodarczych, przeprowadzania analiz ekonomicznych i finansowych, jak również dokonywania oceny polityki ekonomicznej państwa.
Co po studiach? Jak może wyglądać droga zawodowa po ukończeniu nauki? Absolwenci ścieżki kształcenia Finanse i polityka pieniężna przygotowani są do podjęcia pracy w sektorze finansów publicznych, instytucjach nadzorujących funkcjonowanie jednostek samorządu terytorialnego, organizacjach pozarządowych zajmujących się współpracą z samorządami terytorialnymi, a także w bankach, przedsiębiorstwach oraz instytucjach zajmujących się doradztwem finansowym, podatkowym i inwestycyjnym.