Rynek pracy i polityka społeczna

Rynek pracy i polityka społeczna

Rynek pracy i polityka społeczna studia - specjalność / ścieżka kształcenia

Rynek pracy i polityka społeczna to propozycja kształcenia, która wprowadza zainteresowanych w obszar, w którym znajdują się liczne zagadnienia dotyczące: polityki zatrudnienia i rynku pracy, metod i technik badań społecznych, doradztwa zawodowego i planowania kariery, europejskiej polityki społecznej, polityki gospodarczej, integracji europejskiej i gospodarki regionalnej.

Studenci uczą się jak opisywać procesy i zjawiska ekonomiczno- społeczne, prowadzić badania społeczne, oceniać racjonalność wyborów ekonomicznych dokonywanych przez konsumentów oraz państwo i podmioty gospodarcze, jak również planować karierę zawodową. Z racji tego, że Rynek pracy i polityka społeczna to element większej całości studenci zdobywają wiedzę także na temat tworzenia, funkcjonowania i rozwoju przedsiębiorstw, powiązań zachodzących pomiędzy strukturami i instytucjami gospodarczymi, jak również zasad i instrumentów polityki ogólnogospodarczej, społecznej i regionalnej.

Co po studiach? Absolwenci ścieżki kształcenia Rynek pracy i polityka społeczna przygotowani są do pracy w: urzędach pracy, urzędach administracji państwowej i samorządowej, fundacjach i stowarzyszeniach, agencjach pośrednictwa pracy, ośrodkach opinii publicznej czy działach HR.

 

Uczelnie, gdzie Rynek pracy i polityka społeczna jako specjalność / ścieżka kształcenia

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Lubelska Akademia WSEI

Lubelska Akademia WSEI

Ekonomia stopień: (I)  (II), czas trwania: 2 lata • 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Komentarze (0)