Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Pedagogika społeczna z psychopedagogiką to propozycja kształcenia, którą powinny zainteresować się osoby chcące pozyskać szczegółową wiedzę na temat usług łączących pracę pedagogiczną, społeczną i doradczą według potrzeb różnych grup docelowych klientów. Studia pozwalają zdobyć kwalifikacje i kompetencje niezbędne do wykonywania pracy w zakresie działań edukacyjnych, profilaktycznych, socjalizacyjnych i resocjalizacyjnych w różnego rodzaju instytucjach.
W toku kształcenia studenci Pedagogiki społecznej z psychopedagogiką zaznajamiają się między innymi z: podstawami rozwoju, psychologicznymi aspektami relacji interpersonalnych, psychospołecznymi uwarunkowaniami rozwoju zdolności, metodami opiekuńczo- wychowawczymi, technikami pracy grupowe czy zasadami analizy zaburzeń w funkcjonowaniu psychospołecznym. Oprócz tego, poruszają się po zagadnieniach: pedagogiki integracyjnej, metodyki aktywności ruchowej, działalności zawodowej kuratora sądowego, psychologii klinicznej, psychopatologii oraz zasad opracowywania indywidualnych programów edukacyjno- socjoterapeutycznych dla dzieci i młodzieży.
Co po studiach? Jak może wyglądać droga zawodowa po ukończeniu nauki? Absolwenci ścieżki kształcenia o nazwie Pedagogika społeczna z psychopedagogiką wyróżniają się wiedzą, umiejętnościami oraz kompetencjami społecznymi, dzięki którym mogą znaleźć zatrudnienie między innymi w: szkołach, gabinetach i poradniach psychologiczno- pedagogicznych oraz psychologiczno- terapeutycznych, placówkach wychowania pozaszkolnego, domach dziecka, centrach pomocy rodzinie czy ośrodkach pomocy społecznej.