ZARZĄDZANIE W NOWOCZESNEJ GOSPODARCE studia – kierunek studiów
Studia na kierunku zarządzanie w nowoczesnej gospodarce to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).
Studia na kierunku zarządzanie w nowoczesnej gospodarce
Rok akademicki
2024/2025
Forma studiów
stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów
studia I i II stopnia
Czas trwania
3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)
Uczelnie
Studia na kierunku zarządzanie w nowoczesnej gospodarce możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | zarządzanie w nowoczesnej gospodarce - uczelnie >
Opis kierunku
W trakcie studiów na kierunku zarządzanie w nowoczesnej gospodarce studenci zdobędą wszechstronną wiedzę z zakresu nauk ekonomicznych, biznesowych, społecznych oraz zagadnień związanych z zarządzaniem i marketingiem. Ponadto nauczą się zarządzania finansami, ryzykiem oraz przedsiębiorstwem, co z powodzeniem wykorzystają w swojej przyszłej pracy zawodowej.
Specjalności
Współczesne studia z zarządzania w nowoczesnej gospodarce charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
Popularne specjalności na kierunkuzarządzanie w nowoczesnej gospodarce:logistyka międzynarodowa, marketing i komunikacja w biznesie, menedżer jakości i środowiska, zarządzanie zasobami ludzkimi, menedżer logistyki i łańcucha dostaw.
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku zarządzanie w nowoczesnej gospodarce najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: chemia, biologia, matematyka, filozofia, fizyka, geografia, historia, informatyka, język obcy, język polski, wiedza o społeczeństwie.
*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).
Praca po studiach
Absolwenci znajdą zatrudnienie na stanowiskach kierowniczych i menedżerskich. Ponadto mogą związać swoją przyszłość z agencjami marketingowymi i reklamowymi oraz z instytucjami finansowymi.
Zarządzanie to studia, które od lat znajduje się w czołówce rankingu najpopularniejszych kierunków. Dlatego też, kandydaci na kierunek zarządzanie w nowoczesnej gospodarce powinni zapoznać się ze wszystkimi wymaganiami, obowiązującymi na danej uczelni wyższej, dzięki czemu zwiększą swoje szanse na powodzenie w procesie rekrutacyjnym.
Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku zarządzanie w nowoczesnej gospodarce to:
biologia,
chemia,
filozofia,
fizyka,
geografia,
historia,
informatyka,
język obcy,
język polski,
matematyka,
wiedza o społeczeństwie.
W przypadku studiów drugiego stopnia konieczne jest przedstawienie dyplomu ukończenia studiów wyższych. Ponadto kandydaci muszą zaliczyć egzamin kwalifikacyjny, sprawdzający ich wiedzę.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
Wymagane przedmioty: matematyka, język obcy nowożytny oraz 1 przedmiot do wyboru z: biologia, chemia, filozofia, fizyka, geografia, historia, informatyka, język polski, wiedza o społeczeństwie.
Rozwiń
Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października.
Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia.
Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek.
Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Czas trwania
Czas trwania studiów na kierunku zarządzanie w nowoczesnej gospodarce na poszczególnych uczelniach
Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Przedmioty maturalne
Zarządzanie w nowoczesnej gospodarce - jakie przedmioty zdawać na maturze
Podczas rekrutacji na kierunek zarządzanie w nowoczesnej gospodarce na większości
uczelni publicznych najczęściej punktowane są następujące przedmioty maturalne:
biologia, chemia, filozofia, fizyka, geografia, historia, informatyka, język obcy nowożytny, język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie.
Z kolei uczelnie niepubliczne przyjmują kandydatów zazwyczaj na podstawie kolejności zgłoszeń i złożenia
wymaganych dokumentów w terminie, aż do wyczerpania limitu miejsc.
Przedmioty maturalne brane pod uwagę w procesie
rekrutacji na kierunek zarządzanie w nowoczesnej gospodarce na poszczególnych uczelniach
Wymagane przedmioty: matematyka, język obcy nowożytny oraz 1 przedmiot do wyboru z: biologia, chemia, filozofia, fizyka, geografia, historia, informatyka, język polski, wiedza o społeczeństwie.
Rozwiń
Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Limity
Orientacyjne limity miejsc na kierunku zarządzanie w nowoczesnej gospodarce na
poszczególnych uczelniach
Szczegółowe informacje na temat limitów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Progi
Progi punktowe na kierunek zarządzanie w nowoczesnej gospodarce na
poszczególnych uczelniach
Szczegółowe informacje na temat progów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Dalsza część artykułu pod reklamą
JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE W NOWOCZESNEJ GOSPODARCE?
Specjaliści do spraw zarządzania znajdą zatrudnienie w każdej branży, co przekłada się także na popularność studiów związanych z tą tematyką. Studenci kierunku zarządzanie w nowoczesnej gospodarce zdobędą wszechstronną wiedzę z zakresu różnorodnych dyscyplin naukowych, takich jak logistyka, ekonomia czy marketing, co przełoży się także na ich lepszą pozycję na polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku zarządzanie w nowoczesnej gospodarce możemy podzielić na:
Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.
Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.
Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
Osoby, które aplikują na kierunek zarządzanie w nowoczesnej gospodarce zdobędą kompleksową wiedzę z zakresu różnorodnych dyscyplin naukowych. W planie znajdą się zajęcia o tematyce związanej z prawem, zarządzaniem, rachunkowością i finansami oraz ekonomią. Ponadto rozwiną szereg umiejętności praktycznych, które wykorzystają w swojej przyszłej pracy zawodowej. Podczas licznych warsztatów nauczą się zarządzania:
jakością
finansami
projektami
ryzykiem
zasobami ludzkimi
środowiskiem
przestrzenią
Co więcej, studenci poznają zasady dokonywania controllingu finansowego i audytu. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, dzięki którym studenci zyskają cenne doświadczenie zawodowe.
3. Gdzie studiować Zarządzanie w nowoczesnej gospodarce
Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Zarządzanie w nowoczesnej gospodarce:
ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE W NOWOCZESNEJ GOSPODARCE?
Studia na kierunku zarządzanie w nowoczesnej gospodarce trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).
Dalsza część artykułu pod reklamą
JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE W NOWOCZESNEJ GOSPODARCE?
Dyplom ukończenia studiów z obszaru zarządzania otwiera wiele zawodowych drzwi, zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy. Przede wszystkim mogą objąć stanowiska kierownicze i menedżerskie w różnorodnych przedsiębiorstwach.
Ponadto znajdą zatrudnienie w działach HR oraz w agencjach marketingowych i reklamowych. Absolwenci mogą wykonywać zawód kierownika do spraw rekrutacji, dyrektora do spraw jakości czy asystenta sprzedaży.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku zarządzanie w nowoczesnej gospodarce:
stanowiska kierownicze i menedżerskie
agencje reklamowe
agencje marketingowe
przedsiębiorstwa handlowe
dział HR
dział PR
dział kadr i płac
dział obsługi klienta
centra i firmy logistyczne
firmy i korporacje międzynarodowe
własna działalność gospodarcza
Dalsza część artykułu pod reklamą
Poziom i forma studiów
Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:
ul. Różana 17A,
61-577 Poznańhttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJCfrvDjdbBEcRrivuGR14ZRghttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/927e4-wsjo-studia-poznan.jpgWyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu