Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Profilaktyka społeczna i resocjalizacja to propozycja kształcenia, stanowiąca odpowiedź na potrzeby społeczne w zakresie przeciwdziałania patologiom społecznym i skutecznego radzenia sobie z nimi. Studia pozwalają pozyskać praktyczną wiedzę w zakresie diagnozowania zjawisk patologii społecznej, metod oraz technik i środków interwencji socjalnej, a także narzędzi realizacji profilaktyczno- prewencyjnych programów środowiskowych.
W toku kształcenia studenci Profilaktyki społecznej i resocjalizacji zaznajamiają się z: pojęciami i systemami pedagogicznymi, teoretycznymi podstawami wychowania i kształcenia, biomedycznymi podstawami rozwoju i wychowania, metodami pracy z osobami uzależnionymi. Ponadto, poruszają się po zagadnieniach: podstawowych praw i wolności człowieka, psychologii i pedagogiki społecznej, zasad diagnostyki jednostek i środowisk wychowawczych, andragogiki i wiktymologii.
Co po studiach? Jak może wyglądać droga zawodowa po ukończeniu nauki? Absolwenci Profilaktyki społecznej i resocjalizacji wyposażeni są w narzędzia do rozwiązywania i diagnozowania problemów społecznych, organizacji środowiska społecznego osób i grup doświadczających problemów społecznych oraz reagowania na problemy społeczne, powstałe w konsekwencji patologii społecznych. Obowiązki zawodowe mogą wykonywać między innymi w: aresztach śledczych, zakładach karnych, zakładach poprawczych, świetlicach terapeutycznych, świetlicach środowiskowych, placówkach oświatowych i wychowawczych.